Kukuruz 2014

Zeljkoo N. Becej se nalazi u Vojvodini. Razumem ja tebe ali ne i neke profi paore koji nekim poduhvatima pokazuju koliko su dobri u svom poslu!:ppozdrav:
Ne beri ti moju brigu da li i na koliko cu posejati na mojoj njivi kukuruz.Od mene se pokazuju rezultati.

A tebe je jos davno pokojni clan petru okarakterisao.
Tako da...
 
Ti lupas bez veze i ispadnes i lazov. Petru i ja u zivotu nismo imali nikad nista negativno vec smo uvek komunicirali i pricali. Nismo drugovi bili jer je dosta bio mladji od mene ali smo se postovali kad god smo se sreli. To moze i clan talianu da potvrdi kao sto i citavo selo.
Tako da nemoj o karakteristikama jer svi znaju sa ovog foruma sva tvoja ponasanja!

Ti si taj " diraj i cackaj svakog ali ne diraj me nazad"
 
  • Like
Reagovanja: aca
Mislim da ni Afrikanci nisu zaostali,ljudi znaju kako njima odgovara tako i seju,kod mene u kraju i u celom pomoravlju setva na 18cm ili 20 je cist promasaj ako nema sistema za navodnjavanje ili ako se slucano desi kisna godina.godinama unazd je susa unistila kukuruz,sa gustvom setvom nemoze da se postigne rod veci od 2-3t h kod nas,vise puta sam se opekao ali nikada vise.bolje je imati 30000biljki kukuruza pa neka daju i 300grama zrna a toliko moze nego 60000 po 100grama i jos spljen do metlice.Vojvodina nemoze da se uporedi sa Srbijom narocito ne sa Sumadijom.svako zna sta je najbolje za sebe.40000 stabala kukuruza moze da da prinos od 10t h a to je sasvim dovoljno,jer ovde je prosek 3th godinama,ljudi i neznaju koliko imaju prinos.

40000 biljaka ne mogu da daju vagon zrna.
 
Ti lupas bez veze i ispadnes i lazov. Petru i ja u zivotu nismo imali nikad nista negativno vec smo uvek komunicirali i pricali. Nismo drugovi bili jer je dosta bio mladji od mene ali smo se postovali kad god smo se sreli. To moze i clan talianu da potvrdi kao sto i citavo selo.
Tako da nemoj o karakteristikama jer svi znaju sa ovog foruma sva tvoja ponasanja!

Ti si taj " diraj i cackaj svakog ali ne diraj me nazad"
Dzabe ti je sve,okaratkerisan si odavno.
Rekoh ti vec...


Inace je ovo vec debeli :off_topic: od tvojih gluposti.
 
Pozdrav svima.
Mozda nije prava tema za ovo pitanje, ali ako vec postoji negde, uputite me.
Naime, do sada sam uvek brao kukuruz u klipu, krunio, pa ako negde prodam sapurine i to je to...
Ove godine bi hteo da vrsem i stavim na lager, pa me zanima kakva je matematika. Znam da dobar deo otkupnih stanica prosle godine nije uzimao nista, do nove godine, a od Nove 1% i sta sve treba jos ukalkulisati i sta je isplatljivije za 5-6 vagona.
 
5 Oktobra je bila ona pesnica simbol, a ovog 5oktobra ce biti motka simbol.::spreman na sve::

Тај 5 октобар и та песница су ти ово и донели,дан кад су дошле Амерички и про европски лидери,тј лопови и после толико година ето где смо стигли у тој европској будућности..
 
Nazad
Vrh