Trimeri

brale de u sljiviku u ravnom sremu da nadjes kamen :sta:

ostane ona tvrda plastika a zavesica sa kontra nozem(odseca silikonsku traku da ne bude predugacka) se skine kad je 3kraki i kad ides 3 krakim ne drzis je na zemlji vec na rukama sto i nije tako tesko jer i zakon poluge odradi svoje
 
U pravu si! Jer ja imam stilovku i kad stavim trokraku, ako priblizim zemlji , pa to je cudo ... odbija od zemlje ko ludo. Tako da , hteo ili ne mora da bude od zemlje minimum 10 cm da bi moglo da se radi sa njom :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1258749012[/time]
_________________________________________________
I naravno da je bolje da se ne drzi na stalnom gasu :D
 
Na ovoj mojoj neme nikakva zavesica sa konrtanozicem.Imam dva zastitnika jedan sa a drugi bez kontre.
A kamen nemora da bude.Mozes da odesces metilj od sljive ili da u travi bude suva grana i eto belaja.Rekoh ti cuvaj se.
Neznam kako je kod tebe,ali ja sam sa mojom radio bas sve od sitne fine trave do krcenja obale(vrzina,siprag) gde ima svega i svacega od ostruge,raznoraznog trnja do stabala debljine 10 cm.Preko 10 ide motorka.


Kojih 10 cm od zemlje.Kako vi onda kosite?!? Na pola.Ili na treci deo.
Noz drzite paralelno sa zemljom.Malo ga samo nakrivite u pravcu kosenja.Neme nikakvog odskakanja osim ako se ne udari u nesto u travi sto nije u ravni sa zemljom.
Brije do zemlje.
 
drzim je na neka 4cm od zemlje
pa vidi ovako ima narandzasta zastita koja ide iznad noza i u obliku trokuta se siri ka zadnjem delu(nasim nogama) i tu pada kao zavesica par cm i ako ides nozem to je to jer je u nivou noza a ako ides trakom stavis jos jednu crnu zavesicu na nju sa kontra nozem jer traka ide par cm nize od noza i to je ta razlika
 
Znaci kako sam te shvatio to je zavesica na plasticnoj zastiti.Imas samo jednu zastitu.
OK,jer kod mene je kako ti rekoh ima dve zastite razlicitog oblika i razlicite namene,jedan ide uz nit a druga uz 3kraki i testeru.
Na ovoj slici se vidi zastitnik za nit:
huTrimer.jpg

A na prethodnoj strani ima slika koju sam stavio,na njoj se vidi kakav je zastitinik koji ide uz noz.Da se lakse razumemo.

Na ovoj mojoj ispod noza-terstere ima deo koji je u obliku polulopte koji klizi po zemlji i drzi secivo na nekih3-4 cm od zemlje.Tako je nastelovana visina reza.
 
sad vidim da je drugaciji sistem jer to narandzasto uvek stoji i nije za skidanje nego samo jedan dodatak sirine 2 prsta se skine ili nabaci
 
Sosara, ja moj trimer koristim po principu : svilenu strunu za travu, a celicnu trokraku za rastinje. :ppozdrav: A verruj mi , jako je tesko drzati trokraku tik iznad zamlje. Verovatno i sam znas da je jako nezgodno kada udari u zemlju :nono:
 
Veruj ti meni.Ipak je drzim. :ppozdrav:
A mozda je i do uprtaca. :D

Prvo sam naucio da kosim sa obicnom kosom a kad sam uzeo ovu u ruke to je bila decija igra.Mislim samo dete treba da ima dobra ledja.I naravno volju. :ppozdrav:
 
I moj trimer ima tu "zavesicu" sa kontranožem za nit, kao što reče NA, koju skinem kad radim sa nožem. Drugačije bi bilo teško raditi sa nožem jer nebi mogao spustiti nož nisko.
 
nebojsa je napisao(la):
I moj trimer ima tu "zavesicu" sa kontranožem za nit, kao što reče NA, koju skinem kad radim sa nožem. Drugačije bi bilo teško raditi sa nožem jer nebi mogao spustiti nož nisko.
ih ala znam :ppozdrav:
neka sosara jos si mlad naucices ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Moj trimer (husqvarnin)ima dva stitnika metalni,kada stavljam cirkular za siblje drvo uopste krcenje i plasticni za kosenje sa trokrakim nozem.Kada stavljam strunu na taj plasticni se dodaje nastavak sirine jedno dva prsta.Na tom dodatku je nozic za odsecanje viska strune.U biloj kojoj varijanti rada sa trimerom bih savetovao koriscenje zastite i naocara zastitnih .Trimer je extra koristan, al ipak nije igracka :ppozdrav:
 
iskreno da ti kazem da ne znam jer nisam radio ozbiljno obicno to bude leti na raspustu pokosim mu do ulice i jos oko basce u sljivik sam samo jednom usao i nesto malo pokosio mozda 30-ak kvadrata :cao:
 
Bogami , zna se raditi leti od ujutro , pa do popodneva. Ode neki put i do 4 rezervoara. ::svaka cast::
Mislim, sta reci... Bez starca nema udarca :haha: Ja i moji ispisnici se jos uvek dobro drzimo (za gelender) :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Motam već duže vreme po netu i nikako da shvatim. Evo šta:
Zašto su Husqy i Stihl u Srbiji izjednačeni po ceni, kad je Husqy svuda jeftiniji oko 20%.
Kao i: Šta da pazarim, kad su iste cene - FS450 ili 343R?
Ima li neko iskustva sa oba brenda?
Pozdrav!
 
Auu, danas vidim da je Fs450 cca 67.000 RSD, a Husqy 343R cca 72.000 RSD.
Izgleda da će pasti Stihl. Uradio sam uporednu analizu u Excel-u ;) i Stihl vodi u svemu, osim u veličini rezervoara za gorivo. Manja buka, manje trese, veća snaga...
E sad, jedno je papir, voleo bih da znam kako je u realnim uslovima
 
mi smo pre tri godine kupili hitachi. bio je oko cetiristo evrica tada. trimer je odlican. imamo za siblje metalni deo sa cetiri kraka i deo sa najlonom. radim sa njim po nekoliko sati na dan, ponekad potrosim za redom i tri rezervoara.
za vikend sam potrosio jedno tri rezervoara, malo nam pobegla trava.
za dve nedelje cu da kosim kanal do puta. tu ce mi trebati bar dva dana da smlatim svu travu.
 
Ipak pade Husqy 343R, a presudila je preporuka jednog upućenog člana, blizina servisa, predusretljivost servisera i prodavaca i tako to... Prvomajski praznici će biti provedeni u šumi pa da vidimo kako će se pokazati tih 2,7KS.
 
Nazad
Vrh