Kukuruz 2014

Au stete Boga ti pa to je uzelo maha.Ipak je donekle nalilo neznam u kojoj fazi crvenilo napada ali ipak ce da budu klipovi.Da je napalo u oprasivanju nebi nista valjalo
 
Dzaba klipovi kada je zrno ukopnilo. Biljke koje je zahvatilo crvenilo su zavrsile sa vegetacijom.Tu nema kavaliteta cak se i prilikom vrsidbe to lose zrno tesko skida sa cokanja. Zrno je sad smezurano do vrsidbe ce se toliko osusiti da ce biti lako kao pleva.
 
Iznenadio bi se kad bi malo obišo polje i otvorio stabljiku koja je crvena.. Pa za jedno dva,tri dana odes opet,pa taj sto je bio zelen poceo da crveni i kako se klip suši i ne liči ninašta i ako je bio lepo naliven i poluzreo.
 
Aha moze...To sto je pocrvenelo nema nista od njega.
Siliranje kao resenje,ali....ko nema stoke a mnogo kukuruza....

- - - - - - - - - -

Kad spomenuste crvenilo da napisem koliko je nas seljak zaludjen.Bas danas slusam kod komsija neku diskusiju,posto su svi posejali AS31 a on je srednje rani i crvenilo ga hvata,konstatacija svih u glas je da on crven zato sto je rani hibrid i da su svi oni takvi i to je normalno.Ma da se nasmeje covek do suza.
 
N61:

nv9ph3.jpg
 
Pisali smo više puta da ima crvenila više vrsta. Pravo crvenilo , i ono najgore , dosad je bilo samo u Sremu i Banatu , nevjerujem da se i raširilo dalje zasad. Onda ima ko što kažu ti ljudi kao osobina nekih hibrida , pa ima često kao posledica plamenca , leda , a često i kao posledica kradje jer stablo gdje je ubran jedini klip pocrveni .
Danas sam bio u BG i u Sremu kraj autoputa se vidi baš dosta sušenja kukuruza na dosta mjesta , najviše krajem do strnja , a i cik-cak u njivama , vjerovatno je to crvenilo . Još zanimljivije je bilo što ima sooooje - ko u priči ??
 
Danas obisao kukuruz koji je sejan posle poplave... Prvo je bila poplava pa sam presejao pa ga zatim ubio grad i bas me krenulo sa tom parcelom... Ali ipak se nadam nekom rodu ima klipova...

082214193512.jpg
 

Nije juce bilo jos kad je padala ona dostadna kisa svaki dan,otprilike u zetvi tad... Nego nisam slikao sve do danas...

Ima klipova na ova pored se nevidi jel sam ja ubrao (taman je za kuvanje :osmeh:)... Najgore je to sto je ovaj moj jedan od tih sto je sejan posle poplave pa sad svi uzimaju za kuvanje sacu da naplacujem (samo ako ih nadjem) ima vise da zaradim nego da ga prodam po 12din za kg... :haha:
 
Nazad
Vrh