Trimeri

Motor primi pun gas, kao da sve radi u redu. Samo gore na vrhu nož ne okreće.
Čak nekada nož i počne da se okreće polagano i sa malom snagom, samo malo zavrti i stane.
 
Izbaci to gorivo i naspi malo sveze mesavine 2,5%.Vilager to trazi taj procenat i znaci ta od 100ml na 4L benzina. Ja tako radim godinama bez problema. Moze se desiti i karburator da zeza [membrane].Jesi proverio varnicu na svecici kakva je.Nevidim svecica koja je al se moze desiti da i nova zeza. Ako ima za nju NGK svecica to ti preporucujem i za sve ujedno benzinjare Koliko je radio taj trimer. izgleda ocuvano i mlado
Meni je na novom trimeru, posle par rezervoara propala svecica, nije hteo da upali uopste. Čim sam je zamenio radi kao sat .

Послато са Lenovo S850 уз помоћ Тапатока
 
Motor primi pun gas, kao da sve radi u redu. Samo gore na vrhu nož ne okreće.
Čak nekada nož i počne da se okreće polagano i sa malom snagom, samo malo zavrti i stane.
Oblajznuo kraj sajle koji ulazi u nosač alata ili gore u šolju kvačila, možda i neki od ta dva dela, pa zato nema prenosa od motora do alata (noža). Nije veliki kvar, ali je skuplji, s' obzirom da je Stihl FS 55 u pitanju. Mora u servis da se rasturi i vidi šta mora da se zameni.
 
Evo da kazem i ja svoja iskustva.
Inace imam Villager BC 1250 XC

Kupljen je prije tri godine. Uz njega dodje glava za silik i trokraki noz.

Za tri godine koristenja imao sam dva problema:

1. Pukla je opruga koja vraca okidac i to sam kupio novu. Opruga se ne moze kupiti posebno, nego ide komplet - cijela rucka sa sajlom
2. Pukle su mi kopce na prsluku. To sam rijesio tako sto sam narucio kopce iz Kine, odnio do krojacice, ona ih zamjenila. Izaslo ukupno oko 4 eura.

[video=youtube_share;ZRSuPTwIaEY]https://youtu.be/ZRSuPTwIaEY[/video]

Ja sam zadovoljan trimerom.
 
Mene to ne bi koštalo ništa...
Samo moj "rad"...:osmeh:
Kopču napraviš od komada armature 4-5mm, saviješ u kvadrat i na srediti zavariš parče armature, eto ti kopče...
Možeš je i ofarbati (u crnačko) ako hoćeš... :haha:
Rašiješ i zašiješ nanovo sam, pola sata posla...
I 4 evrića ostane u džepu...
Što je još lepše, metalna kopča neće pući NIKADA više, pre će se ceo "am" raspasti pre nje...
I tu opet imaš "leka", kupiš "NATO" opasač s uprtačima, na njemu imaš i kopče i kačenje, NEUNIŠTIVO !!!
Sa'raniće 10 takvih PRC Kina "prsluka"...
Pre kupovine ovog sadašnjeg trimera, imao sam jedan drugi uz koji nisam "dobio" prsluk, pa sam "izmajmunisao" trajnije rešenje...
I sada Leti, kada kosim travu ili "nadničarim", volim opasač s uprtačima, ne znoje se leđa ko s "originalnim" prslukom...
 
Poenta je da kupiš kvalitet i da imaš novaca za proizvod koji će trajati pa makar bio i hobi varijanta. Ovako moramo da se krpačimo i snalazimo....:osmeh:
 
Još veći problem je što je postalo izuzetno teško proceniti šta je zaista kvalitetno, a šta ne...
Nekada se znalo, skupo-kvalitet, jeftino-pomoliš se i pozitivno razmišljaš...:haha:
Ne krparim ja ništa, moj "krajnji" rezultat izgleda i funkcioniše drastično bolje nego original, original sa skrivenim, slabim tačkama, i namernim konstrukcijskim greškama da bi trajalo taman da pokrije garanciju...
Pa zavuci ruku u novčanik, nanovo...::jako_besan::
 
Dobrodole, gde se kupuje Nato opasac sa uprtacima?

Na Vašaru u Rumi. ..
Nema šta nema, samo noge da špartaš,živci da se preterivaš i cenkaš, i pare da finansiraš...
Jel ti treba opasač s uprtačima?
Ja doneo iz VJ, pa poklonio drugome, i kad je došlo da mi treba, ja nemam,šta ću,ajd na Vašar pa kupim...

- - - - - - - - - -

Imaš i vojnu opremu drugih država,najviše Bundeswehr i British,a ima ponekad i USA..
 
Et,da se pohvalim da sam se ponovio sa vilager trimerom 1900s...kosta 400 marki (Mozda ima negdje i jevtinij al sam ga kupio neplanirano zato sto mi trgovac ponudi u par rata)
Neznam jos ni koliko je jak,popodne cu ga sastavit pa da vidimo kako radi
 
Neka je sa srećom. Ja sam prošle godine kupio BC1250s i ima sasvim dovoljno snage za travu, trsku, divlji krompir i tanje šiblje. U debljem ga nisam ni probavao jer to je prvi put odradila stilovka i sad se samo redovno kosi.

Jedina zamjerku koju ja imam je težina motora pa da bi bio "na vagu" kad ga koristim moram pomjeriti ručke i gajku za kačenje skroz nazad. Onda je cijevka ispred predugačka na strmom terenu, ali koliko para -toliko i muzike.
 
Hvala momci..,ma kako sam to neplanirano kupio malo falilo da nesprasi u glavu.Inace,najvise sam stvari kupio neplanirano.Dvije motorke sam kupio u BL na pijaci,cak ni pare nisam imao uz sebe vec pozajmljivo od kolege.2017 sam kupio brnace a otiso covjeku da isplatim krunjac (Ko uopste danas kupuje nove brnace za malog fergu).
 
Mora biti skuplji kad je svake godine villager veće ime. :osmeh:

Ja sam kod sebe skoro sve zapušteno doveo u red i više nema nekog velikog krša za uređivanje već samo redovno košenje. Ove godine još planiram raditi sa villagerom i ako se ikako bude moglo zamijeniti za nešto lakše poput husqvarne 525. Kako je krenulo sa povećanjem cijene možda na kraju izvučem uloženo. :osmeh:
 
Nazad
Vrh