Trimeri

Odradio je jedan ceo rezervoar na ler gasu. Posle toga probao malo da kosim oko kuce sa strunom. Nije lose. Sutra,prekosutra cu da ga probam u malo vecoj travi i izdancima pa cemo da vidimo kakav je.
 
Mada je ovo gore tacno ja posle probanja obe varijante radije koristim vizir od plastike a ne mrezicu. Odnosno ako koristim mrezasti ispod obavezno nosim naocare za zastitu.
Iskustvo me je naucilo da kad pogodim grumen zemlje mrezica ne moze da ga zadrzi vec sitni komadici zavrse u mojim ocima pa su mi posle rada oci krvave. Da ne pominjem kad zakacim neku zrelu vocku, deo soka zavrsi na mom licu.

Колега, ти то млатиш воћке на гранама кад ти сок пршти у очи?????

- - - - - - - - - -

ja mast nijesam ni proveravao. rekli su mi u radnji dje sam kupio, da ima masti dovoljno, da je spreman za upotrebu. mada je bio dobro vruc kad sam to zbunje krcio. ne samo glava nego i sipka pri vrhu do noza. skoro pa vrela.

- - - - - - - - - -

ma mora to biti u redu. dobice mast i novu strunu i ima da kosi samo sam

Сам си себи одговорио. Врела глава , врео силк и ето пуцања и лепљења. Кад косиш силком мораш да брзо машеш лево десно ако нећеш да истопиш и главу за силк поред силка.

- - - - - - - - - -

Ja tih problema nisam imao, bas cudno, tu kao da nema masti ili ima previse i u glavi i u sipci, ako ga nisi preforsirao onda tu nesto ne stima kako treba.

Ниси косио таман како треба да би истопио главу за силк и силк. Својим очима сам видео начин кошења да дође до топљења главе за силк и истопљену главу за силк од претераног загревања главе са зупчаницима ( неко је зове мењач). Тако да је све могуће .

- - - - - - - - - -

vocnjak. 80 ari. kosi se dva puta godisnje, sad nekad trava naraste brzo s proleca i bude velika ako ne stignem otic na vrijeme da pokosim. ali je mlada i mekana, i to naravno moze noz. ali druga tura kad je niza trava, a uz krajeve ima po koja zivica ili papre ili mladica od kupine. pa ne mogu svaki cas skidati glavu i stavljati noz.
u trimeru garant nije bilo dovoljno masti, a i struna je bila losa po meni. sa nozem pokidao zbunje ko palac debelo i sirovo, ali je bio fes vruc posle sat vremena rada. za sat sam to zavrsio.
cini mi se sada da je jasna situacija.
alu glava mi se prosto dopada i ako ne bi prestavljala opterecenje rado bih je stavio, i koristio za kosenje krajeva livade dje je trava niska a prosarana sa kojom zivicom

То загревање главе је норђална појава . Зупчаници се врте великом брзином и морају д се греју. Са ножом можеш и са пола гаса да косиш младу а матору траву али мораш да хваташ траву као са ручном косом не можеш .да ухватиш ширину колики је пречник круга који праве врхови ножа кад се нож врти. Узми Whishper X силк са тврдим језгром и видећеш разлику. Кад косиш са силком мораш да косиш под пуним гасом иначе има да ти набије траву између шеширића и главе за силк ма колико да је мали зазор између главе за силк и шеширића. Та трава коју тако намота и набије се не види али ствара изолацију и сва топлота настала обртањем зупчаника не може да оде у околни ваздух него остаје да се преноси на главу са силком и даље на силк. Кад косиш са силком боље је да велику траву покосиш из два пута . Једном је скратиш на пола па у другом пролазу до земље. Најбоље је да се велика и презрела трава коси ножом. Наоштри мало нож и немаш бриге док косиш с њим.
 
Poslednja izmena:
Колега, ти то млатиш воћке на гранама кад ти сок пршти у очи?????

- - - - - - - - - -



Сам си себи одговорио. Врела глава , врео силк и ето пуцања и лепљења. Кад косиш силком мораш да брзо машеш лево десно ако нећеш да истопиш и главу за силк поред силка.

- - - - - - - - - -



Ниси косио таман како треба да би истопио главу за силк и силк. Својим очима сам видео начин кошења да дође до топљења главе за силк и истопљену главу за силк од претераног загревања главе са зупчаницима ( неко је зове мењач). Тако да је све могуће .

- - - - - - - - - -



То загревање главе је норђална појава . Зупчаници се врте великом брзином и морају д се греју. Са ножом можеш и са пола гаса да косиш младу а матору траву али мораш да хваташ траву као са ручном косом не можеш .да ухватиш ширину колики је пречник круга који праве врхови ножа кад се нож врти. Узми Whishper X силк са тврдим језгром и видећеш разлику. Кад косиш са силком мораш да косиш под пуним гасом иначе има да ти набије траву између шеширића и главе за силк ма колико да је мали зазор између главе за силк и шеширића. Та трава коју тако намота и набије се не види али ствара изолацију и сва топлота настала обртањем зупчаника не може да оде у околни ваздух него остаје да се преноси на главу са силком и даље на силк. Кад косиш са силком боље је да велику траву покосиш из два пута . Једном је скратиш на пола па у другом пролазу до земље. Најбоље је да се велика и презрела трава коси ножом. Наоштри мало нож и немаш бриге док косиш с њим.

- - - - - - - - - -



Исто мало сутра. Прво погледај ручице и држач ручица и видећеш огромну разлику.
Šumadinac koliko znam da je Cika_laza uzeo Black Edition BC1250 PE i da je platio 24000. Pozdrav
 
Ниси косио таман како треба да би истопио главу за силк и силк. Својим очима сам видео начин кошења да дође до топљења главе за силк и истопљену главу за силк од претераног загревања главе са зупчаницима ( неко је зове мењач). Тако да је све могуће .

Nisam kosio tako, ne postoji stvar na ovom svetu koja ne moze da se unisti, pa tako ni trimer, ako imas los silk sve je moguce, da lepi, da se brze kida ili sta vec, ako nema dovoljno masti ili previse opet problem, ako ga silis opet isto.... znaci sve trazi malo paznje.
 
Skoro kosio sa trimerom i i dalje se cuje zrikanje...Radi 10 sekundi pa se cuje "zrik"..
Trimer normalno radi i kosi..Kada se glava sa silkom podigne u visini ramena cuje sa "tak"Glava sa silkom se spusti na zemlju,opet se cuje "tak"?!(ugasen trimer)
 
Zvao juce covek da odnesem trimer na redovan servis. To je Stihl ovlasceni prodavac i serviser. Kroz pricu mi kaze covek da se u glavu trimera nikako ne sipa tovatna mast zato sto se pri grejanju topi! Uglavnom nije predvidjena za to kako on kaze i da se tako rizikuje da dodje do kvara. Isto tako mi kaze da mast predvidjena za podvazivanje glave prema Stihl-ovim propisanim pravilima treba da se doliva na 8 sati!
 
Tovatnu mast naspricam spricom koliko moze da stane i samo se tada glava greje,ali ne preterano..Sve sto duze trimer radi,glava je hladnija (trosi se mast)
Imaju oni tu neku svoju pricu kako bi prodali tubu masti za 500 ili vise dinara a na tubi pise 85 g ?!!
 
Kod mene se na Villager900 glava skoro i ne greje, a na Husqvarni 245rx je malo toplija.
U obe stavljam Fuchsovu mast, ali izgleda da huska zeli nesto finije.
 
Ja ubrizgavam Stihl. Kupio pre par godina, 80g. Skoro puna, slabo koristim Villager 1900X,onaj crni. Pokosim po Aroniji, malo po dvorištu..
a80167bc34a684c48c41df5d68a0a4e7.jpg


Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Лично , на тримере типа Вилиџер Bc 1... s, xc не треба стављати тај додатак . Тример није мотрона тестера , чим мало притегнеш кад циркуларом сечеш дебље од два прста он стане а шта би урадио са тим додатком кад ланац запне у дрвету. Не верујем ни да би могао да сече гране.
 
Ja sam pozajmio MBC 33 E da sredim plac oko vikendice i zavrsio je posao.Cistio sam neku vrzinu gde preovladava glog i nije imao problema sa grancicama do 10-ak cm precnika,probao malo deblji dren i odustao jer ipak bila pozajmljena masina.

Za sitne stvari moze da posluzi,ali za neki ozbiljniji rad bar po meni totalno neprakticno,pogotovo kad se koristi onaj teleskop ruke me bolele mesec dana.:haha:
 
Nazad
Vrh