Kukuruz 2014

Uf Momo, hrabar ti je ovaj kombajner. Kod nas u ritu se zaglavilo pola mašinskog parka zadruge, sve zarad jednog kombajna. Ja tamo nemam njiva pa nisam ni bio da vidim, ali sam video slike i klipove, i nisam mogao da verujem da traktor od 270- 300KS sam samcijat ne može da se iščupa iz zemlje, potonuo i samo se vrte točkovi kao na tvom snimku. Struktura zemlje, po slikama jako slična tvojoj zemlji. Ishod na kraju- posle ko zna koliko traktora, 1 ult, 1 teleskopski utovarivač, zvali iz jedne firme još jedan bager sa gusenicama koji se, i on zaglavio, pa su na kraju zvali jednu grdosiju od bagera, e sad dal iz Bele Crkve ili iz Kovina, ne znam; uglavnom sve ih je izvukao i kaže čovek još nije naleteo na nešto što ne može da odradi taj bager. Cenu ne znam koliko su platili, ali znam po slikama da to više nisu njive, više liči na minsko polje, a mogu i ribnjak komotno da naprave. Ne ponovilo se... A jesu pali neki rekordi kod tebe, bar nešto dobro po čemu pamtiti ovu godinu? A i da ne bi išli u totalni off?
Tenk treba iznajmiti za izvlačenja
 
Taj Pionirov P0412 je kod mene do sad ubedljivo najjaci prinos dao ove godine.
Koji je razmak bio u setvi i koje djubrnje?

- - - - - - - - - -

Evo jednog snimka ovogodisnje vrsidbre kukuruza...

https://www.youtube.com/watch?v=RRma-rqYF3I

njiva: 1. klase
parcela: 18ha
hibrid: LG Agrister
razmak u redu: 24cm
prinos: 7t/kj
vlaga: 19%
I sta si bacao od prihrane???

- - - - - - - - - -

Ja sejem svake godine na slican sklop. Taj sklop u susim uslovima (2012) je dao prosek 4t/kj (vlaga 11-13), a ove rodne godine i 8t/kj sa 21% vlage. Slusao sam da ljudi imaju i 9t/kj sa 20 vlage ali nisam video licno. Plativog kukuruza nemam vise od 6.5t/kj ni na jednoj njivi iz razloga sto su troskovi susenja veliki. Pored svega toga i dalje mislim da je isplativije nego branje u klipu.

@grunt
Ni kod mene se 5276 nije pokazao nesto. U istoj njivi sa Pionirom N01, pionir pobednik drastican. Zasto je tako ne znam. Sve je isto radjeno. Od dekalba je dobar 5007 kod nas.
Koji ti je taj idealni sklop ?
 
@istrazivac
Na 19.6cm sejem. Zanimljivo je da preporuke za fao 300-400 su se menjale. Pre su preporucivali na 18cm, da bi posle 2012. svi odjednom savetovali da se proredi na 19-20cm:haha:
 
Sto se tice zrna prilikom berbe,ispod levatora gde je 50% pokvareno,da li neko kupuje to? Nesto smo bili culi da uzima spiritusara Srbobran ali nije tacno, pa kaze mi rodjak ajde pitaj na forum mozda znaju.:) Inace u selu kupuje jedan za goveda 3din/kg
 
Sto se tice zrna prilikom berbe,ispod levatora gde je 50% pokvareno,da li neko kupuje to? Nesto smo bili culi da uzima spiritusara Srbobran ali nije tacno, pa kaze mi rodjak ajde pitaj na forum mozda znaju.:) Inace u selu kupuje jedan za goveda 3din/kg

Isto i mene zanima, imam oko 2.5t takvog zrna (prečišćeno krunjačem) i ne znam šta sa njim. U krajnjem slučaju ću ga ložiti u kotlu na baliranu slamu (staviću balu u kotao pa onda na nju nabaciti npr. dve lopate zrna). Šta mislite, hoće li to valjati?
 
Kod nas u selu su kupovali takvo zrno za goveda (bikove) mogu pitati ako treba pa javljam niste daleko
 
Dukej bez problema može da se loži.Potrebno je samo baciti na žar da se ne uguši vatra.Energetska vrednost je odlična.
 
Ovako to kod nas izgleda ovijeh dana:

2lnh5bb.jpg
 
mene zanima jel neko odkupljuje beli kukuruz ima kvarnog zrna do 10%
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh