Trimeri

markokg скупљи је много од цуркулара са 22 зуба. Кад сам купио циркулар коштао је 1470 са 22 зуба 200 мм пречник ,а са 24 и 250 мм кошао је око 2200 динара. Има Вилиџер од 24 зуба 1100 динара и Орегон од 2000 у Агромаркету у сервису. Колико нови карбуратор има завртања?
По мени, боље да се иступи циркулар него ланац на тестери. Циркуларом сечеш и по земљи а ланац кад дохвати земљу одмах се иступи . Иступи се и цуркулар али некако ми теже да оштрим ланац од циркулара.
 
Poslednja izmena:
Karburator za vilager na netu imas za 1000din , sam ga zamenis i pun gas u narednu godinu....

- - - - - - - - - -


Postoje dva tipa karburatora za vilager sa manjim i sa vecim difuzorom za 1.9 je sa vecim i nema greske. Difuzor je precnik grla da bi se razumeli.

Bc750 i bc900 dele karburator sa manjim difuzorom da se strucno izrazim...ili narodski manjom rupom
bc1250 i bc1900 dele karburator sa vecim difuzorom


jednom prilikom sam bio u ovlascenom servisu dolazi tip i kao majstori neradi trimer...ostavi ga lik i ode..majstor zameni svecicu upali trimer..radi sve super...zove gazdu,gazda dodje,majstor se ubi objasnjavajuci kako je bio strasan kvar..trte mrte ceh 1300 dinara...
drugi put stigo drugi trimer majstor zameni filter u rezervoaru,i kompresorom oduva prljavstinu oko karburatora te iz ladice izvuce neki karburator i ostavi pored trimera...trimer radi ko sat...dolazi gazda sta je bilo...crko karburator trte mrte usput smo vam zamenili i filter goriva...ceh 3000...
kazem majstoru pa ja da radim tako ubila bi me sramota...samo mi je odgovorio dok je ovaca bice i novaca...pa eto vi zakljucite sta se radi
 
Видећу кад скинем овај нов колико му је грло али то ће да буде ко зна кад. А ако је мање грло смањује ли му се снага и може ли да налегне лепо?
 
Mislim da ovaj nov karburator ima dva srafa. Jedan gore i jedan ispod dole. Fabricki je imao samo jedan i to gore i tu sam stelovao ler gas. Samo zavijem ili odvijem i gotovo. Ovo je moje secanje al moram da proverim.
Ako sada ima dva srafa, opet mislim da je ovaj gornji za ler gas. Ponovo sam ga palio malopre i bas je zilav i ima mnogo lepsi rad a ima i vece obrtaje. Jedino su mu stavili mnogo veliki ler gas, pa cu taman da proverim da li je isto kao na starom tj da li je gornji sraf za ler gas. To se bar cas ustanovi. Skoro da i ne pusi sa ovom losom svecicom, a tek cu mu staviti novu. Mislim da sam ipak dobro prosao sa zamenom karburatora kada sve saberem i oduzmem. Treba da cistim kod druga jednu medju pa cu ga bas isprobati.
Jel vi vucete sauh samo da bi se trimer javio kao na motornoj testeri, pa cim se javi, vracate sauh nazad i palite?
 
Bc750 i bc900 dele karburator sa manjim difuzorom da se strucno izrazim...ili narodski manjom rupom
bc1250 i bc1900 dele karburator sa vecim difuzorom


jednom prilikom sam bio u ovlascenom servisu dolazi tip i kao majstori neradi trimer...ostavi ga lik i ode..majstor zameni svecicu upali trimer..radi sve super...zove gazdu,gazda dodje,majstor se ubi objasnjavajuci kako je bio strasan kvar..trte mrte ceh 1300 dinara...
drugi put stigo drugi trimer majstor zameni filter u rezervoaru,i kompresorom oduva prljavstinu oko karburatora te iz ladice izvuce neki karburator i ostavi pored trimera...trimer radi ko sat...dolazi gazda sta je bilo...crko karburator trte mrte usput smo vam zamenili i filter goriva...ceh 3000...
kazem majstoru pa ja da radim tako ubila bi me sramota...samo mi je odgovorio dok je ovaca bice i novaca...pa eto vi zakljucite sta se radi

Да сам 29.3.2012. имао 80000 + динара купио би Хускварну и не би ни куповао Вилиџера. Али за 20450 динара боље није имало. Тако да нисам много очекивао а на крају сам и кад све саберем нисам лоше прошао. Што сам хтео јефтино да прођем зато сам и скупо платио . Нико ме није био по ушима да им носим тример. Али да су ђубрад јесу . Реклама је чиста превара.

- - - - - - - - - -

Mislim da ovaj nov karburator ima dva srafa. Jedan gore i jedan ispod dole. Fabricki je imao samo jedan i to gore i tu sam stelovao ler gas. Samo zavijem ili odvijem i gotovo. Ovo je moje secanje al moram da proverim.
Ako sada ima dva srafa, opet mislim da je ovaj gornji za ler gas. Ponovo sam ga palio malopre i bas je zilav i ima mnogo lepsi rad a ima i vece obrtaje. Jedino su mu stavili mnogo veliki ler gas, pa cu taman da proverim da li je isto kao na starom tj da li je gornji sraf za ler gas. To se bar cas ustanovi. Skoro da i ne pusi sa ovom losom svecicom, a tek cu mu staviti novu. Mislim da sam ipak dobro prosao sa zamenom karburatora kada sve saberem i oduzmem. Treba da cistim kod druga jednu medju pa cu ga bas isprobati.
Jel vi vucete sauh samo da bi se trimer javio kao na motornoj testeri, pa cim se javi, vracate sauh nazad i palite?

Исти је и на мом тримеру и исто има велики лер гас. Само што је у мом резервоару презимила мешавина па пуши на ауспух
 
Поквари ми се ланчаник на моторној тестери. И остала ми тако моторка Стихл са мешавином у резервоару две године. Е сад, да ли да проспем и да налијем нову мешавину? У сервис у ми рекоше да донесем да ми замене мембране и очисте карбуратор. Јел мора то, или оће мало моје вуне? :sta:
 
Prospi obavezno i naspi novu. Ako bude radila normalno ne diraj ništa, nema potrebe popravljati nešto što radi.

Ako bude brljavila nema druge već na servis.

Ti svakako očisti filter vazduha i po potrebi stavi novi filter goriva (to nije skupo, a nema razloga da plaćaš nešto što možeš uraditi sam).
 
Поквари ми се ланчаник на моторној тестери. И остала ми тако моторка Стихл са мешавином у резервоару две године. Е сад, да ли да проспем и да налијем нову мешавину? У сервис у ми рекоше да донесем да ми замене мембране и очисте карбуратор. Јел мора то, или оће мало моје вуне? :sta:

Filter i ciscenje karburatora obavezno...membrane i crevo po potrebi,membrane ako su krute i crevo ako se raspalo ili se lepi
to sve mozes sam uraditi...za neki cca sat vremena... nista to nije komplikovano
 
Радила је супер што се тиче паљења и самог рада хвала Богу. Само тај ланчаник што се појео. И ја је оставим тако, и ни дирнуо је нисам, ту сам погрешио. Видећу ових дана да јој наспем свежу мешавину, па да је упалим ако Бог да.
Тример сам јесенас по упутствима овде подмазао у глави Орегон машћу, упалио да истроши смесу до краја, док се не угаси и оставио га. Сад је спреман за нову сезону! :ppozdrav:
 
Drugari, prosle jeseni sam zaboravio da ispraznim rezervoar iz trimera, i tako je ostao preko zime, sa pola litra mesavine koja se do kraja febrara pretvorila u uljni talog na dnu rezervoara.
I ja, konj, pre par dana, samo nasprem novu mesavinu i pocnem da radim.
Upalio sam ga, malo radio, sekao neke grancice cirkularom, i rekoh hajde da napravim pauzu. Ugasio ga i posle ni makac. Vuci, vuci, vuci, pokidah rame, i nista.
Otvorim filter za vazduh, skinem ga, uredan. Skinuo svecicu, malo pocrnela, ali baca varnicu samo tako. Skinem karburator, ispraznim rezervoar, sve isprerem dobro cistim benzinom, i vratim. Naspem novu mesavinu 30:1. Upali iz prve, ali dimi plavo i slabo prima gas, gusi se, i ako mu ne dodajem postepeno gas, gasi se. Par puta sam ga jos tokom dana gasio i palio, i radio je solidno, pred kraj dana je vec bio miran na leru i lepo primao gas. Rekoh, to ulje je izgorelo i sada je sve ok.
Lepo ga ostavim da potrosi svo gorivo i da se ugasi.

Danas, rekoh da posecem neke mladare sljive, uzmem trimer, napravim novu mesavinu, naspem, vuci, vuci, vuci, ma ni makac!
Skinem filter za vazduh, probam bez njega, isto. Skinem svecicu, dobro je osmirglam, proverim, vrati, probam, opet isto.
Opet ista prica: Ispraznim rezervoar, skinem karburator, sve isprerem cistim benzinom, naspem mesavinu, i upali iz prve. Radi kao golf 2 dizel kad se hladan upali na -10, ali radi. I dimi plavo, opet. posle 2-3 minuta se ugasio, javio se jos koji puti vise ni makac.
Poskidao sam svecicu i karburator i namestio kklip u polozaj izduva, i tako ga neka preko noci.

Trimeru je 2 godine, Villager 1900S mnogo je malo radio, bukvalno je kao nov.
Sta mi je ciniti, pomagajte! :sta:
 
Skini karburator,rastavi,operi u benzinu i produvaj kompresorom.....filter goriva obavezno novi a svecica po potrebi u slucaju ako trokira....

benzin ti je ispario i ostalo je ulje...kad si sipao novi benzin u karburatoru,crevu i filteru goriva je ostalo jos starog ulja pa sad dimi verovano ko lud

kad to sredis radice ko singer :osmeh:
 
@brkin-sonta uradio sam sve kako si napisao. Kad sam ga sklopio, upalio je iz prve, ali tromo primao gas, i posle par minuta se ugasio - isti simptomi kao ranije. Vuci, vuci, vuci, vuci, ni da se javi... Dimio je plavo, samo tako. Sta bih jos mogao da probam, pre majstora?

Kao da usisava vise mesavine nego sto moze da sagori, i gusi se.
 
Ocisti svecicu...upali i na karburatoru mu pojacaj ler gas i nek radi tako...iz karburatora si izbacio ulje ali verovatno je ostalo u samom motoru...mora da radi da bi se to ocistilo
ako karburator ima sa strane srafic sa oprugicom onda ga zavrni malo 1/2 ili 1 krug...pa kad proradi kako treba opet vrati za koliko si zavrnio.
 
Zameni svecicu prvo ako imas i zavrni vijak na karburatoru za smesu sto ti kolega rece. Ako dobija vise goriva gusi se sigurno i nece upaliti. Smanji mesavinu na 2,5% ili 40-1 sto je preporuka i kvalitetno ulje samo. Preko tog procenta ga i ulje gusi pa dimi. Svecica moze da baca varnicu ali da nevalja jer nekad prekida sto mi neregistrujemo
 
Uopste ne nabija turazu do kraja. Dam mu gas do daske, a on primi taman toliko da jedva zavrti glavu.Da nije ovo neki kvar na karburatoru, a ne samo ,,premazanost"?

- - - - - - - - - -

Dobra je svecica, juce sam je probao na drugom trimeru, radi kao sat.
 
Moze da bude i do membrana. Meni se slicno desilo kad sam sipao benzin loseg kvaliteta i odjednom nece trimer da prima gas nego se gusi na pola turaze. Nista nisam mogao dok ponovo nisam otisao na drugu pumpu i kupio benzin. Mesavinu nemoj jacu od 2,5% jer i ona utice na snagu. Slikaj karburator sa zadnje strane da vidimo jer ima vijak sa oprugicom za smesu. Trebalo bi ga zavrnuti bar 1/4 do 1/2 kruga pa videti onda. Mnogo fabrickih trimera vilagera radi sa prebogatom smesom verovatno zbog razrade. Mnogi se zato zale na te probleme i potrosnju. Jednostavno malo osiromasiti smesu ali ne da pisti masina
 
Ćerki sam kupio tomosa automatika i ostalo je gorivo u karburatoru preko zime.U proljeće ni da se javi.Odvezao kod majstora i morao sam novi karburator kupiti jer mu je jedan kanal ulje i ostatci benzina zalemili.Nije bilo šanse očistiti.Tako da mislim da i tebe čeka mijenjanje karburatora.
 
Nazad
Vrh