Trimeri

Deblji silk ima manu sto kopa zemlju..Pri kosenju kada dovati zemlju ili krticnjak nije ni malo prijatno..Meni se dobro pokazao vilagerov tamno narandzasti,kockasti silk ali kada ga raseces u sredini je supalj,kao crevo u kome ima vode i vazduha..Sto pre se rascveta,to ce pre puci.Sto pre pukne,pre ces kupiti novi ..
 
Evo sklopljenog Demona.

20170215_122347.jpg


20170215_122321.jpg
 
Svaka cast kolega na novoj masini.Neka te dugo sluzi i da zaradi sam sebe..
Mogao si jos neku sliku da okacis,mislim sta si sve dobio uz njega i dok je bio rasklopljen...Obicno se trimeri prodaju vec sklopljeni..Planirao sam i ja da uzmem jedan,ali postojeca masina je i vise nego dovoljna..Mozda bi ga i uzeo, kada bi kupovao gorivo po ceni koju placaju Kanadjani ili amerikanci...
Nemoj da zaboravis slike rada na terenu..Naravno kada pocne sezona.
 
Koji cirkular uzeti za krcenje siblja? Imam stihl fs 450

До прста дебљине може и са шиљатим зубима ( 80 зуба) а за дебље онај што се туби оштре као на ланцу моторне тестере. Мада и танко са овим другим можеш без проблема.
 
Uzeo sam taj kao sto kolega sumadinac kaze taj sto se ostri kao lanac testere. Radio sam jedan dan i sece on lepo . Ali sporo ide krcenje. Plac je zarastao previse i sve sto isecem ispred sebe moram vuci da otvorim prolaz za napred tako da je presporo... al sta da se radi drugcije ne znam kako

- - - - - - - - - -

...............
 
Брже би ти ишло кад би ти секао а други расклањао. Сам кад радиш иде споро.

- - - - - - - - - -

Има нож за ситњење са крајевима повијеним на доле али не верујем да би ти ишло брже и опет би морао да склањаш. А што отвараш пролаз? Сеци као кад косиш обараш на једну страну и слажеш и идеш даље.

http://www.oregonproducts.eu/en/products/garden-brushcutter.html
 
Poslednja izmena:
Uopste mi se ne svidja da kad radim sa trimerom noz ili cirkular da mi se neko muva oko mene zbog bezbednosti,mala nepaznja i posledice katastrofalne.
 
Повратни удар, непажња и оде нога онога ко стоји близу онога ко ради са тримером. Гледано одозго горња десна четвртина је најопаснија.
 
Kada radite sa cirkularom, nikad al baš nikad nemojte rezati desnom stranom i prednjom stranom cirkulara. Samo lijeva i nemojte dozvoliti da se neko mota u blizini. Mala greška i trimer se otme i zamahne par metara u stranu.
 
Брже би ти ишло кад би ти секао а други расклањао. Сам кад радиш иде споро.
I to mnogo brze. Kada sam platio jednog iskusnog radnika da mi pomogne oko toga, on je napravio od drveta raklju dugacku oko 2m, i sve vreme mi savijao i povijao siblje, kako bih mu ja bolje prisao cirkularom, a jos kada je tako napeto, sece mnogo lakse. I kako ja posecem tu grupicu, tako on tom drvenom rakljom samo rasklanja. I ide se redom. Znaci to je nekoliko puta brze.
On stoji pored mene pa nema velike sanse da se povredi, a obzirom da je raklja drvena, ne moze ni cirkular da mi zezne.
 
Ja imam staru vilu koja je od nove polovina-istrosena,a i drzalica je kao kraca..Zabodem u zemlju sa moje desne strane tek toliko koliko mi je na dohvat,a i ako se vratim nazad jedan korak nije strasno..Vidim na koju stranu je teren nagnut(ili siblje,vrzina) i sa suprotne strane kosim.Ta vila sluzi samo za neka deblja drva jer trimerom tanja sklanjam na levu stranu..
Kod kuma sam video vilu sa tri kraka,jos je on izlakirao jasenovu drzalicu pa izgleda super,a ta vila je odlicna za bale sena-slame..
Bolja je ova sa tri kraka,jer kada treba da je izvadis iz zemlje ili bale ide lakse..
Plus trimer ne valja drzati na gasu duze od 20 sekundi,pa dok sklonis granje,opet ide gas...
 



Uzmes motornu testeru.Trimer nije predvidjen da sece tu debljinu.Jednom.sam odsekao cerovo drvo u vrzini jer nisam poneo testere,ovaj cirkular do kraja sa svih strana i to je mucenje za trimer,plus sto se brzo istupi...
Evo malo jucerasnjeg guslanja...Ove zime trimer miruje jer krcenje neprohodnih puteva(iskoriscavanje grana nakon rezidbe)je odlozeno dok se ne kupi secka za granje,a tada ce zatrebati i skarlet cirkular i demon za ispomoc..
Ovim cirkularom planiram malo da sredim groblje i komsijinu glogovinu koja je presla kroz zicu u moje dvoriste...Takodje i mlade jasenove na dva metra od moje njive,takodje komsijine..,ali to se mora na brzinu da niko ne vidi,najbolje po :kisa:
 
Nazad
Vrh