Kukuruz 2014

I ja sam danas obisao moju parcelu, dakle sejano 06. 04. 640 sa OLT dvorednom. Vidi se tek po kojia zelena tackica velicine 3 do5 mm, jos malo sunca i bice redova za gledanje. Cinilo mi se da je islo dublje ,ali danas kad sam ceprljao, bilo je kao duzina kutije sibice. Za gustinu setve jos je rano ,kad sve iznikne videcemo. Trava? Hvala na pitanju dobro. A Vasa? Salim se jos nista ,ali bice Boze zdravlja, Pa kako bi se mi sekirali?
 
I kod nas problema sa pipom, danas smo oprskali 11 lanaca, gde je kukuruz iznikao.Sad cekamo sledece parcele. Inace ovaj gde je pipa je tretiran Prestizom u kucnoj radinosti. Videcemo sta ce biti kad krenu na onaj sa poncom.
 
1znn9n9.jpg
Pionir A 24
Setva 2. APRIL.(posle podne):osmeh:
 
Parcela od 2 kj,4og aprila zasejan,kws 3381,lepo nikao,a vrane pojele 30 posto.i to su cekale na nikne i sad mu kljucaju klicu i seme.sta ciniti?
 
Pa kako se onda izokreces sa samohodnim silokombajnom kad su ti parcele tako male ?
Nećeš da veruješ ali lakše nego jednorednim. Nešto žrtvuem izgazim ili počnem ranije da pripremam uvratine. Sa jednorednim sam morao da prosicam pa ručno da hranim ali tada sam imao manje goveda sad mi je puno lakše. Jebiga mora se, snalazim se, zato ću uskoro možda biti jdini koji će čuvati krave u mom kraju,baš zbog usitnjenosti.
 
Ja redovno na taj nacin stitim njive od vrana jer lovce i lovocuvare bas zaboli za moj kukuruz i stetu koju trpim od tih stetocina.
 
Ova godina mi je prva bez furadana i kod mene vlada opšte nezadovoljstvo. Listovi iznačinjani, po negde fali i pola lista, nicanje neravnomerno, vrane ga vade, ... Neznam dali ima efikasna zamena furadana. U apotekama sležu ramenima...
 
Ova godina mi je prva bez furadana i kod mene vlada opšte nezadovoljstvo. Listovi iznačinjani, po negde fali i pola lista, nicanje neravnomerno, vrane ga vade, ... Neznam dali ima efikasna zamena furadana. U apotekama sležu ramenima...

Furadan ti sigurno ne bi pomogao protiv nadzemnih insekata. Za ptice i crve žičare je ok.
 
Evo i kod mene došli problemi sa kišom i poplavama , blago rečeno katastrofa. Morao sam da slikam možda će mi trebati kasnije
.
Sve najskuplje tretirano sjeme i yara djubrivo a većina će biti presijavati.

Evo ovde oko 5ha u fazi proklijao i treba da niče , sastavilo sa podzemnom vodom i nema više gdje


DSC04466_zpsfd0234de.jpg



DSC04471_zpsde0791c2.jpg



Ovde još gore , super nikao i krenuo oko 2.5ha , izlila rijeka Vrbas , sve pod vodom

DSC04472_zps888adc2a.jpg



Ovde je još najbolje nije strašno oko 2.3ha


DSC04475_zps65bb706f.jpg



Ono što je na brijegu tu jede žičar , aj to je moja greška , uglavnom biće presijavanja kolko oćeš , loše je krenulo.
 
Nazad
Vrh