Kukuruz 2014

Evo i moga kukuruza
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Zemljak kukuruz je odlican, reci mi samo jel zemlja peskovita ili se meni cini samo?? imam i ja jedno 40 ari takvu zemlju, ali se bojim da posejem da ne ulazem dzabe??
 
nD5PRX.jpg
3dMimX.jpg


Ove godine ima i ovakvih zaperaka.

6102

bFOIP3.jpg


Mala greška prilikom setve, jedan ulagač se zagušio pa je seme ispadalo kad je ono htelo, tj kad se nakupi 5-6

Mopfbq.jpg
myCi4O.jpg
gQjE0y.jpg
Wa7C0r.jpg


Po ovome ispada da je ove godine moglo da se seje i na 10cm :kisa:
 
Nisam gledao detaljno i ulazio u njivu,ali onako na brzaka mi se cini LG 35 kome sam slikao klip,mada se i ZP 6XX fao grupa izuzetno drzi,od nedelje kad uhvatim vremena jedan dan idem od hibrida do hibrida i slikam klipove.

- - - - - - - - - -

Dangeru nisam ja kao ti da je uvek tvoje najbolje. :osmeh:
Ove godine na deonici Adsevci-Sid dugoj cirka 2.5km ima 5 ogleda i Adasevci-Vasica oko 1km mozda i manje ima 2 ogleda i jos jedan AS prema Morovicu,ZESTOKA konkurencija kao nikad do sad.

- - - - - - - - - -

Inace sam ove godine imao srece pa sam cca 2KJ 600 FAO grupu sejao na 19.5cm umesto planiranih 27(spao spaner na sejalici,lanci sakriveni ispod lancanika a cale nije primetio dok je okretao na uvratinama) i tu je sad super tera po jedan klip ali dobar.
 
Nije sigurno,skromno je nadjubreno 100 kg NPK i 100 kg ureje na toj njivi. I 2012-te sam imao srece jer mi je bila prva godina setve sa Bekericom j prakticno nepodesenim izbijacima zrna pa je redje sejala i preskakala. Znas kako kazu koga Bog cuva. :osmeh:
 
Nije tacno nego je veseljak kao i ja isto sve kroz salu zezanje, ali kad se radi radi se... Nije mrgud ahhah :osmeh:
 
Za te malere je baabo kriv,nisam nikad zeznuo na tudjoj njivi ali kad on dodje koji inace ne seje pa krene da mi gleda oko masine momentalno spadne neki spaner. :osmeh:
 
Hoce da mi pomogne i onda se zbunim ne znam ko spusta markire,ko ukljucuje baterije,ko podesava menjac,ko skidace...
Jednom je sa Bekericom sam otisao da seje(ja bio na fakultetu) a nije gledao da je jedna soba-dizna zagusila i da je pravila prekrupu od semenskog ta baterija,srecom od tad vise ne seje bez mene. :osmeh:
 
Nazad
Vrh