Kukuruz 2014

Nego momo,kakav ti je to novi avatar,neke zelene kondome reklamiraš, pušlirane,jesu novi ili malo korišćeni ?
 
Momo svaka cast :osmeh:, samo zec je bio sive boje, beli su umiljati, nece da grebu, ovaj drugi moze i da napadne...:osmeh:
 
Nego momo,kakav ti je to novi avatar,neke zelene kondome reklamiraš, pušlirane,jesu novi ili malo korišćeni ?

Ha-ha , dobar si , pašću sa stolice ... Avatare mijenjam iz dosade , oslikavaju trenutno stanje , slična slika nije baš dobro ispala pa sam uzeo sličnu sa iinterneta . Samo da nazimu nebude avatar :

graphics-beggar-281441.gif


- - - - - - - - - -
 
Ja nemam dilema ko krade kukuruze, zec, slon ili neko drugo neidentifikovano biće. :osmeh: Lično sam video ko krade, i na žalost ipak su ljudi u pitanju, u ovom slučaju mladići, ne mogu baš da ocenim ali tu negde oko 18-19, voze kola pa onda valda imaju 18...

Pre nekog vremena sam čistio uvratine u sojištima, i radim jednu njivu a jedno 200m dalje mi kukuruzi. I samo vidim kako pored kukuruza staje automobil, otvara gepek, dvojica utrčavaju u njivu i samo ubacuju u gepek, po 4-5 klipova odjednom. Odmah zgrabim moj bicikl, motiku u ruke i teraj kod njih! Kad su videli da ja jurim ( 30 na sat :osmeh:) prema njima brzo su zatvorili gepek i sklonili se u uvratine. Jedan sedi za volanom, a dvojica izlaze iz uvratina.

- Šta radite tu?
- Pišamo... (od celog atara baš im tu pripalo muka :osmeh: )
- Ne laži! Video sam vas da kradete kukuruze! Kako vas nije sramota!
- Ma mi smo to samo 20tak klipova, za kuvanje...
- Kakvo kuvanje, odavno su već prezreli. Otvaraj gepek!

Otvore gepek a ono pod prekriven klipovima, otprilike 1-2 korpe, ne više, ali ne sumnjam da bi bio ceo gepek da ih nisam prekinuo...

- Je l' to 20 klipova?
- Pa dobro, možda ima malo više. Neće taj čovek propasti...
- Koji čovek? To su moji kukuruzi! Istovaraj kukuruze jer će biti belaja!

Tu sam već bio pobesnio, ja biciklom i motikom, a oni autom i kažu neću propasti! Znam ja da neću propasti, ali kako bi bilo da ja odem kod njihove kuće i uzmem jednu crvenu npr., ni oni ne bi propali ali da li bi im i onda bilo prihvatljivo posezanje za tuđim...

Oni krenu da vade kukuruz, a ja se mislim šta da radim sa njim jer nemam u čemu da ih odnesem kući. Prekinem ih i kažem da vrate kukuruz u gepek, i da ga odnesu kod mene kući. Zapretim im da ću kad se vratim kući, ako kukuruz ne bude tamo, zvati policiju i dati im broj registracije auta. Oni nevoljno pristaše... No, kako sam i očekivao, nisu se pojavili kući, ja nisam zvao policiju, ali ako ih ponovo vidim u ataru obavestiću poljočuvare pa nek se oni ganjaju sa njima...
 
Au bre dukej, ti baš imaš >>bliski susret<< sa lopovima. Gde ćeš sam motikom na njih trojicu, 'beš kukuruz, sebe čuvaj.
 
Jutros ledara,samo 5 stepeni a jos je avgust...sve mi se cini da ce mraz vrlo rano da "obere" kukuruz.Za FAO 500 i ranije koji nisu presijavani nije problem ali sav presijavani kukuruz bi mogao potpuno da propadne jer jako sporo zrije zbog stalne kise i niskih temperatura.
 
Kod nas poljocuvari rade,ja ih platim i ne brinem!Ako nesto pokradu oni ti nadoknade,ali bas ne gledam u brucu i ako fali malo koga sisa,bitno da nije mnogo!
I tako lepo svima i poljocuvarima koji imaju primanja i meni jer ne smeju da kradu,a lopovi nek se misle!
 
Kod nas nema poljocuvara, za njih sam cuo od starijih clanova porodice bilo ih je davnih godina u doba druga Tita, tako da je atar prepusten sebi.
 
Kod mene ekseri i prica da cu uzeti pistolj i dva okvira uci u kucu i pobiti gamad zadrzala ove godine 90 % prozivoda neuradenog! Krivo mi je sto pre vadjenja krompira nisam to rekao sacuvao bih i njega!!! U sluzbi nece niko zbog svoje bezbednosti, tako da se sami snalazimo...
 
Katastrofa! Mozda ce izgledati ludacki sto cu reci, ali za takve je kljusa i to za medveda Zakon! Postavis kljusu i pratis vesti negde u nekoj bolnici se mora pojaviti....JA sam recimo postavio kljusu u svinjac ni jedno prase nije falilo, niti bala deteline, sena, posto mi je to jedno do drugog.... Samo strah u nas narod uterati mislim na pojedince i nema frke... Dukej je recimo bio smiren pa nije napravio glupost, ja bih se potukao sa njima neko bi bio mrtav motika u glavu automatikus bez greske! Mnogo sam izgubio zivce jer me kradu iako imam 28 godina, za kradju nemam oprost, da je neko ko nema hleba pa da oprostis, ali ostali, tu nema pregovora, pa zatvor zatvor! Naravno to ne znaci da i vi radite tako, ja tako hocu samo kada ih uhvatim, a sveo sam lopove na tri kuce u selu, jedna me krade a koja je videcu!
 
Dobra je kljusa al u dvoristu, ako je stavis na njivi jos mozes da odgovaras. Odakle dokaz da je uhvaceni u kljuse lopov moze se desiti da zaista neko ode da pisa... Meni je jedna lokalna propalica usla u bastu i motikom urnisala sve useve(da je trazio dao bi mu i ovako uvek pretekne) obavestio sam policiju dao izjavu ali nista. Sreli smo se posle par dana i otvoreno mu rekao da cu mu zdrobiti oba kolena bez pitanja i razmisljanja ako i jedan struk u basti zafali!!! Evo vec tri godine nista... Idalje pamtim i cekam ako se ponovi, nece ga ni jedan lekar na ovom svetu staviti na noge!!! Zeznute su to stvari pogotovo u nasoj drzavi!
 
Ajde što ljudi kradu, ali jazavci :D
Da li neko može da potvrdi da jazavac hoće na nasedne na kljuse?
Kupio bih par komada, koštaju 1500din po komadu, pa da postavim po njihovim stazama kuda se kreću do mog kukuruza.
Što se tiče zabrane, neka slobodno dodju nadležni..i njih čeka po jedno kljuse :D
 
Nazad
Vrh