Kukuruz 2014

rani lg fao 270 preključe slikan
 
- - - - - - - - - -

jest ovaj je skoro zreo

- - - - - - - - - -

htryj7.jpg
evo ispravak fao grupe
 
To stoji,ali bas da ga toliko povukla,i mene u pripremi povuce pa onda sejacica i ferguson ocas posla skrenu ali je blaga krivinica al ovo je pomereno za citava 4 reda :osmeh:

Predpostavljam da je veća parcela tako da ako je stalno terao po markeru i nije ništa čudno, svaki prohod će ga svući bar 5-10cm, tu svaki prohod mora da ispravlja to jest odseca to svlačenje u stranu.
 
To se desava. Zato treba ispravljati stalno ili druga varijanta je sejalica bez markira kao clan @sanji :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Imam par pitanja! Hocu da posijem dulum kukuruza al ne hibridnog. Nego ovaj sto sam obrao prosle godine cisto da vidim razliku! Rekli su mi da moram uzeti neki prasak pa pomjesati sa tim sjemenom. Zna li neko mesta

Mozes ga tretirati protiv zicara, imas u svakoj poljoapoteci. Sto se tice prinosa, bice manji nego kod hibrida. Eto kad eksperimentises, javi nam rezultate :ppozdrav:
 
@coci064
Možda, ali nisam imao više. Pripremalo se za kišu i ne bih stigao da završim da sam išao do Kraljeva.

@bojcetic
Mišjakinja i neki samonikli ljulj, j...m li ga šta je. Ima i maslačka, u donjem delu i nekog perka. Sve trave su stale sa porastom a ima i pomalo žutila.
Kukuruz ima klicu od oko 2cm.
 
Par slika sjetve kukuruza 2014. Sijani Bc-ovi i Dekalb-ovi hibridi na 20,4 i 22,5 cm.

Priprema.

20apcsh.jpg


a3mvib.jpg


Sjetva.

2dqobvq.jpg


Valjanje.

slmdzo.jpg


Palo 35 l/m2 kiše i sad samo fali sunca da ugrije pa da nikne.
 
Mislim da će preživeti svako zrno koje je pustilo klicu a za ove druge nisam siguran.

Danas sam obilazio kukuruz,poceo je da nice,pojavile se iglice,ima po negde i neka klica koja zaostaje,ali nema propadanja za sad,videcemo,ako ovo krene da se sredjuje od petka mozda i ne bude vecih posledica a ova voda bude dobra stvar,e soju nisam stigo da gledam. . .
 
Ja sam posejao pre 7 dana, danas gledao nije cuo kukuruz malo kao omeksao, od utorka ga topi kisa a i snega je bilo, da li ce mu hvaliti nesto od tolike kise, a najavljuje se do nedelje kisa, plasim se da ne strune pod zemlju? sta mislite iskusniju?
 
Nazad
Vrh