Trimeri

Kod mene večeras problem...
Nemam ni vremena ni živaca da se cimam s trimerom....
Upalio lepo, namontirao pre toga nož, da pokosim za konjetinu, i kosio par minuta, i onda zezancija....
Dodajem gas, a trimer se guši, i ako nastavim sa konstantnim laganim dodavanjem gasa, ugasi se...
Promenio svećicu, isto...
Već je mrak a i grmi i pada neka sipeća usrana "kiša"...
Šta može biti?
Šta kažete?
Kod mene je bio identičan problem pre jedno 20ak dana. Sve isto, upali lepo, zakačim o opasač i čim dodam gas krene gušenje i ugasi se. U garanciji je bio i odnesem u servis. Sutradan ga napravili, pitah šta mu je bilo, kaže majstor karburator. Nov su mu stavili i sad fercera. I još nešto, ne diraj ništa oko trimera, serviseri jedva čekaju da čuju da si nešto sam pokušavao i da te "olade" za garanciju...
 
Vec par puta imam problem sa Shtilom cim se zagreje sam se ugasi,do sada nikada nije bilo tako,imam utisak kao da je jako vreo i stop.
 
Dok nisam počeo da čitam temu o trimerima nisam ni znao za OleoMac. Danas sam ga pazario. Probao sam danas malo ali pošto nikada ranije nisam radio trimerom ne mogu da dam nikakav sud. Model je Sparta 380T.

f1nfFQe.jpg
 
Dok nisam počeo da čitam temu o trimerima nisam ni znao za OleoMac. Danas sam ga pazario. Probao sam danas malo ali pošto nikada ranije nisam radio trimerom ne mogu da dam nikakav sud. Model je Sparta 380T.

f1nfFQe.jpg
Bata koliko je cena i gde si kupio.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Cena je kao na sajtu 39.990 dinara. Ima ih ovde kod mene u jednoj prodavnici. Video sam na sajtu da imaju distrebutera u Pirotu.
 
Odlična kupovina, nećeš zažaliti ni jedan dinar.E, sad, iskustvo i utisci...pošteno pišeš da nemaš iskustva u radu sa njima, ništa za to.Niko se nije rodio naučen, mada, moj utisak je da si ostao uskraćen za patnje sa polovnim ili kineskim mašinama koje baš ne rade kako treba, tj. umoriš se više oko njih nego u radu sa njima.Ovako, miran si narednih 10 godina, još jednom, odlična mašina !
 
Cestitam na kupovini i nek te dugo i lepo sluzi, ja sam skoro kupio Villager 1250 za 19000 dinara, snage 1,2kw....Tvoj je skuplji za 20,000 a maltene ista snaga, verujem da je kvalitetnija masina...
 
Ne znam na šta mislis. I ja se mnogo ne razumem. Sutra ću montirati trokraki nož da probam malo sa njime.
Ako nisi radio sa trimerom do sad, nemoj odmah sa nožem da radiš. Glavu sa slikom pa polako se uhodavaj.
Ne znam kako je ljudima lakše da rade sa nožem, kad moraš da pazis na 100 stvari.
Razumem kad je otvorena njiva ali u dvorištu ili bašti je zeznuto i opasno.
Zato druže prvo silk pa onda kad se malo uhodas probaj sa nožem.
 
Da li mozete da mi kazete koji cirkular koristite za H535RXT, da li onaj koji nudi Husqv. http://https://www.husqvarna.com/rs/delovi-oprema/ostrice/cirkularni-noz-scarlet/578442501/
Da li koristiti ovako nesto https://www.google.rs/imgres?imgurl...UyK-kkIHbAhUssaQKHfCKBCwQMwgyKAAwAA..i&w=1000?

Koja je namena Husq. Scarleta a koja je namena ovog sa zubcima?


Gledajuci na ovom klipu, https://www.youtube.com/watch?v=u26EXbh6qHg
, tako slicni na izgled a po performansama prilicno razliciti, ako moze neki komentar na video?


Kakvo je opterecenje cirkulara na samu glavu trimera i da li ima razlike u opterecenju radilo se o skarletu ili o ovom sa zupcima?

Sto se tice ovog noza http://www.ms-joker.rs/images/prodavnica/40007133903.jpg, da li je samo za grmlje, siprazje ili moze da se koristi i za zeljasto visoko, mislim, koja mu je namena?

Izvinjavam se na mnogim podpitanjima ali mi je bitno da znam koja im je namena?









 
Scarlet je odlican za rezanje debelog siblja,bez problema moze 10cm debelo drvo da presijece ali odlicno reze i sve ostalo.Noz sa savijenim krajevima je namijenjen za mljevenje korovo,ostruge,tanjeg siblja.Ja sa takvim meljem najgore zivice,ostrugu,medje,visoki korov,znaci ono gdje nista drugo ne moze.Ne smijes sa njim udariti u zemlju,kamen i panjeve jer odma zaustavlja trimer.Inace radim sa Husqvarna 240R.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Купио сам Villager bc 2700 xce који одмах не ради како треба, не прима гас након пар минута рада. Потрошио сам један резервоар за разрађивање, проблем се није тада испољио, јер нисам давао пун гас. Када сам намонтирао главу са струном и почео да косим након пар минута није хтео да прима гас.
Пробао сам са отвореним чепом, мало лепо ради, па опет не прима гас. Мислио сам да је проблем до тегића са филтером за гориво који се некско заглавио тако да је отвором био у горњем делу резервоара, али и када сам га спустио доле иста прича. Деси се и да се сам угаси...
Занимљиво да лепо прима гас када се окрене наопако. Али и то неће увек. Користио сам Стилово уље, 1:40. За тих пар минута док ради, лепо коси, има снаге на претек.
Шта рећи, мени посао стоји, воћњаци и окућница непокошени, а нов тример мора на рекламацију и то ћу вероватно морати сам да га возим у други град, пошто овде нема сервиса. Вероватно је проблем са доводом горива или карбуратором, који могу решити у овдашњем сервису сутра, али због гаранције морам у овлашћени сервис.
 
Cudno...znaci od samog starta nesto ne stima,bre ovaj 1900s radi extra od prvog dana nema da zucne bas danas kosio neku travu,da ga izforsiras kao tudjeg(ali nemoj...ne stvarno nemoj) upali opet iz prvog puta.Verovatno imaju labaviju kontrolu kvaliteta naspram stihl,husqvarne itd pa se desi da i nov nesto zeza...stvarno ne znam.
 
Recenzija husqvarna 135R

Kako sam birao (dio koji možete preskočiti):




RECENZIJA HUSQVARNA 135R

Trimer je, da se razumijemo, namjerno osakaćen kako bi kupce gurali ka dosta skupljem 535rxt. Vrat je ostavljen go, što daje siromašan izgled. Spoj ručki i tijela je takodje običan. Isto tako, ruče su tanje, te nisu gumirane. Još jedna bitna sitnica - kači se samo na jednoj tački - ne postoji mogućnost podečavanja kačenja bliže ili dalje od ručki - za to se mora otpustiti inbusom, podesiti, pa opet zategnuti. Kako radim ujednačene i ravne terene, nije mi mnogo bitno. Malo je teži od 535 koja ima dosta magnezijuma u leguri.

Amortizacija je odradjena odlično - osim ukoliko vam jedan kraj silka nije kraći, gotovo da se ne osjete nikakve vibracije i rad je ugodan i nakon više časova. Ručke jesu tvrde i treba vremena da se navikne, kao i sama geometrija trimera (te nemogućnost finog poštimavanja), ne možeš "sjesti i voziti", treba vremena da se uhoda čovjek, ma koliko imao iskustva (na fs350 sam za minut uhodavanja radio precizno kao da ga imam cijeli život).

Motor ima sopstvenu amortizaciju, tako da nećete ni odstraga osjetiti vibracije.

Prošao je vatreno krštenje koseći dulum i po grozno prerasle trave, te dovršavajući pomenuti plac pored rijeke. Osjeti se taj manji broj obrtaja, nema one lakoće kojom 350 reže, ali nema ni drastičnog zaostajanja. Bitna stavka je da X torq motor daje dosta jak obrtni momenat i na nižim obrtajima, tako da jako fino reže i pri najlaganijem gasu, zahvaljujći tome, čak i sa običnim "tupim" okruglim silkom, jako teško dopušta travi da ga uguši, gotovo uvijek nadje snage da i dalje reže kroz nju, iako spusti obrtaje znatno.
Ipak, ruku na srce, ovo nije mašina za preraste i krčenje. Može odraditi posao bez problema i bez pregrijavanja i gubljenja snage, ali naprosto ne sa lakoćom i ne sa brzinom pravih čistača. Sa nožem takodje jako lijepo radi.

U radu sa normalnom travom je izuzetno ugodan, na najmnji gas reže do zemlje, te mi omogućava veliku uštedu vremena na takvim parcelama.

Ono po čemu je izuzetan jeste ekonomičnost sa gorivom - na punom gasu i prerastu, 0,6l odradi 70 do 75 minuta.
Na normalnoj travi 90 do 100 minuta. Dakle, nevjerovatno mali potrošač.

Smatram da će kroz taj aspekt vrlo brzo da otplati sam sebe.
 
Scarlet je odlican za rezanje debelog siblja,bez problema moze 10cm debelo drvo da presijece ali odlicno reze i sve ostalo.Noz sa savijenim krajevima je namijenjen za mljevenje korovo,ostruge,tanjeg siblja.Ja sa takvim meljem najgore zivice,ostrugu,medje,visoki korov,znaci ono gdje nista drugo ne moze.Ne smijes sa njim udariti u zemlju,kamen i panjeve jer odma zaustavlja trimer.Inace radim sa Husqvarna 240R.

Sent from my A6 using Tapatalk

Само да додам. Са Villager BC 1900X , са Scarlett ом сам секао и дрвеће од 15 cm.
 
Nazad
Vrh