Kukuruz 2014

Danas merena vlaga,Ulyxxe sejan 30.4. i 1.1 - 29 % i Pioneer R10 sejan isto 30.4. i 1.1 - 26%. Ulyxxe prosek okrunjenih zrna (sa ovoliko vlage) sa klipa je 310-330 g,kod Pionira 280 g,prvi sejan na 19 cm,drugi na 21. Nije dobro,ali sta je tu je.
Inace Ulyxxe ima jako krupno,duboko zrno i bas mi se svidja.
Mislis 1.5. a ne 1.1.
 
Kod nas jos niko nije poceo berbu, kukuruz je jos zelen a jos juce palo kise da voda lezi po njivama. Ja ocekujem tek za najranije 10ak dana krenem u berbu. Sorte su mi as72, ns640 i zp684
 
Dzabe planiras za desetak dana da krenes uveliko ce padati kisa... Ako mozes obidji ga i oberi bar nesto dok je lepo vreme :)
 
Ako skidas u klipu a na vetrovitom si mestu skidaj to dok je jos lepo vreme, manje ces ugaziti njivu
 
Ja sam jutros krenuo u berbu,mislio sam da oberem u čardak 4kj p1114.Pre 7 dana imao 27,5 posto vlage. Iza berača zrna na njivi kolko hoces, napunili jedan bunker i batalili. Kruniće se sa ostalim ( ranijim ) hibridima.
 
Nabere preko noci dok ima dobre rosi. Komusljka ocisti sve, posle kod kuce samo lopatom tovari u levator i u cardak/supu ;)
 
Tesko ide i berba... Propada traktor samo tako!! NA nekim mstima IMT 539 i Sip toliko propadaju da se sela zadnja guma do felne nevidi u zemlji!!! Tragovi 15-20cm na nekim mestima.. A o prikolici da i nepricam..

Izbegavam da ih punim u njivi sad... Svaka cast ko ove godine moze da vuce SIP-a sa 1-brzom i 539.. Jedva ga vucem sa prvom bez da bere koliko propada berac i traktor...
 
Nazad
Vrh