Trimeri

28d9b7877c2a275798bb6c0c8536b278.jpg
Da li neko moze da mi objasni kako se montira noz i glava sa najlonom na Villager-u bc1250 pe. U uputstvu mi je to totalno nerazumljivo... Evo i par fotki...


1707038ca9026412a99e8b682b0612c0.jpg
 
Poslednja izmena:
Glava sa najlonom se samo zavrne a kod noza prvo imas onu kao "podlosku" pa noz pa drugu podlosku pa ako ima i onaj kao sesiric pa maticu ako nema taj sesiric onda samo matica,znaci noz ide izmedju dve podloske.
 
Glava sa najlonom se samo zavrne a kod noza prvo imas onu kao "podlosku" pa noz pa drugu podlosku pa ako ima i onaj kao sesiric pa maticu ako nema taj sesiric onda samo matica,znaci noz ide izmedju dve podloske.


Ovo za noz sam shvatio, ali kada navijem samo glavu sa najlonom, ona cese o metal i koci je. A kad iznad nje stavim ovu manju podlosku onda se okrece lako.
 
Iznad i glave i noza uvek mora doci podloska a nekoliko sistema je razlicitih. Kod mene je blokirajuca sesir plotna koja je uvek tu bez obzira dal je noz ili glava sa strunom jer odredjeno rastojanje mora postojati i nased da neblokira. Stavis ili manju ili vecu plotnu iznad glave a vidi po upustvu koja je uvek gore
 
28d9b7877c2a275798bb6c0c8536b278.jpg
Da li neko moze da mi objasni kako se montira noz i glava sa najlonom na Villager-u bc1250 pe. U uputstvu mi je to totalno nerazumljivo... Evo i par fotki...


1707038ca9026412a99e8b682b0612c0.jpg
Na slici dva skini taj metalni sklop i zavrni glavu levi Flow novoj i to bi trebalo da bude OK

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Mikeli izvini samo fiksiraj taj metalni deo kroz rupu i postavi glavu i to treba da bude Ok

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav kolege , moram vas pitati za savet ,rec je o trimeru STIHL FS 120
Upalio sam ga prvi put posle zime pre neki dan, da pokosim dvoriste.
Radio sam sa njim nekih 20-ak minuta, izgasio ga na trenutak, i da ga upalim , nece.
Tako ja, skidaj svecicu , izduvaj filter, i jedva upali nekako.
Ali , kada dodajem gas , motor pocinje da se "davi", pocinje da gubi obrtaje, ali se ne gasi.
Ovih dana sam bio u obavezama, pa nisam mogao da odnesem u servis, pa pitam ovde , ako je neki manji kvar , da probam da namestim.
hvala
 
Ako se gusi i trese-osmirglaj zazor izmedju diode i "kukice" na svecici..I cesce cisti svecicu..To ti je prvi pokazatelj da svecica slabi..
 
Danas sam vidio trimer rubin ruski neki 4.5kw,ima uz njega i frezu ,da nema ko iskustva sa tim trimerima
 
Ma jos malo cemo i poleteti od njihove snage. Vise neshvatam ali taj lazni marketing je preterao sve granice, a sa snagom se toliko preteruje kao da smo svi debili pa nista neznamo. A drugo sve kinesko se stanca prodaje trgovackim kucama samo papir i nalepnica trpe sve a priozvod takoreci jedan te isti i proizvodjac
 
Ni meni nisu jasne ove snage. Nekad se pod snagom podrazumjevala snaga motora a sada izgleda izlazna snaga stroja. Znači stave slabiji motor sa velikim brojem okretaja i prenosnim mehanizmom smanje broj obrtaja a dobiju na izlazu snagu koju naglašavaju kao stvarnu. Šta je pravilno? Snaga motora ili snaga na izlazu pogona?
 
Ma laziraju se podaci o snazi jer vecinom kad kupis neku masinu u podacima o tipu sasvim su drugacije napisali za snagu motora. a upravo se to odnosi laziranje podataka na kineske motore ili njihove trgoviske kuce po evropi koje to prodaju. Mogu da skvatim da se malo lazira ali duplo i troduplo pa sto je mnogo mnogo je
 
Nazad
Vrh