Kukuruz 2014

Više puta sam primijetio da kiša zaustavi napad plamenca i onaj koji je bio izbušen nebude crva ni u klipu . Kad je suša i pogotovo kad se uvije kukuruz tad plamenca bude kolko oćeš . Ja sam to primijetio a ti kako oćeš.
Haha momo moj,radi se o sledecem,ima nekoliko gneracija plamenca,tacnije ovaj stosada radi on se ulutka i iz njega izadje leptir,ima tako nekoliko generacija pa ti se cini,a u stvari i jesi malo upravu sto se tice toga da ujednom momentu napusta kukuruz.Ako gresim neka me neko ipravi
 
A može li kiša da spere ili podavi larve plamenca ? Još malo da te nasmijem , ali mislim da tu ima istine. Evo i ove godine sam obišo polje ranije sijanog kukuruza koji je bio najveći u tom dijelu i zato su vrlo rano plamenci navalili baš na njega . Bio je sav izbušen , ali to je već bilo nakon jače kiše . Par stabljika sam "rasturio " totalno i nisam ašao ni jednog crva .
 
Ima tu neke muzike.Prošle godine u ovo vreme takođe je naišao hladan talas sa kišom.Po prvi put nakon 3-4 godine nismo imali napad crvenila u ataru.Nadam se da ga i ove godine neće biti.
 
A može li kiša da spere ili podavi larve plamenca ? Još malo da te nasmijem , ali mislim da tu ima istine. Evo i ove godine sam obišo polje ranije sijanog kukuruza koji je bio najveći u tom dijelu i zato su vrlo rano plamenci navalili baš na njega . Bio je sav izbušen , ali to je već bilo nakon jače kiše . Par stabljika sam "rasturio " totalno i nisam ašao ni jednog crva .
ticrvi koje sad nemas suvec leptiri i pocece da kake larve za jedno 15 do 20 dana,pa tako jos jednom!
 
Ja ujutro idem u obilazak da vidim kako kukuruzi odbacivaju klipove od ovih silnih kisa (zadnja dva dana preko 45 lit)......:haha:

p.s. za Momosaric-a ::namigivanje::
 
Hajdemo onda ovako......: http://www.youtube.com/watch?v=-K6ja_ZJkKk

http://www.youtube.com/watch?v=Wc6ifBieaS0

A bio danas malko i u obilazak.....:
207tgkh.jpg

plamenac ga malko gricka....
29gkchi.jpg

P9911 i 2klipa sa jedne biljke iste velicine.......
2nl9s37.jpg

silna kisas napravila pukotine u zemlji......
33tt5e8.jpg

i p0216
 
Poslednja izmena:
Nisam slikao danas parcele gde je potuko led ali cu ovih dana treba malo da se oporavim.... Steta je 100 % nema polena ni na jednoj biljci kukuruz je pustio svilu dugacku 15 cm a odozgo stabljika je pocela da se susi.
 
Sandore nadam se da nije puno parcela unisteno jer mi se cini da je uhvatio grad samo oko kanala,tacnije izmedju kovacice i debeljace?
 
To kod kanala nije nista naspram onog sto je na 2 - 3 duzi dublje . Po mom proracunu je unisteno 100 % oko 700 ha....
 
Danas obisao parcelu koju sam presejao (isto bio kukuruz na njoj samo Pionir) sad sam ga presejao sa ZP 666 (nisam zeleo da kupim neki rani hidrid jel ako ne stigne svakako ce u silazu)..
Posejao sam ga nekoliko dana posle onog potopa (nesecam se kad jel pravo da vam kazem zeli sto pre da zaboravim to),samo sam jedanput izdrljacio njivu lakom drljacom i odmah posejao sa OLT mehanickom sejalicom...
Danas sam bio da ga obidjem kako bi ga spartao i nisam mogao da verujem ocima!!!!!! Visok je 160-180cm!!!!!! Nema nista od spartanja pa se pitam kako sad da ga preranim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zbog zetve sam zakasnio sa spartanjem a planirao sam da ga prehranim kad ga budem spartao... Sad sam okasnio i neznam sta da radim... Ja mislim da nema sanse da se sparta na nekim mestima je visnji od mene tu cu tek celog da ga izlomim.. Da bacim vestak ciklonom plasim se da nece da izgori???? :sta: Jedino rucno??? Ali to je mukotrpan posao a parcela nije mala!!!!!

Sta mislite da li ce stici da se bere u klipu beracem ili samo za silazu??? I jedno i drugo mi odgovara tako da nebinem... Bilo je MNOGO divljeg sirka posle poplave ali sam ga DOBRO sprzio hemijom!!!!!!!! SAd je njiva kao sto je bila ponovo!!!


Slikano na pocetku parcele...

071214175332.jpg
 
Ništa ga Ćiro nediraj, daće bog kiše i to mu je sva prihrana a što se tiče berbe stiće malo kasnije, kraj oktobra eventualno početak novembra ali to zavisi od daljih vremenskih uslova, inače 666 neraste velik to jest nije robusna kukuruzovina.
 
Nazad
Vrh