Trimeri

Jesi li mozda razmisljao dal pasuje neki karburator od druge marke trimera a slicne snage. Mozda bi se moglo nesto iskombinovati jer nije to kompjuter. Bitna je priblizna zapremina motora da je slicna i snaga

- - - - - - - - - -

Vidi dal ima neki broj ili sifra karburatora i ko je proizvodjac njega pa cu pokusati da nadjem ali je mala moguucnost za kavasaki jer uvoznika delova oni nemaju nazalost. u NS sa prodavnicom saradjujem i mozda bi mogli pronaci ako imaju sifru tipa karburatora i proizvodjaca
 
ne odgovaraju drugi,pokusali smo vise komada,na kawasakiju je sve drugacije ,cak i kada sam trazio glavu za strunu jedva sam nasao original ,na kawasakiju je 0,8 ,kod drugih trimera 1 ,1.2 itd...
 
Imaju 12 000din. ali za model 27 ,a moj je 27e i nije kataloski isti ... :D , ne mogu da nabave drugi ,a u austriji su mi rekli da je minimalna cena od 120e + neki troskovi i gluposti
 
U Dugom Selu kod Zagreba imas zastupnika za Kawasaki,pokusaj tamo preko nekoga.

- - - - - - - - - -

Posto od mog kawasaki trimera nema nista,jer kod nas karburatora nema,a u austriji traze od 120e pa na gore ,resio sam da vise nikada ne kupim japanca jer je on placen nepunih 300e ,a delova nema nigde i ako ga ima on kosta pola trimera ...... ,pa je izbor pao na neki malo jeftiniji trimer npr.

Bc 1700XC villager 25 000din.https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBsQFjAAahUKEwjmubGn_6rHAhVIchQKHYJGBo8&url=http%3A%2F%2Fwww.jurec.hr%2Ftrimeri.html&ei=3CPPVebbAsjkUYKNmfgI&usg=AFQjCNF7mvNzZuUmCj7h4YBGLuZDmaI9Zg&bvm=bv.99804247,d.bGQ

da li black edition ima nesto bolje od klasicne serije i da li je isplativ gore model ,i ako ima nekih modela koji su radili neko odredjeno vreme bez problema ....?
https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBsQFjAAahUKEwjmubGn_6rHAhVIchQKHYJGBo8&url=http%3A%2F%2Fwww.jurec.hr%2Ftrimeri.html&ei=3CPPVebbAsjkUYKNmfgI&usg=AFQjCNF7mvNzZuUmCj7h4YBGLuZDmaI9Zg&bvm=bv.99804247,d.bGQ
 
E ovako-
Sto se Villager 1700 tice kod mene je neka 3 meseca i za to vreme je pokosio dovoljno da je sebe otplatio, zaradio jos jedan i jos koji dinar pride ali...
Ali je obavezno original ulje
ali je obavezno mesavina 1:40
ali je obavezno benzin kod proverenog prodavca
ali je obavezno sveza mesavina
ali je malo jaca smesa koja je bila fabricki namestena tako da malo vise masti na auspuh-ko maze taj i vozi
ali je umeren rad bez previse forsiranja masine
ali je strpljivo razradjivanje ( jedan rezervoar na ler i jos par rezervoara bez forsiranja obrtaja)
ali je koriscenje adekvatnih alata spram terena koji se kosi (cirkular, trokraki i ne predebele strune koje su i najproblematicnije-bolje potrositi vise strune nego opterecivati masinu preko mogucnosti) )
I sve u svemu ja kao zadovoljan korisnik. Znam da nism kupio vrhunsku spravu, ali za sopstvene potrebe i podosta usluznog kosenja svega i svacega sasvim zadovoljavajuce obzirom na cenu.
Od mana koje su se ispoljile sam pisao u nekom od prethodnih postova i tu vise ne bih imao sta dodati.
 
Otkud to da se desi na fantasticnom kinezu kad se on po recima svakojakih strucnjaka sa foruma uopste ne kvari a kosta malo i trosi ko upaljac.
Posto vidim da za cilj imas samo jedno a to je da zadovoljis samo svoju sujetu neznam dali da ti odgovorim sa strucne strane ili .....
Zaribavanje klipa moze da se desi iz vise stvari ne vezano dali je kinez ili nemac .... tako da tvoj komentar odmah pada u vodu.
Savet za sve je kad je masina neispravna i neradi dobro je da se nosi u servis jer koriscenje 2t neispravne masine moze da uzrokuje vecim kvarovima nego sto trenutno jesu.
 
Koristim ulje koje kupujem u Stihl-ovoj prodavnici ali ono u ampuli. Kosta 200 dinara - crveno. Kinez je u servisu a ocekujem danas da mi jave sta je kvar. Prema prvim procenama ne ocekujem da je kvar mali....

Majstor nikad ne laže....on samo odlaže...:osmeh:. Još me nije obavestio o čemu se radi.
 
Juce sam ponovo kosio posle desetak minuta se ponovo ugasio. Trimer je bio mnogo vruc. Odmorim ga malo, promenio sam svecicu stavio ngk neku 7A ali se posle 5 minuta opet ugasio. Pogledao svecicu ona ima onako svetlo smedju skramu. Odmorio sam je malo ali kad sam poceo da vucem kanap kao da je nesto puklo i kanap ni makac. Verovatno se pokvario sistem za vucenje kanapa.
Nema druge nego kod opravljaca....

desava se kod tih kineskih da se otpusti zavrtanj od bobine tako da ona padne na ventilator i zablokira, tako da ne mozes da vuces kanap
 
ne odgovaraju drugi,pokusali smo vise komada,na kawasakiju je sve drugacije ,cak i kada sam trazio glavu za strunu jedva sam nasao original ,na kawasakiju je 0,8 ,kod drugih trimera 1 ,1.2 itd...
Koji je tačno model kawasakija? Koji je karburator (zama, tilotson, walbro...) , šta piše na njemu?
 
Covek mi sredio trimer ,uopste nije bilo do karburatora ,mislim jeste prljavstina, sta i kako neznam,kaze mi da radi kao doxa,samo cep rezervoara da zamenim jer hoce da povlaci vazduh nije original i gumica za vazduh ima veliku rupu na cepu ,,,, 3 majstora su me ubedjivali da je karburator ,ocigledno nisu majstori ....
 
Juce sam ponovo kosio posle desetak minuta se ponovo ugasio. Trimer je bio mnogo vruc. Odmorim ga malo, promenio sam svecicu stavio ngk neku 7A ali se posle 5 minuta opet ugasio. Pogledao svecicu ona ima onako svetlo smedju skramu. Odmorio sam je malo ali kad sam poceo da vucem kanap kao da je nesto puklo i kanap ni makac. Verovatno se pokvario sistem za vucenje kanapa.
Nema druge nego kod opravljaca....

Bio danas kod opravljača - zaribala radilica - ležaj neće da se pokreće - potrebno je promeniti taj ležaj i još neka dva sa strane i karike na klipu i još par dihtunga - 6500rsd.
Još uvek mi nije jasno zbog čega nije bilo nauljavanja al majstor kaže da je taj ležaj loš - loš materijal ili zamor materijala. Kaže da je to video samo na par kineskih motora a većina motora je prilično dobra - ne kvare se često.

I takooo... nema sekirancije... teramo dalje... pa dokle stignemo...
 
Kao sto sam i predpostavio...moze da bude da su loseg kvaliteta,ali moze i od loseg ulja,nepravilne mesavine,losih semeringa
 
Covek mi sredio trimer ,uopste nije bilo do karburatora ,mislim jeste prljavstina, sta i kako neznam,kaze mi da radi kao doxa,samo cep rezervoara da zamenim jer hoce da povlaci vazduh nije original i gumica za vazduh ima veliku rupu na cepu ,,,, 3 majstora su me ubedjivali da je karburator ,ocigledno nisu majstori ....

Pominjali smo i čepove (sa ventilčićem) ovde na forumu, ali tebe ubeđivali "veliki majstori"- da je karburator! Drago mi je da si rešio problem! :ppozdrav:
 
Ljudi kakav je trimer husqvarna 325r,jel ima neko iskustva sa njim?Planiram da uzmem polovan,posto se keno malo pa malo pokvari.
 
325 r ne postoji, pored ima jos neku oznaku rx xt ili rdx,razlikuju se u sitnicama (sipka iz dve dela...),treba videti tacnu oznaku.U sustini to je isti motor kao na 323r (1,2ks) koji se pokazao kao odlican, ne znam za koliku si povrsinu planirao,ali dobro pogledaj stanje.
 
Nazad
Vrh