Kukuruz 2014

Sumnjam da je jus u pitanju.
Kod nas koliko sam cuo,niko nema vise od 6t jusa.
 
Skinuo sve kukuruze pre kise.
Rezultati sareni. Kad racunam samo oditak za vlagu, ne troskove susenja prinosi su od 11t do 12t/ha. Kad se uracunaju troskovi susenja ispada oko 10-10.5t/ha. Najbolji prinos ostvaren na predusevu psenici. Takodje i najbolje sam finansijski prosao na toj parceli, jedina mana je sto je najmanja na kojoj sam imao kukuruz :osmeh:
 
Ns 6030 mesan sa Ulyxxe vlaga 20-21% (mesano zbog pokvarenosti 6030),inace kombajn je pokazivao za ulyxxe 19-19.5 vlagu a za 6030 24-25%
 
Skinuo sve kukuruze pre kise.
Rezultati sareni. Kad racunam samo oditak za vlagu, ne troskove susenja prinosi su od 11t do 12t/ha. Kad se uracunaju troskovi susenja ispada oko 10-10.5t/ha. Najbolji prinos ostvaren na predusevu psenici. Takodje i najbolje sam finansijski prosao na toj parceli, jedina mana je sto je najmanja na kojoj sam imao kukuruz :osmeh:
Na koji razmak je sejano? Kod mene jus oko 5900kg/kj ovo su hibridi koji su vrseni 1114 t56 i akvamaks 216 ,sejano na 26cm.
 
Sve su Pionir fao300. N01, f73 i a24. Razmak 19.6cm sve. Vlaznog zrna je bilo od 6600kg/kj do 7920kg/kj.

Moj zakljucak da osim lepe gomile kukuruza za videti, nista posebno se nece prihodovati. Proizvodnja skupa, prodajna cena kukuruza jeftina.

Za dogodine u planu je ponovo DKC samo iz razloga sto ima nijansu manju vlagu od Pionira slicne fao.


@ichbinmilan
Imas pravo. Na psenici nema zarade, ali zato kukuruz posle da nijansu bolji prinos od ostalih preduseva.
 
LJudi u ovakvim godinama kao što je ova teško je svesti vlagu na jus ma koja grupa zrenja i semenska kuća bila, soju će primiti i sa 20% vlage a da odbitak bude minimalan a neki i ne odbijaju ništa pošto je tražena roba dok kukuruz postaje kao repa skidaju i šakom i kapom, nas ne ubija vlaga nego njihove tablice.
 
prekljuce ovrseno 5 kj pionir35f38 razmak 21,setva 20.4 prinos u jus-u 5800 po kj,kukuruz na kukuruz ,100kg 20-20-0 i 100kg urea,ekvip i laudis .

- - - - - - - - - -

LJudi u ovakvim godinama kao što je ova teško je svesti vlagu na jus ma koja grupa zrenja i semenska kuća bila, soju će primiti i sa 20% vlage a da odbitak bude minimalan a neki i ne odbijaju ništa pošto je tražena roba dok kukuruz postaje kao repa skidaju i šakom i kapom, nas ne ubija vlaga nego njihove tablice.
Uopstini Zrenjanin niko nije otkupljivao soju sa vlagom preko 14%.
Terali smo u Zabalj
 
Kod mene ce biti sreca ako se i skine kukuruz jer sve pliva a o setvi psenice niko i ne razmislja.I pre ove kise je bilo nemoguce a kamoli sad.Mozda ce biti u jusu kad zaledi ako ga neomlate divlje svinje
 
LJudi u ovakvim godinama kao što je ova teško je svesti vlagu na jus ma koja grupa zrenja i semenska kuća bila, soju će primiti i sa 20% vlage a da odbitak bude minimalan a neki i ne odbijaju ništa pošto je tražena roba dok kukuruz postaje kao repa skidaju i šakom i kapom, nas ne ubija vlaga nego njihove tablice.
Koje vas ?
Cardak i mirno spavas,cokanje pokrije troskove istovara i krunjenja. Istina treba malo vise poturiti ledja,nego za vrsidbu,ali na kraju novcanik prevagne.
 
Ko ima nekoliko jutara pod kukuruzom uvek je bolja varijanta berac. Kad imas 10+ kj onda je lakse kruniti na njivi. Jeste manje rentabilno, ali i ne radis nista posebno.
 
Nazad
Vrh