Kukuruz 2014

Kukuruz je bio odličan , klipovi ekstra al tačno se znaju razlozi što nije bilo i više . Zemlja je 5a klasa , pjeskovita , najbolja stvar koju sam uradio što nisam djubrivo ni zaorao ni bacao pri spremanju , samo nešto npk u sijačicu i 2 dobre prihrane sa špartanjem po 25kg KAN+S , jedna jako rano oko 4-5lista a jedna kad jedva udje traktor . Ove zemlje jednostavno nemogu da drže više djubriva nego se mora bacati više puta , a i kiše su isprale pa je to pomoglo .
Loše stvari su bile : sijano nakon pljuska (daleko od kuće pa da ne odustajemo ) , prohodi sijačice neravni a kombajni sa širim tragom od hedera pa je izgaženo možda5% kukuruza !! Prskano prije nicanja isto po blatu pa je bilo klizanja preko redova i tu il nema ništa il su sitni klipovi jer je sabijeno , opet špatrano po vlažnom pa je i tu bilo malo štete . Vidi se i na slici da je prostor odma do uvratina nizak kukuruz i fali ga zbog okretanja tu kod prskanja i špartnja a sve po vlažnom . Zbog tih razloga fali bar 10% prinosa.
 
Moji su veceras skidali kukuruz, vlaga je bila u jednom kamionu 18,8, a na drugom 19,3, prinos ne znam posto je treci kamion ostao zaglavljen u njivi. U pitanju su Pionirovi F38, P1114 i P0275, ova poslednja dva izgledaju bolje od F38, koji je bio sejan kukuruz na kukuruz I bilo je dosta palih stabljika....
 
Danas merena temperatura kukuruzu :osmeh: koji sam sipao prosle nedelje u hali sa 17,8-18,3% vlage, u jednom momentu je temperatura bila 19,5c i kad zabodem ruku onako mlak (prvi dan vruc) danas 17,5c i ne mogu da dohvatim rukom toplotu, mislim da je ova spoljna temp. pomogla da se gomila ohladi i sad cu ga ostaviti kako jeste ne diram ga preziveo je :))
 
Moji su veceras skidali kukuruz, vlaga je bila u jednom kamionu 18,8, a na drugom 19,3, prinos ne znam posto je treci kamion ostao zaglavljen u njivi. U pitanju su Pionirovi F38, P1114 i P0275, ova poslednja dva izgledaju bolje od F38, koji je bio sejan kukuruz na kukuruz I bilo je dosta palih stabljika....
Evo prinosa P1114 bruto 7080 kg/kj, vlaga 19.3, ostaje za lager 5900kg po kj
F38 bruto 6200 kg/kj, vlaga 18.63 ostaje za lager 5300 kg/kj
 
Danas merena vlaga,Ulyxxe 21.5 i Pioneer R10 20.5,sejani 30.4 i 1.5-og.
Najavljuju neko lepo vreme sa malo vise vetra za vikend,pa se nadam da bi mogla malo pasti.
Inace cena Su Agra 12,64 i Gebi 12,60 za JUS.
 
Sada merio vlagu pioniru a79 sejan na 19,5cm za nepoverovati 11.9% preksutra idem da probam da vidim koliko ce se jos kroz kombajn podici pa da ga kipujem u svoje skladiste nedam lopovima.....
 
Nisam stigao ranije da radim mnogo posla sam imao oko vrsaja suncokreta soje i setve zita,laganim tempom sto suvlji to bolje ja preko 15% ne ostavljam kuci.Sve mi je bila predusev soja za kukuruz ako da Bog trebalo bi lepo da curi :osmeh: samo bice problem kombajnu da ide kroz njivu mnogo je vlazno.
Baca da sam merio po danu bila bi mu vlaga ispod 10%.:haha:
 
Najgore je kada budu magle i vlaga i onda kada ugreje napolju pocne da se greje,sve zavisi sada jel taj kukuruz ima i loma,neka vadi sondom i neka kotrolise.
Maticu jel si ovro ?
 
Nazad
Vrh