Trimeri

Hvala Šumadinac. Danas sam pitao za OleoMac Sparta T250 da će biti akcija kraj februara-10 marta nekih 10 posto pa koga zanima ima priliku

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Sumadinac tačno si rekao u vezi BC900 ali sam zvao i servis kad radi kardan malo trese i kažu da je verovatno propala piksna u teleskop cevi i kažu da košta 1500din. Pozzz

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Hvala Šumadinac. Danas sam pitao za OleoMac Sparta T250 da će biti akcija kraj februara-10 marta nekih 10 posto pa koga zanima ima priliku

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
Zvaću i ja lokalnog dilera za Stihl, ako oće za cash po akcijskoj ceni od timiš, ove rate i 3000 više me ne interesuju.

Sent from my x600
 
A kako oni to procenjuju da je otisao karburator? Nije hteo da upali ili je to bila varijanta da oni smatraju kako nema lep rad?
Sad sam ih pozvao i kazu da akcija traje i da mogu da dodjem jos sutra da na licu mesta sve to zavrse. Na poklon se dobije i ulje za mesavinu, a njega vec ja nekome mogu da poklonim posto koristim samo husqvarnino plavo ulje. Ajd bas cu da se organizujem i odem do kraja februara.
 
Javicu sta su mi rekli :)
A i bas sam planirao da ga odnesem do servisa da ga prekontrolisu. Curi mi gorivo na one dve cevcice tj jedna ide iz rezervoara u karburator a druga vraca visak goriva u rezervoar. To sam vec jednom menjao al opet ista prica.
Radio sam bas dosta ovih dana sa njim u kombinaciji husqvarna scarlet. Zamenio sam svecicu pre nedelju dana, pa cu da skinem tu novu i vratim staru pred servis :osmeh:
 
Радио. Јесте му био мало више влажан филтер за ваздух али је радио. Али кад иде јуне нек иде и уже па ћу да се терам с њима ако ми зезну тример. Тражићу им крабуратор који су скинули да ми дају .

- - - - - - - - - -

Ko ti je toliko tražio? Nov karburator u Einhellu košta 1500 dinara.

1700 динара нов карбуратор. Кад сам јуче оставио тример рекао сам им ако нешто треба да се замени да ми јаве. И око 10 сати данас зове из сервиса да каже да не може да се уради по акцији зато што је отшао карбуратор. Кажем нећу ништа да мењам а онда се после 15ак минута предомислим и зовнем сервис и кажем нек замене . Кад одем да узмем видећу шта су урадили за 2300 динара.

- - - - - - - - - -

Javicu sta su mi rekli :)
A i bas sam planirao da ga odnesem do servisa da ga prekontrolisu. Curi mi gorivo na one dve cevcice tj jedna ide iz rezervoara u karburator a druga vraca visak goriva u rezervoar. To sam vec jednom menjao al opet ista prica.
Radio sam bas dosta ovih dana sa njim u kombinaciji husqvarna scarlet. Zamenio sam svecicu pre nedelju dana, pa cu da skinem tu novu i vratim staru pred servis :osmeh:

Мени су заменили шеширић кроз који пролазе та два црева и после те замене није излазио бензин али сам заменио и поклопац зато што сам гурнуо паљену жицу кроз рупицу на поклопцу да је очистим па је после тога текло на поклопац охохо.

- - - - - - - - - -

Узео сам тример из севиса и од акције и поклона добио Зековог исписника ( Зеко је овнић од 2,5 месецса ) . Питам а поклон ? Зато што је мењан део нема поклона а на питање јесу ли урадили остало добио сам одговор да је урађено а тример онакао изгледа јао што је и био код мене. Ништа није очишћено споља. Сутра ћу у селу да видим да ли су му убацивали масти у главу са зупчаницима али сумњам. Свећицу колико видим споља нису ни мењали. Тако да сам им за услугу замене карбуратора дао 600 динара . Школа се плаћа. Саће да буду похваљени на друштеној мрежи .
 
пусти их у 3 лепе . све преварант до преваранта. ако им однесеш највероватније ћеш да прођеш као ја ако ти неки део буду мењали. после похвале неће моћи да прде кад их не тера. :p Гледам у оном налогу помињу 1250 . Још ако су ми уштројили овај мој са тим карбуратором па ако уместо 1,9 КС сад има 1,7 КС мораћу са метар силка или добрим дреноваком у сервис.
 
http://www.villager.rs/srb/vest/46/Velika-servisna-zimska-akcija

Однео сам Вилиџера и пре подне добијем одговор да не може да се спроведе акција без замене карбуратора. Кажу отишао карбуратор. И уместо 600 динара оде 4 пута више.
Шумадинац каква је то акција? Позззз

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
у фебруару, однесеш тример и за 600 динара замене филтер за гориво, очисте филтер за ваздух, подмажу главу и кардан и освеже и очисте мотор иако не знам шта им то значи и добијеш поклон. али има и али које не помињу. ако ти неки део замене нема ништа од акције него ти замене део и наплате услугу замене дела. а ако нећеш да мењаш део можеш да узмеш тример без икаквог рада на њему.

- - - - - - - - - -

који је то карбуратор mp15/1e40f-5a.8c ? помињу пре ознаке карбуратора и bc1250, vb, 5290e,vb. ако је овај карбуратор за бц 1250 остаје ли овом мом снага 1,9. кс или ће да се смањи? како се подешава на овом карбуратору лер гас на овом карбуратору ? горњим завртњем као на старом или на доњем који има опругу ?
 
Jedva cekam da im jos danas odnesem trimer i da cujem sta ce meni da kazu. Nego, ja imam u njemu plavo husqvarna ulje. Valjda nece da zamere kada budu videli boju u rezerovoaru. Takodje sam razmisljao da ga upalim da malo radi pre nego sto odem kod njih u servis, da ne bude posle odmah kako karburator ne valja, posto ja trimer ne nosim na popravku nego na servis.
Provalio sam foru zasto ovaj moj villager 1900 XC teze pali u samom startu. Znam da jos dosta njih ima ovaj problem pa se pomaze sa rucnim gasom prilikom paljenja. Ukoliko je masina hladna i ukoliko se sauh podigne gore gde treba da bude prilikom paljenja, onda jako tesko pali. Cim se sauh spusti do sredine, onda tek upali i pocne lepo da radi tj malte ne. Kada se sauh podigne, samo se javi ali nema sanse da upali ili da primi gas. Ako neko od vas ima ovaj problem, neka proba ovu "tehniku" da ne koristi sauh do kraja.

- - - - - - - - - -

освеже и очисте мотор иако не знам шта им то значи
Operu motor od ulja. To je kao kada ti recimo odes na more, vruce ti je pa kazes: odoh u vodu da se malo osvezim :haha::haha:
 
Bacajte se tih akcija i gluposti. Zar vam je tesko oprati filter i podmazati trimer, kupis jednu svecicu u rezervi da imas i teraj dalje. Ovako vam lopuzerde izmisle par stvari samo da uzmu koji dinar.Trimer je veoma prosta i robusna masina i nekvari se tek tako a najosnovnije sve mozete i sami odraditi.Trimer imam vec 8 godina i sem obicnog ciscenja i podmazivanja nista se jos nije taklo.A ko ima novaca na bacanje samo izvolte , jer ovi serviseri su sve smislili kako ce koju dnevnicu maknuti
 
Nazad
Vrh