Trimeri

Ti mozes da stavis koju hoces glavu samo ako rupa odgovara, nije to problem, takva glava sa takvim otporom da vrti FS350 nije normalno.

Opet ponavljam, ako ga ne preopterecujes a tako se ponasa nosio bih ga na reklamaciju pa neka oni vide sta mu je, ja tih problema nisam ima kada sam prosle godine uzeo H535RXT koja je iste jacine kao FS350 i malo mi nisi jasan kada si pomenuo onakvu glavu za njega, ispada da je FS350 slab za tvoje potrebe i trebao si da ides na FS450 ili H545RX.
 
vocnjak. 80 ari. kosi se dva puta godisnje, sad nekad trava naraste brzo s proleca i bude velika ako ne stignem otic na vrijeme da pokosim. ali je mlada i mekana, i to naravno moze noz. ali druga tura kad je niza trava, a uz krajeve ima po koja zivica ili papre ili mladica od kupine. pa ne mogu svaki cas skidati glavu i stavljati noz.
u trimeru garant nije bilo dovoljno masti, a i struna je bila losa po meni. sa nozem pokidao zbunje ko palac debelo i sirovo, ali je bio fes vruc posle sat vremena rada. za sat sam to zavrsio.
cini mi se sada da je jasna situacija.
alu glava mi se prosto dopada i ako ne bi prestavljala opterecenje rado bih je stavio, i koristio za kosenje krajeva livade dje je trava niska a prosarana sa kojom zivicom
 
Grafitna mast i nije bas najbolja za podmazivanje trimera. Kazu da su one namenske najbolje. Ja sam moj BC 1900 XC podmazao sa njom i to samo jednom do sad i dobro me sluzi. Pre tog podmazivanja takodje dobro, a napravio sam do sad preko 100 radnih sati sigurno. Samo jedno podmazivanje. Sto se FS 350 tice, mogu da kazem da ima veliku snagu, kao i brzinu. Znaci nema govora ako je sve u redu da nema snage za nesto. Sa njim sam sa trokrakim nozem seko bagreme precnika i do 10 cm, verovali ili ne. Znaci ima taj neki problem, sigurno, samo sto ne zna da kaze.
 
Ja imam BC 1900 XC. Pisao sam vec vise puta da me dobro sluzi i zadovoljan sam sa njim. Ovo mu je cetvrta sezona kako sam ga kupio. Sad skoro sam mu zamenio gumicu na rezervoaru kroz koju prolaze creva i posle svecicu i prepravio sam mu kabal za svecicu. Za te pare odlican, a i ovako stvarno nije los.
 
A koja je razlika izmedju ovih narandzastih i black edition? Lik sto radi u prodavnici mi kaze da nema razlike,sve je to isto.
 
Izmedju narandzastog i crnog kad sam ja kupovao bila je razlika u rucicama i podesavanju istih. Moguce i da je deblja cev kardana, ali nisam siguran. Mozda i uprtaci, vise se ne secam.
 
Imam ja BC 1250 "običan" već godinu dana...
Dušu mu vadim...
Malopre "istamburao" jedan rezervoar, "izfazonirao" malko travu na ulici...
Black verzija su "kao" unapređena varijanta običnih, narandžastih...
 
Pa da li vredi kupiti black verziju? Razlika u ceni je 2000-3000(mozda i manje) din izmedju narandz. 1900 i crnog. Meni bi trebalo najvise za vocnjak,znaci trava oko stabla i izdanci.
 
Pa i meni se vise svidja crni,a ovaj u prodavnici me ubedjuje da ne bacam pare i da ce mi i 1250 isto zavrsiti posao. Najvise bih radio sa trokrakom.
 
Ja sam nedavno nabavio BC1250S, za sada nemam zamjerki.
Ovih dana ide proba sa trokrakim nožem u šiblju pa ću javiti utiske.
Nadovezaću se na tvoj Post...
Koristim trokraki nož barem 2-put nedeljno za košenje livadske trave, za ishranu konja...
Znači, kosim "na otkose", samo u levo, na redove...
Pređem "napola"u desno, pa vratim ulevo punom dužinom ceo otkos...
NAOŠTRI ga odmah, pre prve upotrebe, i redovno mu menjaj stranu, znači kosio si 2-3-sata s jedne strane, skineš nož i samo ga vratiš naopako i nastaviš da radiš...
Veoma je važno da se ravnomerno troši, trimer mirno i stabilno radi, a vidim da mnogi ovo ne primenjuju, pa trimer počinje da gadno vibrira (što mu svakako ne prija), i posle se čude što ode glava ili nešto drugo (još skuplje)...
 
Hvala na savjetu.
Planirao sam svakako da ga naoštrim jer je sada "oštrica" debela bar pola milimetra (onako kao na motici), a okretanje će ići čim prva strana izgubi oštricu pa turpijanje kad i druga bude zrela. Vidio sam da tako rade ovi što kod nas kose nasipe oko rijeka, a oni valjda imaju iskustva. :osmeh:
 
Bićeš prijatno iznenađen ako si imao iole predrasuda prema P.R.C. robi,ovaj trimer ovog P.R.C. proizvođaća će te demantovati...Po meni,idealan odnos cena-kvalitet a plus je i dostupnost (relativno jeftinih) zamenskih delova...Nek' te dugo služi pa da zaradi za neki BRAND-irani...:ppozdrav:
Samo polako s njim,razradi ga čestito i pravilno,pa onda u nove radne pobede...
 
Nazad
Vrh