Kukuruz 2014

Ne znam koji hibrid si sejao, ali ima hibrida koji delimicno mogu da kompenzuju sa vecim klipom razmak, poput N01.
 
Ma najraniji pionir f58 , fao 260 , zato što tu u avgustu nestane vlage a nije dolina da ima šta da nadje u dubini pa reko aj da prije stigne . On doduše često ako su uslovi dobri a rjedji sklop daje lako po 2 klipa . To sa duplim redovima nebi bila dobra ideja jer bi bila razlika u visina pa bi ga ovaj stari gušio , al možda i to probam , al onda bi trebalo pomjerati baterije . Ima u par prohoda da sam nešto eksperimentisao pa preskakao po 2 reda , bar ću to sad moći popuniti . Sačekaću pa vidjeti.
 
Kad bi otoplio stigo bi taj drugi red ovaj.Ne moraš baterije pomerati vozi traktor malo u jednu stranu dotle da ti negazi postojeći red.:ppozdrav:
 
Sta ti je snaga aquamaxa,ni slatina ga udaviti ne moze.
wp20140421001.jpg
 
homoljac892 , istovetna situacija i kod mene na dve parcele koje smo otac i ja danas obišli.. Zanimljivo da se nigde ne čuje da se i na području opština Loznica i Krupanj izlio Jadar i poplavio ogromne površine, a lokalne vlasti ćute..Reka Jadar koja nas "časti" katastrofalnim poplavama obično svake druge godine (2010,2012 i sada) povukao se,sada u jednoj voda leži i preliva se iz drugih njiva, a u drugoj je na 90% površine odnela skoro celu brazdu i sada se tu voda uležala, kopali smo kanale da ubrzamo povlačenje, ko zna šta će biti uz ovu kišu koju javljaju narednih dana.. Totalna katastrofa s obzirom da je Jadar zakaljao i lucerke i livade.. Inače, Jadar je najveća desna pritoka Drine u njenom donjem toku..
 
homoljac892 , istovetna situacija i kod mene na dve parcele koje smo otac i ja danas obišli.. Zanimljivo da se nigde ne čuje da se i na području opština Loznica i Krupanj izlio Jadar i poplavio ogromne površine, a lokalne vlasti ćute..Reka Jadar koja nas "časti" katastrofalnim poplavama obično svake druge godine (2010,2012 i sada) povukao se,sada u jednoj voda leži i preliva se iz drugih njiva, a u drugoj je na 90% površine odnela skoro celu brazdu i sada se tu voda uležala, kopali smo kanale da ubrzamo povlačenje, ko zna šta će biti uz ovu kišu koju javljaju narednih dana.. Totalna katastrofa s obzirom da je Jadar zakaljao i lucerke i livade.. Inače, Jadar je najveća desna pritoka Drine u njenom donjem toku..
I Opstinu zagubica ne pominju da su i nju pogodile poplave, jos i opstinari nisu radili zbog praznika tako da nismo imali kome da se zalimo, kroz moju njivu jos uvek juri bujica kao da je reka promenila svoj tok, moralo bi brzo nesto da se uradi, ja sam bespomocan zato sto se reka izlila par kilometara uzvodno i nemogu uci na tudje imanje da pravim neki nasip. Sutra idem do opstine pa cu videti. Izvinjenje zbog oofa ali verujte da je ovo mozda jedini nacin da neko cuje o poplavi u opstini Zagubica.
 
Poslednja izmena:
Taj Jadar non-stop plavi useve oko Loznice, nikako da srede taj njegov tok.............:

Uređen je samo deo toka-par km pred ušće u Drinu, a nama stalno obećavaju i naravno ništa od toga, jedina nada je bila pruga Loznica- Valjevo, jer bi u tom slučaju morali nešto uraditi oko regulacije, ali od toga se odustalo..posle se pitaju šta će omladina u gradu kad nema posla, a ni na selu ne zavisi mnogo od nas samih. Nama poljoprivrednicima je država maćeha, a džabalebarošima u javnom sektoru majka, njima za plate para mora da bude i to na vreme, nama subvencije kad dočekamo...
.. Još i neko odvodnjavanje da plaćamo- tragedija..
 
Jadar je izlio u četvrtak i tek jutros se povukao u korito, sada voda leži tamo gde je ranije odirao njive i u otokama koje je probio godinama unazad, prvi otkosi će se bacati, paliti- biće posla bez koristi, njive koje su zasejane kukuruzom i lucerkom moraće se presevati kad bude moglo. Nanet krš se mora izbacivati... Da se bar ovo ne ponovi ove godine, navikli smo na muku.
 
meni isto ostao svega par kg. semena ali bih kupio i poslao.kolega Dukej je lepo naveo mogucnosti koje sve postoje ,pa javite mi za koju se odlucite.svaka cast Diklofenu za pokrenutu inicijativu da se pomogne u nevolji.
 
E jbg druze zalosno stvarno sto se tice ovih poplavljenih podrucija!!!! Nadam se da ce neko pomoci ugorzenima!!!!
 
Evo da se nadovezem na predlog da otvorimo temu,svako da pozove po nekog promotera jos da vidimo jer hoce da daju neko dzace,a verujem da hoce,a ovo sto je ostalo nama da posaljemo ljudima,sa posebnom temom lakse ce da koordiniramo vi kako odlucite. . . .
 
Nazad
Vrh