Kukuruz 2014

Meni danas jednoredni SIP vukao Fendt sa 80KS i prednjom vučom i opet je jedva išlo. Sutra ću postaviti snimak, nisam mogao da snimim branje na najgorem dijelu parcele jer sam bio kod kuće (unosio kukuruz), tek sam na samom kraju stigao da snimim bar nekoliko minuta no propustio sam najgori dio.
 
Tesko ide i berba... Propada traktor samo tako!! NA nekim mstima IMT 539 i Sip toliko propadaju da se sela zadnja guma do felne nevidi u zemlji!!! Tragovi 15-20cm na nekim mestima.. A o prikolici da i nepricam..

Izbegavam da ih punim u njivi sad... Svaka cast ko ove godine moze da vuce SIP-a sa 1-brzom i 539.. Jedva ga vucem sa prvom bez da bere koliko propada berac i traktor...
Ciro onda ti ne znas sta su muke i dobar kukuruz kad ferguson i Sip ne idu ni 2 sporom.Da tocak od beraca propadne do felne znacilo bi zapadanje u njivi i nema dalje kod nas.
 
Kod nas kukuruz krece za jedno mesec dana,to ce biti prvi u selu za branje.

E sutra cu bas da opalim koju sliku da vidite,vegetacija samo cepa,zeleno,zeleno da je to strasno.
 
Ciro onda ti ne znas sta su muke i dobar kukuruz kad ferguson i Sip ne idu ni 2 sporom.Da tocak od beraca propadne do felne znacilo bi zapadanje u njivi i nema dalje kod nas.

Pa ja radim 2 spora i ide to nekako.. a kad je bas toliko blato onda ni neidem u njivu jel nemogu da vucem berac...
 
Poslednja izmena:
Danas merio vlagu na P1114 25.8%.Okrunjeni klipovi se krecu od 360 do 400 grama.Da li neko zna koliko ce teziti sa 14 % vlage?
 
e3a2u8ys.jpg


enaje2u5.jpg


Ovaj manji klip je moj No1 , sejan 11.04 na 21cm , a ovaj veci je zp505 sejan krajem aprila na 26cm.. Da ga jeb** ako znam sta radim ,danas kad sam video ovu cepanicu od klipa i ovaj moj prcvoljak razocarao sam se .. Na ovu godinu ljudi skidaju 9t/kj ,zrno k'o konjski zub ,a ja proizvodim ovu sicu ,ima da dam odkaz :) Sutra obilazim i merim vlagu ,da vidim sta kaze..
 
Nazad
Vrh