Kukuruz 2014

Peet kada spominješ 2012 godinu i prinose obavezno u zagradi napiši onih 100+ litara kiše koji su pali kada je trebalo.Nemoj da generalizuješ stvari jer si imao sreće onda kada većina drugih nije.
 
Daleko od toga da nemaju znacaj. Ljudi su iskazali rezultate sa lica mesta. Ali ja sam hteo reci da gledajuci sve hibride iz vise grupe, moze se ustanoviti da su skoro svi zadovoljavajuce dali prinose! Zato sam rekao da ova god. nije merodavna za procenu koji hibrid i cije kuce je medju najboljima!

- - - - - - - - - -

Peet kada spominješ 2012 godinu i prinose obavezno u zagradi napiši onih 100+ litara kiše koji su pali kada je trebalo.Nemoj da generalizuješ stvari jer si imao sreće onda kada većina drugih nije.

Maticu, stoji to da smo imali tu kolicinu kise krajem Jula ali u vise navrata sam napisao da na mojim parcelama ta kisa vise nije doprinela ni 10% jer je sav kukuruz bio posejan u prvu dekadu Aprila, tako da krajem Jula vec je zavrsio svoje. Prosecan prinos je bio od 2100-2200 kg/kj
Nije meni jasno o kakvoj sreci pricas! Sreca je bila za soju u mom slucaju!
 
Te 2012. ovaj deo banata je dobio tu cuvenu kisu,krajem aprila se uglavnom sejalo tako da smo prosli u oprasivanju kroz iglene usi i izvukli na kraju 3-4t po jutru sve u jusu,cena bese za robne rezerve skoro 30din,bolje smo prosli nego sada...traktor belarus tada kostao 7 vagona kukuruza a sada skoro 20 vagona..
 
Ovako moram da pokupim reslove na kraju.Njiva 400m i nemoze da ode i vrati se jer prepuni bunker .Preklane i lane 2 kruga na ovoj njivi.
o6cyrp.jpg


- - - - - - - - - -

Ovako ide u susare
Ja susim na gas
Ovako ide nazad .Ovo je kod rodjaka .On susi na ugalj i kudi kamo je rentabilnije .Sa 5t Banovica grah ,i automatske peci osusio sav kuk.
Ovako ide u magacin.
Ovako dopunjavam na njivi gde nemoze da se izvuce puna jer ima 10 km do kuce
Za ovakve god, bi bila dobra ona pretovarna prikolica kao sto je MOMO postavljao na onom snimku.
Spasoje, sta si uradio za motor na Fahru sto ti je prolupao u psenici? Jel dosao drugi ili si onaj sredio?
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Pogodio sam iz prve o kome se klipu radi.Drugi sa desna Medjutim sam morao skinuti i prvi jer nemoze izaci bolcn od susedne stubline ,nema mesta. Klip se poceo topiti i karike zalepile .To sam sredio sa malo smirgla i skalpelom. Odradio je ovu jesen .Malo cuka ali netrosi ulje.Rekao bih da mu fali neki konjic ,doduse i uslovi su katastroficni .Blato ,pa kad ga ono zalijecem da izadje iz kanala jos ako tarup malo ufati blata motor malaksava.Nije prolupao na pesnici .

EEH.sto mi nemamo nekoga bar slicnog i spremnog kao taj Caba sa classom. Dali je ko pisao posto rdi ha. u tako teskim uslovima. :sta:
 
Poslednja izmena:
GOTOVO :bravo:moji utisci curi kuruz ko voda iz cesme ali:
1.Ns 6030 planiran za cardak ali budjav u pm vlaga 21
2.Bc klipan i 532 fantasticno ali budjoni takodje,bc 572 nije budjav zavrsio u cardaku ne planirano malo se vise krunio ali moralo se
3.Zp 684 ultra takodje za cardak ali BUDJAV pa je krunjen
A sad ovi valjani (ne budjavi)
4.Ns 540 nit budjav lepi klipovi dugacki 14 reda zrna ja sejao na 25 ali treba gusce (oso u cardak)
5.Zp 677 e braco da pakuju pivo u take boce ko sto su klipovi ali za cenu ovakvog piva ja sam prezadovoljan nit budjav nit malo rodio (i on u cardaku kud ga nisam vise sejao ,a da nisam ga mogao naci pokupovali sve)
6.Ns 444 ultra zrav ali mislim da je najslabiji bio od svi po prinosu (kod mene ispada iz igre a prvi put ga sejem osim ako nema nista drugo ultra)
7.Zp 434 nema sta favorit juce skidan 20.1 vlaga i zdrav i rodio hektar 15600 kg
Svi su u jesen dobili jedno veliko sta vam bog da a u prolece celih 100 kg urea,jedino hemija se ispostovala sto posto
 
Danas skidana i zadnja parcela u petu duz od 3 kj. U dva navrata vrseni krajevi sa mojim kombajnom 141. Prvi put 6300 kg, drugi 4960 i danas grdosija Lexion 760 gusenicar jos 10460kg. sve ukupno 21720 kg ili 7240 po kj!
Prinos takav ko nikad dosad na toj parceli (rit). Hibrid DKC 5276, vlaga 17.9%
Grdosija tonula 50-60 cm, po njivi haos ostalo. Kaze mali Caba da je bio na toj fazi da se zaglavi ali nekako uvek je mogao izaci kad smo prosli kroz najkriticniju zonu po celoj sirini parcele!
O kombajnu bez komentara!!! Vrsio sam sa njim i nesto soje na dva mesta ali ja nisam bio gore vec sin. Odusevljen sam njegovim sposobnostima i komforu!
Brinem samo o tome kako zatrpati te silne tragove koje je ostavljao na parceli!
Bice i jedan video snimak.
 
Platimo podrivanje vlasnicima leksiona:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Čuo sam da je juče jedan isto u 5-oj duži sa 4 kj napunio 4 zmajevke i nije bilo više mesta da stane:sta:,
 
Ja sam mislio kad smrzne malo da idem plugom pa da zatrpam malo te strasne tragove a da nakon par dana kad je opet malo smrznut gornji sloj, da krenem sa oranjem.
Prvog dana sam rekao Deniju da ce tu biti dobrog roda. Videlo se da curi ko lud i da brzo puni bunker! Sve u svemu rekordna godina sto se tice kukuruza i soje!
Za koliko novca po kj podrivaju?
 
Kod mene u atar uglavnom je zemlja tipa 4,5,6 klas.Na jednoj parceli od 10ha imao samo prosek nesto jace od 7000kg/kj,polovina je bila pod pioneer-om, a druga polovina je bila pod As hibridima.Vlaga je oko 18 %,ali As se bolje pokazao od Pioneer-a.
 
Poslednja izmena:
kod mene je as zavrsio ,cikade su ga razbucale a prosle godine je bio solidan. sto se tice hibrida samo zemun polje i to 555.560 i666.
 
Nazad
Vrh