Kukuruz 2014

Ona ce njega stalno grickati po malo, samo sto ne moze da ga unisti kad ima 4-5 pera. Nurel D je oko 10e/kj ili oko 17-18e/ha tretman. Odlican za "gasenje pozara" preparat. Lebaycid je vice digestivni neko kontaktni. Prati, pa ako ih nalazis puno na njivi onda oprskaj. Taj sto ga je grickala ako ga ne unisti skroz oporavice se, samo ce kasniti u razvoju.
 
pipa je jako losa za kukurz.usporava ga u razvoju i kasni i smanjen je rod na kraju to sam i doziveo.a ako ga vise od 5 puta skrati, biljka ugine.5 puta se regenerise i onda ugine.a prskanje je jako skupo.da li ste primetili da je ostecen od pipe i onaj kukuruz koji je tretiran poncom?
 
U nasem ataru danas su dosta njih prskali. Sunce je lepo grejao nekih 23 C tako da nakon rane jutarnje kise bio je lep suncan dan.
U obilasku kukuruza koji je posejan 8. 04. mogao sam videti da nije izasao jos uvek a posto sam ga posejao na dobroj dubini od nekih 8 cm jos ce mu trebati par dana da izadje na povrsini. Ima klicu od 2 do 3 cm ali put do izlaska mu je prilicno dugacak. Potrebni su mu topli dani.
Nadam se da ce uspeti da se izbori i da izadje!
 
I ja imam slično pitanje u vezi pipe u kukuruzu . imo sam je i dosad , nekad sam prskao nekad ne . Kad sam prskao bilo je obično zbog nečeg drugog recimo sovice a ujedno i pipu da zeznem .
Dakle konretno pitanje : pipa radi , gricka dosta tek izniklog kukuruza , prve listove bolje rečeno polulistove , dali prskati ili neprskati ??
Zašto baš lebajcidom , mož li nekim drugim insekticidom , npr piretroidom , u koje doba dana je najbolje ?
 
@MomoSaric
Da li ce napraviti stetu vecu od 18-20evra/ha? Ako hoce, prskaj. Moze sa bilo kojim insekticidom koje je registrovan za nju. Lebaycida imamo jer su nam secerane davale prosle godine gratise, pa ko nije porosio dobra prilika da se "ne baci". Bolje da nam ne daju nikakve gratise, cim je nesto gratis onda "fasujes" posle.:haha:
 
Nice i moj BC posejan 5.4 mehanicka sejalica od oka dubina je nekih 6-7 cm kako gde.Izvirio je nekih 1 cm van.Topal dan i danas i juce i pogurale ga.Juce sam bio na toj njivi nije bio izasao.
 
Kod nas u njivu jos bar 5 dana nece se ici.Preko 100 litara kazu na vestima da je palo po 1m2.Kod mene krece i trava poneka ali taman dok kukuruz ojaca ide prskanje i to je to.
 
Pioneer P0216 posejan 04.04.
230420141885.jpg

još uvek mu je hladno
230420141884.jpg
 
Koliku stetu kukuruzu moze naneti muharov buvac?
Prilikom danasnjeg obilaska primetio sam da ga ima podosta.
Trenutno ne nanosi vecu stetu, ali vidi se da gricka list.
Kukuruz ima 3 lista.
Na parceli pored moje prosle godine je bio zasadjen kupus.
Seme je tretirano semaforom, ne znam da li deluje na buvaca.
 
Nazad
Vrh