Kukuruz 2014

Koji hibridi kukuruza su najbolji za branje da se lako ljuste i naravno za dobar prinos a da nisu domaci as ili ns?
 
Mi smo sejali ZP 666 i prilicno se lako ljuskao..Ali npr u jednom danu smo brali 666 a neko drugi je brao 684 sa istim beracem, razlika je bila ogromna, na 666 bilo je na 4 prikolice 2 dzaka ljusaka, a na 684 je svaki treci cetvrti imao ljustiku...
 
Ove godine smo sejali samo as hibride,ali jako se puno kruni prilikom branja, cak i 72-jka ,u zmajevki punoj klipa ima preko 200kg okrunjenog zrna i kad je suvo jako puno krtoga ulazi u berac jer se stabiljka raspada pa necistoca ulazi u bunker dok kod BC hibrida toga nema i lako se ljusti i nema uopste ljustike i krtoga,zato vas pitam koja od kws ili nekih drugih je dobar za branje i ne kruni se ?
 
Danas smo skidali pr36k67, vlaga kad prodje kroz kombajn 18.8, ocekivao manje, al sta da se radi sad
 
Danas vršio Pionir P9494 na nekoj malo većoj bašti, sejan 10.aprila. Prinos na 0,4 kj 2800 kg, vlaga 17%. Dobio je lepo đubrenje jer je tu planirana neka druga kultura. Na ovu površinu 50 kg mapa, 100 kg 3x16 i 100 kg uree.
 
Juce do ponoci je zavrseno sa kukuruzom za ovu godinu... Ostalo mi jos nekih 0.2-0.3h ali tu je vodurina sad!!!!!!!!!!! Neznam sta mi je ciniti da li da cekam mraz ili da opletem to rucno.. Ali verovatno da ce to da sredim rucno i kraj price... Berac ide u garazu sem ako ne iskrsne jos neka usluga...
 
Danas ponovo poceo kod mene da vrsem i vlaga neverovatnih 22,1.Posle radio usluzno i tu se kretala od 17-19,2.
 
Konačni rezultati pionira 9911 akva maks,
-u jesen pod brazdu 100kg mapa i 100kg 3*15 po jutru
-pre setve 150 kg ureje po jutru
-sejano 31.marta na 18,5cm
-prskano ekvipom pola doze i laudisom
-jednom špartano
Prinos kukuruza gde je pred usev soja je 7430kg sa 17%vlage.Prinos kukuruza gde je predusev kukuruz i gde ga je pokosila zlatica je 7260kg sa 18,2%vlage.Kada se svede na jus sa troškovima sušenja na prvoj parceli mi ostaje čisto 6520kg po jutru dok na drugoj parceli imam okruglo 6000kg.Troškovi po jutru su mi 433 evra.Krajnji sud o hibridu nije povoljan jer je morao brže da otpušta vlagu,njemu je stabljika juče još bila pri dnu zelena.Cena po kojoj ću biti spreman da prodam kukuruz je 16 dinara sa pdv-om.Od ove godine sam očekivao više.
 
Ja sad idem da skinem 9911, imam 2 jutra. Ne znam šta da očekujem što se vlage tiče, ali da mogu, odmah bih potpisao da bude kao tvoja. Ali bez obzira što si očekivao više, ja mislim da je rod sasvim na mestu, kad uzmeš u obzir koja je FAO grupa, bar za moj atar to je lep prinos; vlaga je takva kakva je i tu se ne može ništa skoro. A za cenu, mislim da je svako od nas očekivao od svake kulture malo veću cenu...
 
Danas merena vlaga AS 72 22,5% ,izgleda da se ne isplati vrsiti s ovom vlagom jer ce za susenje odbiti blizu 2 tone po vagonu,jedino resenje je ostaviti ga obran u klipu u prikolicama do proleca...
 
skinut syngentin sincero 17% vlaga prinos preko 7t po jutru jos je u prikolicama nema predaje ostavlja se kuci
 
Danas merena vlaga AS 72 22,5% ,izgleda da se ne isplati vrsiti s ovom vlagom jer ce za susenje odbiti blizu 2 tone po vagonu,jedino resenje je ostaviti ga obran u klipu u prikolicama do proleca...
Sve zavisi dal svi imaju toliko prikolica koliko im trba...

- - - - - - - - - -

Konačni rezultati pionira 9911 akva maks,
-u jesen pod brazdu 100kg mapa i 100kg 3*15 po jutru
-pre setve 150 kg ureje po jutru
-sejano 31.marta na 18,5cm
-prskano ekvipom pola doze i laudisom
-jednom špartano
Prinos kukuruza gde je pred usev soja je 7430kg sa 17%vlage.Prinos kukuruza gde je predusev kukuruz i gde ga je pokosila zlatica je 7260kg sa 18,2%vlage.Kada se svede na jus sa troškovima sušenja na prvoj parceli mi ostaje čisto 6520kg po jutru dok na drugoj parceli imam okruglo 6000kg.Troškovi po jutru su mi 433 evra.Krajnji sud o hibridu nije povoljan jer je morao brže da otpušta vlagu,njemu je stabljika juče još bila pri dnu zelena.Cena po kojoj ću biti spreman da prodam kukuruz je 16 dinara sa pdv-om.Od ove godine sam očekivao više.
Svaka cast::svaka cast:: Ja kada bi nadjubrio moje njive sa toliko djubriva mislim da nebi nista rodilo,zato sto nisu navikle :osmeh:
rezultati zp 684 ultra
-u jesen pod brazdu : nista
-pre setve: nista
-u spartanje: nista
-sejano 3.aprila na 23,5cm
-prskano fokus ultra
-spartano jednom
-prinos 6400kg sa 20%
-ulog na tu njivu je 125e po kj.
Ostalo je brano u klipu,ovako ove godine pa za 100 godina
 
Nazad
Vrh