Trimeri

Pa jesam pofino ubacio masti al sam ga upalio sa otvorenim cepom da izbaci visak medjutim nista nije izbacio. Koliko se stavlja masti? I koliko cesto i koja debljona strune se pokazala optimalnom

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Ima li ljudi na forumu koji mogu da kazu sta je bolja kupovina
Sthil http://www.stilsrbija.com/index.php?g=2
FS 120 (31cm³-1.8ks) trokraki noz
FS 250 (40cm³-2.2ks) dvokraki noz
Husqvarna http://www.husqvarna.com/rs/products/135r/
135R (35 cm³-1,9ks) trokraki noz
evo ti preporuka :ppozdrav:
kosa-za-travu-sa-kosistem~788.jpg
 
Nekad bez ručne kose nema posla. Još kad je lijepo otkovana gotovo sama kosi. Nekad i sam koristim ručnu kosu jer je snnjome u nekim stuacijama lakše i brže pokositi manje površinea i visoku travu lakše je kositi ručnom kosom nego trimerom.
 
DreamOn@ ne vredi druze, mogu samo da ti preporuce 2 kose umesto jedne i da joj se mozda rucke skidaju, ne sme covek da pita jer ako pitas, kako smes da pitas. Svaka cast izuzecima, ima ih a ima na forumu takvih clanova SANU-a da kada ti oni daju odgovor to moras da tumacis kao da je deo Mao Ce Tunga, ili ako ih pitas nesto konkretno, ma kakvi, kaze ti on sto on hoce da ti kaze a ne ti sto ga pitas a ako kojim slucajem postavis neko potpitanje ti si cobanin-budala sto bi rekao Bata Stojkovic i to je to, strasno, mislim zalosno za forum.
 
DreamOn@ ne vredi druze, mogu samo da ti preporuce 2 kose umesto jedne i da joj se mozda rucke skidaju, ne sme covek da pita jer ako pitas, kako smes da pitas. Svaka cast izuzecima, ima ih a ima na forumu takvih clanova SANU-a da kada ti oni daju odgovor to moras da tumacis kao da je deo Mao Ce Tunga, ili ako ih pitas nesto konkretno, ma kakvi, kaze ti on sto on hoce da ti kaze a ne ti sto ga pitas a ako kojim slucajem postavis neko potpitanje ti si cobanin-budala sto bi rekao Bata Stojkovic i to je to, strasno, mislim zalosno za forum.
Ma opušteno druže, danas svako piše na net-u ::namigivanje::
 
Pozdrav trimeraši! Šta je bolja kupovina, Stihl fs 55 ili oleo mac sparta 250t? Oba su po 1ks, stihl je lakši za 1kg ali prenos mu nije kardanski, cena je tu negde... Inače kosilo bi se nekih 20ak ari 5,6 puta godišnje. Gusti korov je u pitanju, da li ova dva modela imaju dovoljno snage da izađu na kraj sa ovim izazovom? Svaka pomoć i sugestija je dobrodošla :ppozdrav:
U principu za gust korov i vecu travu moras koristiti noz prvenstveno. Za tu svrhu nesme se koristiti trimer sa sajlom nego sa kardanskim prenosom a oba ova trimera su male snage. Mozda ce moci Oleo mac da to radi ali uz muku jer moras pun gas takoreci stalno raditi sto bas nije dobro. Po meni bolje izdvoji jos koji dinarcic i kupi bar nesto od 1,5ks pa na vise

- - - - - - - - - -

Da li si mislio na ovaj model http://www.atcsremcica.rs/beograd-cene/villager-motorne-kose-i-trimeri/bc1900xc/
Cene
BC2100XC - 28.800
BC480PE - 44.650 (2.45ks)
BC1900S - 21.850
1250 P - 23.000
Smatras da je najbolja kupovina od villagera bc1900xc jer se najbolje dokazao, a BC2100XC bi izbegao zbog plastike, da li sam te dobro razumeo?



* Da li je potrebno kod svih trimera da se razradjuje motor ili je to slucaj kod Villagera a za Sthil i Husqvarna ne treba?

Hteo sam jos nesto da pitam, ako se uzme Villager, trebalo bi da se uzme u razmatranje sledece

1. koji cirkular ili trokraki noz i ciji - sta je najbolje uzeti?
2. trimi glava - koliko sam negde citao i ona treba da se promeni jer njegova nije bas najbolja koju treba kupiti?
3. koje ulje koristiti za mesavinu?
4. silk - koji silk koristiti i koji se koristi za sta?
5. da li na trimerima BC2100XC ili BC1900XC moze da se koristi neki od alata koji se reklamira na youtube-u a da nema posledice po isti?


Trokraki noz ces verovatno dobiti uz trimer i svaki je dobar a ni nov nije skup. Cirkular za drvenaste biljke je najbolji vidia koji imam i nije preterano skup oko 1500 dinara ali vredi. Trimi glave su potrosan deo i najcesce otkazuju pri udarcu u prepreku jer se raspadne u sastavne delove. Svaka glava odgovara samo ako je navoj isti a imas od husvarne ili stihla pa zamenis. Ulje koristim izrazito husvarnino u litarskom pakovanju jer mi se najbolje pokazalo i siguran sam da nije fals sto sa vecinom drugih nemogu garantovati.
Silk cetvrtasti mi se najbolje pokazao pogotovu gde vise korova ima jer bolje sece i manje ga haba. Sto se tice alata treba koristiti alate koji su predvidjeni za trimer i njegovu snagu i namenu. Neki nisu profi masine da bi imali snagu i dovoljno jak prenos da istrpi odredjene prikljucke. Niko od tih sto reklamiraju nije sigurno radio sa time godinama da da izjavi sta je sve poprskalo od delova. Trimer se zna za sta je predvidjen sa tim snagama i za to koristi najbolje
 
Na sajlu je prvenstveno predvidjen za trimi glave a ne noz. Za noz treba krut prenos koji moze trpeti vece sile i lakse snagu preneti. Mnogima je sajla pukla pri koriscenju noza a fabrikama je drago kad nesto ode jel glavna zarada je na delovima. zato vise verujem iskustvu nego onome sto ce oni napisati
 
Zavisi ko radi... neko zajebe i mašine od 3ks (profi,kardan), ja sam radio par godina sa FS 55 (sajla) sa nožem i ispravnu je prodao.Taj čovek i dalje kosi, trimer je kupljen nov, ako se dobro sećam, 2005. godine.
 
Zavisi ko radi... neko zajebe i mašine od 3ks (profi,kardan), ja sam radio par godina sa FS 55 (sajla) sa nožem i ispravnu je prodao.Taj čovek i dalje kosi, trimer je kupljen nov, ako se dobro sećam, 2005. godine.
Tačno tako ako je neko sivonja mozeš mu dati i ćuskiju on će je iskriviti i tu se slažem sa tobom e sad što kažete za ovaj Fs55 tačno je da on ima sajlu i da fabrički dolazi sa dvokrakim nožem al pomeni to je trimer sa malom snagom i zato nisu ni stavili kardan u njega zato sto nije prvenstveno namjenut za zahtjevnije poslove to je vise za sitne poslove za nešto zahtjevnije i nema snage.

Slažem se Dejane. Džabe kardan na trimeru kad mu razvališ kvačilo ili prenos. Ovako sajla još i ublažava udarce.

ja se nebih složio sa tobom pa šta misliš zašto u jačih trimera tipa FS120 pa nadalje svi koriste kardan pa zato sto je izdržljivi tačno je da sajla amortizuje udarce al za kvačilo i prenos je svedno sta je kardan ili sajla što se unistavanja tiče to se dešava zato što ljudi rade poslove sa trimerom za koji nisu dizajnirani svabo napravi trimer za kositi travu voćnjak i djetelinu a naši krkani čiste šikaru i kojekakve vukojebine sa takvim trimerima i onda na kraju kad ga razvale kukaju i seru nevalja ono nevalja a znase kako kod nas na balkanu sve može:osmeh:.
 
Koja struna se pokazla najbolje,ranije sam kupovao neku providnu sa žicom kroz sredinu i bila je ekstra mada je sada nemogu nigde naci
 
Jesi gledao u Husqvarni. Prodavac mi rece da ima neku sa sajlom kroz sredinu, mada je nisam probao. Ja sam koristio 3,0mm, cetvrtastu, kupljenu u Oleo Macu. Dosta je cvrsta i najbolje mi se pokazala do sada.
 
Jesi gledao u Husqvarni. Prodavac mi rece da ima neku sa sajlom kroz sredinu, mada je nisam probao. Ja sam koristio 3,0mm, cetvrtastu, kupljenu u Oleo Macu. Dosta je cvrsta i najbolje mi se pokazala do sada.

Има Wishper X , или једноставно тражи с језгром , они у Хускварниним продавницама знају. Цена је 28 динара метар дебљина 2,7 mm. С њом можеш и метарску траву да косиш без проблема .

- - - - - - - - - -

Da li si mislio na ovaj model http://www.atcsremcica.rs/beograd-cene/villager-motorne-kose-i-trimeri/bc1900xc/
Cene
BC2100XC - 28.800
BC480PE - 44.650 (2.45ks)
BC1900S - 21.850
1250 P - 23.000
Smatras da je najbolja kupovina od villagera bc1900xc jer se najbolje dokazao, a BC2100XC bi izbegao zbog plastike, da li sam te dobro razumeo?


Da li je potrebno kod svih trim era da se razradjuje motor ili je to slucaj kod losijih trimera?

2100xc је најјачи и лакши за качење на упртаче баш због тог вишка пластике, требало би да буде најбољи . Али да има више пластике од 1900xc и 1250 P има . На те моделе сам мислио. Код свих тримера се мотор разрађује као код нових моторних тестера. Једино полован не мораш, он је већ разрађен. Пола сата на лер гасу уз повремено додавање гаса . Тестеру Хускварну сам тако разрадио и ево је 10 година ради . Тример сам тако али сам и 10 сати свирао уз батину и мучио га мањим гасом у трави и са силком а било му је доста тих пола сата. Агромаркет препоручује 2,5 % мешавину , таквом мешавином сам косио са првих 4 литра бензина , после тога и сад иде 2% са Хускварниним уљем и за тример и за тестеру. 4 године и месец дана има и даље ради .
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima.
pre par dana kupio sam fs 55 sa nozem. Primetio sam da su obe strane noza naostrene ali u radu samo jedna strana sece, da li to znaci da se noz moze okrenuti pa i druga strana da se koristi ili se samo jedna strana koristi i ostri?
 
Nazad
Vrh