Kukuruz 2014

Pa ti uopste i ne trebas da bacas vestak...ocu i ja tako :osmeh: al svaka cast...najmanji ulog imas a priblizno kao i mi sto smo ulagali prinos :bravo:
 
Skinuli smo jutros KWS 3381 sejan 10. aprila. Prinos 11,5 t/ha sa vlagom 18,3 %, predusev pasulj. Ostao je još Pionir N01 da se skine, ali taj će verovatno dočekati kišu.
 
Konačni rezultati pionira 9911 akva maks,
-u jesen pod brazdu 100kg mapa i 100kg 3*15 po jutru
-pre setve 150 kg ureje po jutru
-sejano 31.marta na 18,5cm
-prskano ekvipom pola doze i laudisom
-jednom špartano
Prinos kukuruza gde je pred usev soja je 7430kg sa 17%vlage.Prinos kukuruza gde je predusev kukuruz i gde ga je pokosila zlatica je 7260kg sa 18,2%vlage.Kada se svede na jus sa troškovima sušenja na prvoj parceli mi ostaje čisto 6520kg po jutru dok na drugoj parceli imam okruglo 6000kg.Troškovi po jutru su mi 433 evra.Krajnji sud o hibridu nije povoljan jer je morao brže da otpušta vlagu,njemu je stabljika juče još bila pri dnu zelena.Cena po kojoj ću biti spreman da prodam kukuruz je 16 dinara sa pdv-om.Od ove godine sam očekivao više.


Pokošena danas još jedna parcela,sve rađeno isto kao i ove dve prethodne,stim da je tu bila soja zadnje dve godine.Prinos 7820 kg po jutru sa vlagom 17,7%.Međutim ove godine sam posejao jedan red više nego inače,izvinjavam se komšiji do mene još jedanput.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Malo se drugar zaglavio.
 
Konačni rezultati pionira 9911 akva maks,
-u jesen pod brazdu 100kg mapa i 100kg 3*15 po jutru
-pre setve 150 kg ureje po jutru
-sejano 31.marta na 18,5cm
-prskano ekvipom pola doze i laudisom
-jednom špartano
Prinos kukuruza gde je pred usev soja je 7430kg sa 17%vlage.Prinos kukuruza gde je predusev kukuruz i gde ga je pokosila zlatica je 7260kg sa 18,2%vlage.Kada se svede na jus sa troškovima sušenja na prvoj parceli mi ostaje čisto 6520kg po jutru dok na drugoj parceli imam okruglo 6000kg.Troškovi po jutru su mi 433 evra.Krajnji sud o hibridu nije povoljan jer je morao brže da otpušta vlagu,njemu je stabljika juče još bila pri dnu zelena.Cena po kojoj ću biti spreman da prodam kukuruz je 16 dinara sa pdv-om.Od ove godine sam očekivao više.


Ovo je i kod mene najveca zamerka spomenutom hibridu! Recimo P0412 je imao za 1% nizu vlagu, a barem na papiru je znatno kasniji hibrid.
.
 
Danas ovršeno 1,5 kj F38 i Ranki. Pola sam ostavio kući za tekuće potrebe a pola predao. Nije mi se otvarao čardak dok još imam kukuruza na njivi pa je urađen iako je vlaga velika. Ovo što sam predao izmerilo 5620kg pri 20% vlage. Prijatno sam iznenađen tablicom mog otkupljivača, na 20% vlage skinuto 9%, tako da je ostalo 5125kg u JUS-u. Ostalo mi je još 0,5kj Mikada što je preteklo od silaže ali je vlaga 24% pa nek stoji dok nebudem stigao da orem zimsko tu parcelu.
 
Cici , noćas sam se družio sa jednim kombajnerom koji je radio nekad u ovdašnjem kombinatu , radili smo soju do 3 sata iza ponoći . Bilo kako bilo pričao je kako je u jednom dijelu državne zemlje skoro svake godine bio problem sa blatom , vodom i slično u žetvi . Oni su imali neke ogromne groningeme kako li se već zovu i Nh kombajne . Za taj dio su redovno zvali ljude da rade uslužno . Svi su se redovno zaglavljivali čak i gusjenčar . Po njegovoj priči najbolje se pokazao zmaj 142 jednog starijeg čovjeka inače u mom komšiluku . On je valda nabacio neke visoke točkove (neznam koje) i stavio neke originalne lance za te točkove , kao šumske lance šta li ? Uglavnom je on prolazio gdje su svi stajali . razmisli o tome.
 
Malo pre ovrseno tri parcele bilize selu, pionir F38, nista spektalurno, bruto prinos 7200 kg po kj, vlaga 18,5%, sejan 5.aprila, dobio 150 npk+150 uree po kj, kada se se svede na lagerski jus ostaje 6060 kg po kj na raspolaganju.
Naceli smo i jednu parcelu sa P1114, e taj izgleda puno bolje, videcemo i te rezultate uskoro, ako nas zaobidje kisa.
 
@DusanA ja sam posijo 4kj toga p1114, moj je katastrofa sve sam uredno uradio al kisa ga je zajebala, dosta imam pljesnavog i ne moze se brat, ovršit ću ga i predat nema mi druge jel ima kod tebe pljesnavog klipa ?
 
Gotova vrsidba skidan 1114 i T56 jutros oko 10 h kad sam merio vlagu (rucno) bila je 22%,poceli smo oko 14h da vrsemo prva tura je bila 20%kako je vreme prolazilo vlaga je padala zadnja tura 18.6% da ne poverujes, prosek 7tona na lanac, sve je sejano na 26cm .Uspeo u zurbi jednu da uslikam
20141021152159.jpg
 
Nazad
Vrh