Trimeri

Juče sam imao vremena i rasturio trimer.
Karb nije los. Membrane koliko sam mogao da vidim nisu tvrde, pogotvo ona glavna na iglici.
Ljudi se zgroze na kineze ali ja ne mogu da verujem je cilindar,klip i karike u onakvom stanju. Sve je savršeno,nigde riseva,klip kao nov, a karike skoro i da nemaju zazora.
Jedinu manu na cilidru koji bi mogao da pravi problem je bila garez na izduvu. To sam ocistio.

E sad glavni problem koji će oterati kineza u penziju je donja pesnica klipnjace i ležaj koji je tu.
Kratko, pojeo se ili ležaj ili sama radilica gde nalaze ležaj. Slikacu danas......
 
To nije uzrok sigurno vec ili zapusen auspuh u stublini ili negde drugo.Tu nezmoze da zeza sto se tice pune turaze ali da ide u penziju i za delove je sigurno bolje jer ptevise su jeftini novi da bi se ovo remontovalo ali nije ni radilica skupa opet

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Bilo je naslaga na izduvu stabilne. To sam ocistio ali nisam palio trimer. Nisam stigao od posla.
Kao što sam rekao ležaj donje pecnice klipnjace je crkao a verovatno je oštetio i radilicu na tom mestu....
Negde su morali da uštede,
cilindar, karburator,paljenje, kardan, menjač, cev su u odličnom stanju koliko je radio a koliko je jeftin.
Sad sam u gužvi, oko tomosa, moraću kasnije da kontaktiram brkina oko delova pa ako se isplati da radim ako ne,neka ga u podrumu. ;-)
 
normalno je to. kinez je to. a i zavisi koliko stiskas gas

- - - - - - -



- - - - - - - - - -

sta je ovo sad
 
Ja na mom Alku 0,9kw posle 11 godina prvo i jedino zamenjena jedna membrana u karburatoru i sad ponovo radi ko sat.Naradio se mucenik da nema sta nije kosio i sa kojim alatom a cak i tarup sam mu napravio koji je terao
 
Поздрав људи. Ја сам Никола.Из НС-а сам. Ова тема ме баш интересује, па сам доста сазнао читајући ваше постове.У фази сам размишљања око куповине моторне косе или тримера - како год то неко звао. Волео бих да ми неко да савет шта да ставим у ужи избор за куповину, с обзиром на то за шта ми треба.А ситуација је следећа: сваке године - негде у јуну одлазим на имање мојих старих у дурмиторском крају.За окућницу од око 2 ха коју смо до пре пар година давали за симболичне новце да покосе људи за сено, од прошле године буквално тражимо људе само да покосе без икакве накнаде.Пошто све мање људи и стоке има, а не желим да се развијају корови и чичкови на ливади, решио сам да купим неку озбиљну машину која би ми годинама служила.Читаво парче ливаде је на прилично стрмој равни која се завршава у неком малом потоку око кога има мало трња, врзине и драче.Ливада је иако стрма доста равна са врло ретким каменом понегде.Е, сад ја кад дођем у јуну трава буде отп.до колена-ту негде.Можда и немам потребе да покосим баш све-рачунам око 1 ха најближе око куће је сасвим ОК али ето, размишљам да би боља машина могла да савлада и 2ха.Зет ми препоручује јефтиније машине типа АГМ, којим је он задовољан и којим он одржава своје имање на Сувобору.Ја рачунам да је код нас у Србији све лакше и доступније, а у БЈРЦГ, поготово на Дурмитору све доста удаљено, мало мајстора и делова, па ми куповина класичних ,кинеза' делује ризична.Размишљао сам о Олео маку или Штилу а питање је, пошто ми машина треба буквално за једанпут годишње да ли да узимам од 2 кс или може и слабија машина?! Извините на опширности и унапред хвала на било каквом одговору!
 
Imam cirkular za trimer scarlet husgvarnin. Veoma sam zadovoljan sa njim ali primecujem da su se neki zubi poprilicno smanjili tj istupili. Da li neko zna da li ovaj cirkular moze da se ostri.
 
Ako je do kolena trava, onda samo rucnom kosom sa par drugara i udri, a ako kupujes rucnu kosu onda samo divlji vepar, a u okolini se vec nadje neko ko zna da nasadi kosistse i da otkuje kosu.

Iz iskustva prvo neko rucno da obori to, pa onda svake 2-3 nedelje trmer.
 
поздрав људи. ја сам никола.из нс-а сам. ова тема ме баш интересује, па сам доста сазнао читајући ваше постове.у фази сам размишљања око куповине моторне косе или тримера - како год то неко звао. волео бих да ми неко да савет шта да ставим у ужи избор за куповину, с обзиром на то за шта ми треба.а ситуација је следећа: сваке године - негде у јуну одлазим на имање мојих старих у дурмиторском крају.за окућницу од око 2 ха коју смо до пре пар година давали за симболичне новце да покосе људи за сено, од прошле године буквално тражимо људе само да покосе без икакве накнаде.пошто све мање људи и стоке има, а не желим да се развијају корови и чичкови на ливади, решио сам да купим неку озбиљну машину која би ми годинама служила.читаво парче ливаде је на прилично стрмој равни која се завршава у неком малом потоку око кога има мало трња, врзине и драче.ливада је иако стрма доста равна са врло ретким каменом понегде.е, сад ја кад дођем у јуну трава буде отп.до колена-ту негде.можда и немам потребе да покосим баш све-рачунам око 1 ха најближе око куће је сасвим ок али ето, размишљам да би боља машина могла да савлада и 2ха.зет ми препоручује јефтиније машине типа агм, којим је он задовољан и којим он одржава своје имање на сувобору.ја рачунам да је код нас у србији све лакше и доступније, а у бјрцг, поготово на дурмитору све доста удаљено, мало мајстора и делова, па ми куповина класичних ,кинеза' делује ризична.размишљао сам о олео маку или штилу а питање је, пошто ми машина треба буквално за једанпут годишње да ли да узимам од 2 кс или може и слабија машина?! извините на опширности и унапред хвала на било каквом одговору!

узми хускварну или стила ( штила) до 2 кс, бољи је лакши због умора) трокраки нож за део где нема камења и полако слажи откосе . можеш и циркулар тад ради на леру . За део где има камења хускварнин или неки други за језгеом.и коси . За кошење са силком само пун гас и размахни се . Ако будеш померао тример лево десно као пуж намотаће ти траву и истопиће ти главу за силк. Могу и agm , villager, demon , али за ту површину боље узети хускварну или штил.

- - - - - - - - - -

Imam cirkular za trimer scarlet husgvarnin. Veoma sam zadovoljan sa njim ali primecujem da su se neki zubi poprilicno smanjili tj istupili. Da li neko zna da li ovaj cirkular moze da se ostri.

Купи турпију петицу и оштри све док зуби не буду нижи од дела испред зуба.

- - - - - - - - - -

Ako je do kolena trava, onda samo rucnom kosom sa par drugara i udri, a ako kupujes rucnu kosu onda samo divlji vepar, a u okolini se vec nadje neko ko zna da nasadi kosistse i da otkuje kosu.

Iz iskustva prvo neko rucno da obori to, pa onda svake 2-3 nedelje trmer.

Јеси ли пробао тримером да косиш без претходног кошења ручном косом?
 
Хвала људи, свака част на брзим одговорима.Мало је срамота рећи али за ручну косу нисам.Откивање косе је, без све шале, права вештина, а да гледам свог старог како откива и коси са својих 70 и кусур година - не долази у обзир.Не дам му више да коси осим уз саму кућу.Он је косио од своје 10 године, њему то иде лако јер коси од своје 10 године али ја то да гледам нећу.Неће бити лако ни моторком 2 ха таманити али рачунам за 2-3 дана и миран сам за целу сезону.Траве ни не буде после.Неко је питао колико пара - не бих ишао преко 400 е.- рачунам да је и 350 е. много, тако да би ту могао доћи у обзир Олео мак.Надам се и неким попустима на пролеће а и да купим пред саму кошевину, да не пропада гаранција безвезе у зимском периоду. :
 
Поздрав људи. Ја сам Никола.Из НС-а сам. Ова тема ме баш интересује, па сам доста сазнао читајући ваше постове.У фази сам размишљања око куповине моторне косе или тримера - како год то неко звао. Волео бих да ми неко да савет шта да ставим у ужи избор за куповину, с обзиром на то за шта ми треба.А ситуација је следећа: сваке године - негде у јуну одлазим на имање мојих старих у дурмиторском крају.За окућницу од око 2 ха коју смо до пре пар година давали за симболичне новце да покосе људи за сено, од прошле године буквално тражимо људе само да покосе без икакве накнаде.Пошто све мање људи и стоке има, а не желим да се развијају корови и чичкови на ливади, решио сам да купим неку озбиљну машину која би ми годинама служила.Читаво парче ливаде је на прилично стрмој равни која се завршава у неком малом потоку око кога има мало трња, врзине и драче.Ливада је иако стрма доста равна са врло ретким каменом понегде.Е, сад ја кад дођем у јуну трава буде отп.до колена-ту негде.Можда и немам потребе да покосим баш све-рачунам око 1 ха најближе око куће је сасвим ОК али ето, размишљам да би боља машина могла да савлада и 2ха.Зет ми препоручује јефтиније машине типа АГМ, којим је он задовољан и којим он одржава своје имање на Сувобору.Ја рачунам да је код нас у Србији све лакше и доступније, а у БЈРЦГ, поготово на Дурмитору све доста удаљено, мало мајстора и делова, па ми куповина класичних ,кинеза' делује ризична.Размишљао сам о Олео маку или Штилу а питање је, пошто ми машина треба буквално за једанпут годишње да ли да узимам од 2 кс или може и слабија машина?! Извините на опширности и унапред хвала на било каквом одговору!
Stihl fs350 radi 14 godina bez kvara. Posavetovati se kod prodavca, kako ga konzervirati za zimsku pauzu.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Хвала људи, свака част на брзим одговорима.Мало је срамота рећи али за ручну косу нисам.Откивање косе је, без све шале, права вештина, а да гледам свог старог како откива и коси са својих 70 и кусур година - не долази у обзир.Не дам му више да коси осим уз саму кућу.Он је косио од своје 10 године, њему то иде лако јер коси од своје 10 године али ја то да гледам нећу.Неће бити лако ни моторком 2 ха таманити али рачунам за 2-3 дана и миран сам за целу сезону.Траве ни не буде после.Неко је питао колико пара - не бих ишао преко 400 е.- рачунам да је и 350 е. много, тако да би ту могао доћи у обзир Олео мак.Надам се и неким попустима на пролеће а и да купим пред саму кошевину, да не пропада гаранција безвезе у зимском периоду. :

Ili ručno ili freza sa kosom i slično. Trimer nema šta da traži na livadi od hektar i više. Tvoji su iz Bukovice ili okoline, a tu je trava jaka.
 
Ili ručno ili freza sa kosom i slično. Trimer nema šta da traži na livadi od hektar i više. Tvoji su iz Bukovice ili okoline, a tu je trava jaka.

Фрезу са косом људи користе али то ми је прескупо, поготово што ми сено не треба.Трава јесте тврда али кад ми зет на Сувобору коси тримером ,кинезом' и то само силком, онда контам и да је код нас у Пиви слично.Поготово трокраки нож би требало да савлада то.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Stihl fs350 radi 14 godina bez kvara. Posavetovati se kod prodavca, kako ga konzervirati za zimsku pauzu.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka

Гледао сам баш јутрос ФС 250 и ФС 120.Продавачица хвали исто ФС 350...али ми је прескуп.Морам видети и Олео мак, канда ћу ипак њега пазарити.Штил се, иначе, добија без главе са силком и не признају гаранцију ако се не користи штилово уље.То данас сазнадох.
 
Mogu samo da ti kažem da se sa trimerom nećeš usrećiti, a naročito da pokosiš hektar za 2-3 dana. Za nedelju dana možda, ako se pre toga ne istopi.

Хвала ти на размишљању али ћу ипак пробати.Па овде су људи крчили читаве шуме жбуња и врзина тримером, а да не може ливада...то ми није јасно.И те главе су сад отпорније, да ли од алуминијума или сл. отпорнијих материјала.Друга ствар је за колико дана се то може урадити.Не журим ја тамо нигде. Горе човек наводи да 14 година ради са штиловком ФС 350, тако да ће ипак бити да су тл издржљиве машине.
 
Nazad
Vrh