Trimeri

Naravno...pokosila do sad 10-ak rezervoara...šta da kažem ?!Mašina ipo za te pare !!!Snažna i beskompromisa na gasu.Što se tiče 380, kupio sam komšiji još pre 4 godine (zapravo on je kupio ali je tražio od mene savet, pa smo išli zajedno u servis.Za sada ni jedan (NI JEDAN) kvar !!!.Kod njega radi prilično, ima vinograd 50-ak ari i veliko dvorište.Da ne bude da agitujem za Oleo - mac, ali oni su trenutno br 1 po svemu kod nas.I što se tiče kvaliteta, cene i najviše, originalnost tih mašina je zagarantovana.Sve preporuke !
 
Kod kineskih trimera cesto se desi da ili razduva taj dihtung izmedju prirubnice ili cilindra ili ga kinezi uopste ne stave nego namazu silikonom....dihtung mora biti.....napravite ga od korica sveske i zavrsili ste gadjanje
Kakve sveske? Obicne, plastificirane?

Послато са Lenovo S850 уз помоћ Тапатока
 
Ako gledaš mašinu od 2.7 KS to znači da se spremaš za ozbiljan rad . Onda bolje uzmi Stihl FS 350 , sad je na akciji.

A nije baš ni jeftin taj 2700 , malo i taj Villager počeo da diže cene kao da je to neki bren i kvalitet .

Ja lično imam 3-4 god Villager BC900 i za lakše amaterske radove to je ok , nemam problema . I koštao je ispod 15.000 din.

Ovi jači Villageri su bili oko 20.000 , a sada dati 37.000 za Villager 2700 xce kinez mislim da je mnogo.

Није мала разлика у цени, више од 20 хиљада је скупљи Stihl fs 350. Требало би да су новији Вилаџери нешто бољи по квалитету од старијих, а ово је уређај из black edition серије, мада у ово не могу да будем сигуран, нико још није писао о искуствима са bc 2700 xce.
Како су ми рекли више снаге код тримера је увек плус. Немам пуно посла са тримером, али оно што има је доста захтевно, има посла за циркулар.
 
Sve je to isto, razlike u tim serijama kod kineza se svode samo na kvalitet plastike i izgled iste. Razlika od 20 hiljada nije mala, ali nije malo ni kad skoro 40 hiljada daš za nešto neprovjereno što ti niko ne može garantovati do kad će trajati. Stihl fs350 se dokazao u višegodišnjem korištenju kod službi koje rade svaki dan u sezoni. Provjerena mašina, a i da kasnije bude neki problem sigurno će još dugo godina biti rezervnih dijelova, kako originalnih tako i onih zamjenskih.
 
Sve je to isto, razlike u tim serijama kod kineza se svode samo na kvalitet plastike i izgled iste. Razlika od 20 hiljada nije mala, ali nije malo ni kad skoro 40 hiljada daš za nešto neprovjereno što ti niko ne može garantovati do kad će trajati. Stihl fs350 se dokazao u višegodišnjem korištenju kod službi koje rade svaki dan u sezoni. Provjerena mašina, a i da kasnije bude neki problem sigurno će još dugo godina biti rezervnih dijelova, kako originalnih tako i onih zamjenskih.
Svaka preporuka za fs350, imam ga 10 godina, nije bilo nikakvih kvarova. A sad je na popustu.


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Jedino sto kod stihl alata rezervni delovi su skuplji nego cela mašina. Upitno je i kakav je sadašnji kvalitet u odnosu na pre.
Ako se ne koristi svaki dan u sezoni to je bacanje para...
 
Jedino sto kod stihl alata rezervni delovi su skuplji nego cela mašina. Upitno je i kakav je sadašnji kvalitet u odnosu na pre.
Ako se ne koristi svaki dan u sezoni to je bacanje para...
Upravo tako. Ako čovek radi profesionalno to je već druga priča. Bacati velike pare za nešto što nema svrhe je iluzija. Neko reče Oleo Mac. Možda je i to rešenje. Verovali ili ne ja imam BC900 služi već devet godina samo zamenio karburator i dve glave uništio i imam treću T35 i za mojih 16ari prezadovoljan.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
To je onda super 9 godina nije malo,da je izdrzao i upola toga nekog usluznog rada zaradio bi da kupis nov i ponovo sa novom masinom radis i nesto zaradis...
 
ja kupio rezervnu glavu, mislim da je bila oko 1000din, na izgled je ista kao kod oleotrimeta cija glava kosta oko 3000, ALI plastika je tvrda nimalo kao orginal, nista ne valja, jedva je otvorim sa drafcigerom i pocela je da se raspada vec posle 2 silka. Barem sam dobio silk u njoj to je 200din i ostace mi feder.

 
To je onda super 9 godina nije malo,da je izdrzao i upola toga nekog usluznog rada zaradio bi da kupis nov i ponovo sa novom masinom radis i nesto zaradis...
Nemam nameru da radim bilo kome. Inače ja to sebi radim i u godini odradim dva eventualno tri košenja.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Upravo tako. Ako čovek radi profesionalno to je već druga priča. Bacati velike pare za nešto što nema svrhe je iluzija. Neko reče Oleo Mac. Možda je i to rešenje. Verovali ili ne ja imam BC900 služi već devet godina samo zamenio karburator i dve glave uništio i imam treću T35 i za mojih 16ari prezadovoljan.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
I kod mene je Alko sa tim motorom i mislim da je jako dobro se taj tip motora pokazao a evo mu 11 god i naradio se bas dosta. Jedini kvar je glava i noz koji je vec istrosen i puka na kraju a i T35 glava se izlizala samo sto neprogleda plastika. Rasklimale se i caure plasticne ali masina radi i nepopusta a ni sveciica jos nije menjana na njemu. Jednostavno vecina masina se pokaze onako kako se prema njima odnosi i koristi a najbitnije kvalitetna i uvek sveza mesavina i sve ce da radi.Nekome i nakovanj das on ce ga polomiti i tu pravila nema ali da se desi i neki boflova u serijama i toga ima ali i u drugim markama koje su mnogostruko skuplje
 
Kod mene večeras problem...
Nemam ni vremena ni živaca da se cimam s trimerom....
Upalio lepo, namontirao pre toga nož, da pokosim za konjetinu, i kosio par minuta, i onda zezancija....
Dodajem gas, a trimer se guši, i ako nastavim sa konstantnim laganim dodavanjem gasa, ugasi se...
Promenio svećicu, isto...
Već je mrak a i grmi i pada neka sipeća usrana "kiša"...
Šta može biti?
Šta kažete?
 
Po meni nije dobar odnos goriva i vazduha. Previse goriva.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Moze biti i jedna banalna glupost da cep od rezervara pravi vakum i prekida gorivo. Meni se desilo jednom slican problem ali bilo je do loseg kvaliteta benzina i isto je trokirao i gasio se
 
Nazad
Vrh