Trimeri

Kvalitet opao,mašina propala...
Gde lupa, kod kvacila, u motoru?
 
Dok se ne skine sa motora ne može se znati šta je. Možda ima malo tolerancije između kardana i šolje kvacila pa nekad lupa, ili se šolja malo odvrnula sa vratila pa malo zveci....
Ako radi lepo i ubrzava bez problema, ne bi trebalo biti ništa ozbiljno. Gas i kosi.
 
Da li redovno podmazujete nosače glava (prenosne glave) na svojim trimerima, motornim kosama? Samo da se ne zaboravi!
 
Jel se sreo neko sa Stihl FS20 ili njegovim naslednikom FS410 AV? Planiram da uzmem jedan id navedenih,posebno FS20 zbog jako masivne glave kao ispomoc Husqvarna 240R kojeg vec imam,s tim da bi Stihl radio bas teske poslove sa cirkularom i malc nozem.Jako mnogo radim sa trimerom i moram malo rasteretiti Husqvarnu. FS20 inace ima 61cm3 i 3.7 KS.


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Jel FS20 ima onaj motor kao motorka 20 T jednoručna? Ako je da, ond amalo zaobiđi. Jer imam takvu motorku, sve ekstra samo karburator loš, a za ovaj tip motorke nigdje ne može da se nađe karburator.
 
Pozdrav ljudi, treba mi mala pomoc...
Kako se steluje karburator na villager trimeru BC 900...?
Uzeo sam novi karb, ali izgleda da oni nisu fabricki podeseni...i sad ili gruva gas do daske ili nece da upali...kad dam gas slabo reaguje i ugasi se
Koliko bi krugova trebalo da bude odvnuta iglica sa oprugicom da bi trimer radio mirno?
 
Skoro sam imao slican problem kao i ti. Isto sam stavio nov karburator. Meni je davao pun gas i kada je ler gas bio na minumumu. Ustanovio sam uz pomoc ljudi sa foruma da je otisao prednji semering radilice i tu je uvlacio vazduh i dobijao gas i jako tesko tj. skoro ga je nemoguce bilo upaliti. Zamenom tog semeringa sam resio taj problem, tako da pogledaj da li ti slucajno ne curi negde ulje od ispod, ako to primetis onda je to u pitanju. Tek kad budes siguran da negde ne uvlaci vazduh mozes da stelujes karburator.
 
Husqvarna 240r dobila nove lezajeve u glavi,tri komada 6002 i jedan 6203.Glava je jako jednostavno konstruisana i stabilna,4 lezaja su slozili unutra!Prilicno je nezgodna za rasklapanje i sklapanje,treba napraviti specijalni kljuc (OK 22 spolja i fi16 unutra) kako bi se odvio osiguravajuci vijak.Radeci po uputstvu,glavu sam zagrijao na 100 stepeni i komplet sve se iskuca iz nje,samo lagano kuckate o neko drvo. Vracanje je malo teze,ne moze da se grije jer bi to ostetilo nove lezajeve pa mora laganim kuckanjem bakarnim cekicem. U nedostatku boljih stavio sam Codex Extreme,to su kao neki kvalitetniji,zasad se dobro drze,ne griju se i ne cuju se.Popravka od sat-dva i 10 evra a u par servisa su mi trazili 70 evra za isti ovaj servis.Zupcanici su u savrsenom stanju tako da ce Husqvarna jos dugo raditi.
b4f05871db98fc3d2c48250de01b0b7c.jpg
404ca9c8605d3a54e55ca219aa4e3f2d.jpg
0374b41b71f463df9867aeb9fe6a1ad0.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Skoro sam imao slican problem kao i ti. Isto sam stavio nov karburator. Meni je davao pun gas i kada je ler gas bio na minumumu. Ustanovio sam uz pomoc ljudi sa foruma da je otisao prednji semering radilice i tu je uvlacio vazduh i dobijao gas i jako tesko tj. skoro ga je nemoguce bilo upaliti. Zamenom tog semeringa sam resio taj problem, tako da pogledaj da li ti slucajno ne curi negde ulje od ispod, ako to primetis onda je to u pitanju. Tek kad budes siguran da negde ne uvlaci vazduh mozes da stelujes karburator.
Ma ne curi nigde, trimer nije radio par godina posto imam drugi...do karburatora je.. Novi nije skup, reko' da ga zamenim, kad ono.....
Jel moze neko da me posavetuje kako se se steluje karburator, ili cu morati kod majstora...?
 
Taj karburator se ne steluje, nego diznu otvaras koliko ti treba.

Ja sam za vikend na mojoj Huskvarni 244rx koristio petougaonu strunu od 4mm i pomlatio sam sikaru od metar i vise bolje nego sa nozem, a daleko lakse.
Nisam bio siguran kako ce ici sa ovako debelom strunom, namotao sam jedno punjenje cisto iz radoznalosti. Unistio/smrvio je izdanke i veliku travu bez problema. Ovo mi je i prva situacija da tako jak trimer 'oseca' rad..
Najbitnije mi je da je masa smrvljena, tj nisam morao da iznosim kao posle noza..
Standardna struna od 2.7 ili 3 mm, naravno, nije mogla nista u ovome..
 
Meni se dešava nekad da struna vrlo brzo "isteče"...a nekad traje ohohooo
Pitam iskusnije od čega to zavisi, i na šta da obratim pažnju? Više zatezarti prilikom pakovanja, ili odizati od zemlje, tjt. ne udarati često u zemlju...ili šta već?
 
Ako se ne troši udaranjem o čvrste prepreke (kamen, beton, stabla) pa je moraš produžiti razlog je često otpuštanje udaranjem o zemlju.
Meni je najčešći problem kad je neravno i džombasto tlo gdje prelazeći preko tih sitnih neravnina aktiviram odmotavanje. Rješenje je da radiš malo sporije/pažljivije ili da promijeniš oprugu u glavi za neku jaču.

Послато са GT-S7560 уз помоћ Тапатока
 
Da , primetio sam gde je manja trava , a želim ići skroz je očistiti, češće udaram u tvrdu zemlju i pretpostavljam da je tada veća potrošnja sajle...Mora se držati malo višlje , da nije baš do same zemlje, ali onda zabole ruke a i koncetracija padne jer se zaboravi taj momenat u inače monotonoj radnji košenja...
Da li bi moglo da se ugradi nešto kao graničnik koji će stalno udarati ili se vući po zemlji a samo povremeno udariti da bi se izvukla sajla, dakle po potrebi...ja sam pokušao koristiti onaj plastični branik za to...ali plastičan je...savitljiv...oštar je po ivicama i ne može da klizi, kako sam ja zamislio...
A što se opruge tiče, tu si u pravu, jer u jedmom momentu sam je malo razvukao i odmah sam primetio razliku...
 
Mene bas krenulo sa trimerima,na bc1250 zamenjen karburator,dan kasnije na 1900 raspalo se kvacilo.........prvi kvar na 1.9 za 4 godine.
 
Da , primetio sam gde je manja trava , a želim ići skroz je očistiti, češće udaram u tvrdu zemlju i pretpostavljam da je tada veća potrošnja sajle...Mora se držati malo višlje , da nije baš do same zemlje, ali onda zabole ruke a i koncetracija padne jer se zaboravi taj momenat u inače monotonoj radnji košenja...
Da li bi moglo da se ugradi nešto kao graničnik koji će stalno udarati ili se vući po zemlji a samo povremeno udariti da bi se izvukla sajla, dakle po potrebi...ja sam pokušao koristiti onaj plastični branik za to...ali plastičan je...savitljiv...oštar je po ivicama i ne može da klizi, kako sam ja zamislio...
A što se opruge tiče, tu si u pravu, jer u jedmom momentu sam je malo razvukao i odmah sam primetio razliku...

Stavi samo jacu oprugu....Ja sam orginalnu izgubio (glava se u radu rasklopila) i nadem u garazi nekakvu i funkcionise odlicno
 
Nazad
Vrh