Kukuruz 2014

Ovaj na slici je NS6030, sejan na 26cm (za čardak). A od Pionira sam sejao F38 na 22.5cm (za kombajn). Imam još i KWS3381, takođe za kombajn na 22.5cm. Malo su veći razmaci kod ovih za kombajn jer poznajem svoje njive koje su dosta vodopropusne (Razlevi), dok sam NS sejao na manji razmak od preporučenog (27cm) jer sam tu kombinaciju imao na pločama sa 22 rupe.
 
I ja sam napravio glupost na jednoj njivi . Nisam dobio sve tretirano što sam tražio i ono dosad što sam sijao a što nije bilo tretirano nisam ničim ni doradjivao . Sinoć što kaže diklofen na jednoj njivi šlog žičnjaka kolko oćeš . Jedan dio dkc 5276 , taj je već skoro sav niko šta će dalje biti vidjećemo , većina pionir f58 katastrofa , nije niklo ni pola , od ovih što nisu neki su tu da izadju ali ima dosta da ga uništio žičnjak . Tako da bolji je i semafor i ostalo nego ništa . Znam da nema ništa namjenjeno kasnije protiv žičnjaka , al utješite me dal ima neki insekticid koji ima ikakvo dejstvo na njih a da se prska sada . koristim inače Pinto ( piretroid bifentrin) ako ima sovice , možda će i nje biti , navodno on ima neko dejstvo rasplinavanja po dubini , dal neko ima iskustvo da je piretroidom smanjio dejstvo žičara?
Još zanimljivost , da 5276 zajedno sijan isto nije tretiran al skoro da nema štete zasad a f58 već se vidi da će možda biti i presijavanje??
 
Imam seme tretirano sa Sonidom,moze se ostaviti za iducu godinu,? ili bolje suncokret tretiran sa cruzerom ostaviti jer jedno od semena ce biti visak,( prodali vlasnici zemlju)
 
Nama kad je nestalo semena odem da kupim jos i dobijem N01 sa ponchom a prvi koji smo uzeli je bio sa sonidom!
Prvo sam pomislio staro seme, ali izgleda da se radi o datumu naime 01.01.14
Jeste primetili razliku izmedju ove dve zastite? Jel poncho bio bolji?
 
kukuruz ns 6030 samo sto nije izasao iz zemlje sejan 4 aprila
dsc01650-2160-x-1620.jpg
 
godina jeste ranija,al i kukuruz trazi svoje.svetinja je setva krajem aprila pa i u maju .kad ga zveknes u zemlju on sav za 5-6 dana je napolju milina ga videti.mogu oni pricati sta oce.kazem sebi necu sejati rano i uvek uradim suprotno.stvarno ne znam koji me djavo tera da i dalje to radim.

- - - - - - - - - -

Znači celih 16 dana mu trebalo...
kris80 sta mislis koliko seme koje cuci u zemlji 16 dana ce izgubiti na energiji,i na dalje tokom nicanja u samom porastu, u odnosu na ono koje bi izaslo za 7-10 dana?
 
I ja sam napravio glupost na jednoj njivi . Nisam dobio sve tretirano što sam tražio i ono dosad što sam sijao a što nije bilo tretirano nisam ničim ni doradjivao . Sinoć što kaže diklofen na jednoj njivi šlog žičnjaka kolko oćeš . Jedan dio dkc 5276 , taj je već skoro sav niko šta će dalje biti vidjećemo , većina pionir f58 katastrofa , nije niklo ni pola , od ovih što nisu neki su tu da izadju ali ima dosta da ga uništio žičnjak . Tako da bolji je i semafor i ostalo nego ništa . Znam da nema ništa namjenjeno kasnije protiv žičnjaka , al utješite me dal ima neki insekticid koji ima ikakvo dejstvo na njih a da se prska sada . koristim inače Pinto ( piretroid bifentrin) ako ima sovice , možda će i nje biti , navodno on ima neko dejstvo rasplinavanja po dubini , dal neko ima iskustvo da je piretroidom smanjio dejstvo žičara?
Još zanimljivost , da 5276 zajedno sijan isto nije tretiran al skoro da nema štete zasad a f58 već se vidi da će možda biti i presijavanje??
U katalogu piše da Pinto uništava i žičnjaka i ja sam ove godine tretirao sjeme sa njim po savjetu promotera na seminaru.Mogu ti reći da ako truje kao što smrdi biće odličan.Sijao sam jednu malu njivu sa tretiranim sjemenom (pintom) i nemožeš prići sijačici koliko smrdi dok turbina piri.
 
9-og i 12-0g aprila posejan AS-72 i tu nema vode na njivama(nije ih ni Jadar poplavio),stanje sa klijanjem ću videti sutra, ali na dve parcele u zakupu gde je 14.04. posejan BC 398Pajdaš leži voda,jer sa dve strane su omeđene nasipima,pa voda od ovih nezapamćenih kiša se uležala, pa ćemo ćale i ja morati da prokanališemo da voda izađe, mada ako od srede opet bude pljuskova, ko zna šta će tu biti, onda nam ne gine presevanje ali u maju nekog fao300 ili400..
 
Nazad
Vrh