Kukuruz 2014

Kod nas cena branja 100 eura po hektaru,neracuna se sto domacin obere rucno uvratine i kroz sredinu ili okolo nekoliko redova za prohod beraca a to mu dodje oko 15-20 ari po hektaru.Sto nakraju dodje da je realno branje po hektaru oko 120 eura+moja muka,trud i rad.
 
Moji Pioniri za branje uveliko stigli,samo se ne moze u njive posle ovolike kisurine.Vlaga pala na 22-22,5 i mislim da sam dzabe spremao berac i ulozio 400e u njega!Bice za branje po selu...
 
Katastrofa je blato ali sta cekati,suvo nece ni da bude.ja sam danas trebao da vrsem puteve za berac ali jutros pljustala,tako da smo pomerili za sutra.
 
106713333115732223482819.jpg
[/IMG]
190743331157318234828541.jpg

U petak sam kod drugara brao Deklab DKC 4590 rod inzvaredan...
 
Katastrofa je blato ali sta cekati,suvo nece ni da bude.ja sam danas trebao da vrsem puteve za berac ali jutros pljustala,tako da smo pomerili za sutra.

Planiram da pocnem branje u subotu (NS 6030 i kws kermess - moj "ogled").
Valjda ce da posluzi vreme ovih dana, pa cemo moci da udjemo u njivu. Na "visljoj" njivi cemo da pocnemo, a za ostalo videcemo - mislim da za nedelju dana cemo nastaviti sa branjem (imamo jos NS 6030 i NS 7020).
 
Katastrofa je blato ali sta cekati,suvo nece ni da bude.ja sam danas trebao da vrsem puteve za berac ali jutros pljustala,tako da smo pomerili za sutra.
Kako jutros pljustala a sutra vec moze u njivu,pa kakva je to kod vas zemlja,kod nas sad trenutno moze samo da se zaglavim u njivi,nebi me ni 2 traktora iscupala.Kad pljusti kisa naredna 2 dana nema sta da trazim u njivi u normalnim godinama,a ove posto pada svaki dan narednih 15 dana nema sta da trazim ni peske u njivi.
Trenutno 10 stepeni napalju sa tendecijom pada,bice mraza a kukuruz u fazi mleko-vostano stanje.
 
Sutra planiram da krenem sa berbom.. Padala je kisa juce ali nema sta vise da se ceka... Nenadam se vise boljem vremenu samo gorem!!!
 
Kako jutros pljustala a sutra vec moze u njivu,pa kakva je to kod vas zemlja,kod nas sad trenutno moze samo da se zaglavim u njivi,nebi me ni 2 traktora iscupala.Kad pljusti kisa naredna 2 dana nema sta da trazim u njivi u normalnim godinama,a ove posto pada svaki dan narednih 15 dana nema sta da trazim ni peske u njivi.
Trenutno 10 stepeni napalju sa tendecijom pada,bice mraza a kukuruz u fazi mleko-vostano stanje.

Sunce + kosava su cudo...
 
Kako jutros pljustala a sutra vec moze u njivu,pa kakva je to kod vas zemlja,kod nas sad trenutno moze samo da se zaglavim u njivi,nebi me ni 2 traktora iscupala.Kad pljusti kisa naredna 2 dana nema sta da trazim u njivi u normalnim godinama,a ove posto pada svaki dan narednih 15 dana nema sta da trazim ni peske u njivi.
Trenutno 10 stepeni napalju sa tendecijom pada,bice mraza a kukuruz u fazi mleko-vostano stanje.
Ja lepo napisa da nemam sta cekati,prekosutra soju moram da vrsem kako stojim na nogama,a to sto cu da ugazim njivu mislicemo posle o tome kad dodje vreme za to.
PS Mirko sa 542 se ni ja nebi upustao u njivu:osmeh:
 
Nazad
Vrh