Trimeri

Jel imaš dimenzije opruge?

Нисам. Још нисам користио тример због разноразних малера. Измерићу је.

- - - - - - - - - -

Користим Whishper X са језгром и она танке шљивове младаре покоси. Не лако као траву али их скрати до земље.
 
Pozdrav drugari,muci me moj trimer stihl FS56 u toku rada se ugasio,posle toga je davao znake kao da vergla ali nikako da sastavi i upali,odneo sam ga u servis mislim da je zastupnistvo stihl-a da ustanove koji je kvar u pitanju.Kada sam posle nekoliko dana zvao kada se nisam onesvestio,dijakosticirali su da je otisao KLIP,RADILICA i to zadovoljstvo kosta kako u rekli 18.000 din.Ja sam ih pitao pa dobro kako je doslo do kvara je kosim jako malu povrsinu trave oko kuce,oni su meni kazali da je sipano lose ulje,sto opet nije tacno,ulje sthil sam kupovao u zastupnistvu sthila u lominoj ulici. Da li postoji nacin da se za manje para opravi ova masina,jer ova cena mi nije nikako prihvatljiva jer je pola od novog trimera.Ja sam iz Beograda,pa ako imate predloge sugestije za majstore i delova,javite.Hvala unapred.
 
Da tek tako ode radilica to mi je malo sumnjivo ali vrlo retki su servisi koji posteno rade nego gledaju sto vise posla pribaviti samo sto se na ovakav nacin vecina njih moze na poduzi odmor.E sad sto je se u toku rada ugasio treba ustanoviti ali najvise mi lici na neki od banalnih kvarova poput svecice lose ili zapusenog dovoda goriva negde ,fals vazduha. Moze se desiti da su polose karike i onda je sklon grejanju i tesko vruc upali. Moguce je lako i membrane da su otvrdle posto malo radi i vecinom stoji. svaka masina hoce raditi
 
Pozdrav drugari,muci me moj trimer stihl FS56 u toku rada se ugasio,posle toga je davao znake kao da vergla ali nikako da sastavi i upali,odneo sam ga u servis mislim da je zastupnistvo stihl-a da ustanove koji je kvar u pitanju.Kada sam posle nekoliko dana zvao kada se nisam onesvestio,dijakosticirali su da je otisao KLIP,RADILICA i to zadovoljstvo kosta kako u rekli 18.000 din.Ja sam ih pitao pa dobro kako je doslo do kvara je kosim jako malu povrsinu trave oko kuce,oni su meni kazali da je sipano lose ulje,sto opet nije tacno,ulje sthil sam kupovao u zastupnistvu sthila u lominoj ulici. Da li postoji nacin da se za manje para opravi ova masina,jer ova cena mi nije nikako prihvatljiva jer je pola od novog trimera.Ja sam iz Beograda,pa ako imate predloge sugestije za majstore i delova,javite.Hvala unapred.
Sve je i svašta moguće...koji odnos ulja i benzina si pravio ?
 
Kada sam kupovao trimer kazali su mi da pravim smesu ovako na 5litara benzina ide 100 ml ulja,a ako je bas u jako ekspltaciji da mogu i na 4litre benzina da stavim 100ml ulja,sto sam ipak posle tri cetri rezervoara poceo da primenjujem taj odnos,znaci 99% punjenje rezervoara je islo 4l benzina 100 ml ulja. I dalje je aktuelno neki kontakt iz Beograda za nekog majstora gde bi mogao da opravim trimer.
Hvala i pozdrav
 
Kada sam kupovao trimer kazali su mi da pravim smesu ovako na 5litara benzina ide 100 ml ulja,a ako je bas u jako ekspltaciji da mogu i na 4litre benzina da stavim 100ml ulja,sto sam ipak posle tri cetri rezervoara poceo da primenjujem taj odnos,znaci 99% punjenje rezervoara je islo 4l benzina 100 ml ulja. I dalje je aktuelno neki kontakt iz Beograda za nekog majstora gde bi mogao da opravim trimer.
Hvala i pozdrav
Ne znam gde si nosio trimer probaj u Lombardini servisu kod okretnice autobusa 17 u Zemunu oni popravljaju sve zivo.Ako ti nije problem da kazes ime servisa gde si nosio trimer cisto da znamo.:cao:
 
Da javim konacan ishod,preuzeo sam trimer ( ili ono sto je ostalo od njega ) postoje vidljiva ostecenja na klipu,sam klim je dobio luft.Cist benzin nikada nije sipan.Trimer je odnesen u minimotor. Sta reci na kraju?Da li je zivotni vek Stihl fs56 7-9 godina u potpuno normalnim uslovima kosenja trave... Veliko razocarenje imam prema sthilu,prevashodno je kupljen kao pouzdana firma,i da dugo traje.Pojuricu ako nadjem negde zamenske delove za njega,a ako ne ode na kilo :)
Pozdrav
 
Od starog Stihl je ostalo samo ime, od kvaliteta ništa. Njihov servis je toliko bezobrazan da će ti napakovati ko zna sta samo da prodaju delove koji koštaju koliko i nova mašina. Više ti se isplati uzeti dva jeftinija nego ovo. Duže i više ces raditi dok delovi i nisu skuplji od gotovog proizvoda.

Послато са C5503
 
Delove ces naci sigurno,kinezi prave sve.Ja imam stihl trimer i prezadovoljan sam.Da ne ispadne da branim stihl ali tvoj model je hobi masina za male povrsine oko kuce,neznam koju povrsinu i kakvu travu si kosio sa njim pa da propadne tako
 
Za sada sve borjeve koje sam pronasao da drze kineske ili tajvanske delove nemaju ni jedan deo koji odgovara mom trimeru.Ni ja nisam imao nikakve probleme samo menjanje filtera vazduha,svecice i ostali potrosni materijal.Medjutim zadesila se ova havarija.Povrsina koja se kosila je 5 ari na 2 nedelje.
Pozdrav

- - - - - - - - - -

Upravo bacih pogled na stihlsrbija.com ,preporucena povrsina kosenja za stihl fs55 je od 10do30 ari,tako da ni tu stavku nisam nikako prebacio...
 
Da se pohvalim...
Pošto sam, spletom nesretnih okolnosti, ostao bez trimera, pa se "snalazio" od drugara i pozajmljivao, skupih petlju (i novce) i kupih NOV trimer marke Villager (posle dugog premišljanja) model - BC1250S...
Garancija 2 godine, kompletna oprema uz njega, u ovlašćenoj radnji za 18.999 dinara...
Prijatno me iznenadio, radi bolje nego što sam očekivao (i bolje od svog prethodnika, nekog P.R.C Kina - KenoKraft itd.), mada je i ovo Kinez, ali, ponavljam, posle dužeg vaganja mogućnosti i utisaka stečenih u radu sa (tuđim) trimerima ovog proizvođača, reših da rizikujem, i za sada se ne pokajah, posle par zakorovljenih ledina i dva zapuštena voćnjaka...

20160716_131720.jpg

20160716_131906.jpg
 
2,5% mesavine je preporuka i sasvim dovoljno ali kvalitetnog ulja. Godinama radim sa tom mesavinom i nema problema nikad. Ali pravim samo mesavine koliko mi treba cak i na 1/2 litre tako da je uvek sveza a sav visak koji ostane popiju druge masine
 
Molim sve za odgovor koji je najbolji model Villagera iznad BC900 jer jedan moj prijatelj želi da kupi.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
drugari imam problem sa villager trimerom bc 1200s,prilkom dodavanja gasa i pustanja cuje se zvizdanje iz motora,to se cuje i kada je motor pod opterecenjem pa vas molim ako neko zna u cemu jeproblem da mi odgovori unapred zahvalan.
 
Nazad
Vrh