Trimeri

6sewrr.jpg


Ako je tako onda mi je lakše...
 
Kada sam kupovao rekli su mi da Stihl trimeri mogu da se navrnu na navoj čepa i da se mast smao istisne, videću da li je tako i kod villager-a
 
Pozdrav svima!
Kolega, ima 4 trimera i na svakom je umesto onog vijka M6 uvrnuo mazalicu(sisicu), i podmazuje sa običnom mazalicom 2-3 stiska.
 
da li neko zna ili je cuo za marku efco 8200 ili papillon sx 21,jedino je to vidljivo da se procita inace trimer je crvene boje,kupio sam ga pre neki dan ima snage bas dosta,bar tako deluje,pa bih molio nekoga ko poznaje takav trimer ili ga poseduje pa da mi kaze o kakvom je trimeru zapravo rec i nesto vise o njemu,hvala
da li sam to ja kupio neki totalni anonimus od trimera ili sta vec kad niko nije nista odgovorio
 
Mislim da ne treba jednom nedeljno dopunjavati tot mast u glavi trimera jer i višak ume da bude problem izgura će semering pa onda bude više štete nego koristi
 
Pozdrav svima!
@joekiki da li možeš to da fotografišeš ?

Dok ja njega navatam, proćiće mi volja za slikanje! Čovek ima svoje radnike, i kose sve i svašta...održavaju travnate površine po gradu.

Bilo mi je lakše naći jednu sisicu od krsta kardana, i uvrnuti na moj trimer...čisto radi fotke!
A tako će i ostati,,, u buduće mazaću sa mazalicom...





pozzz joe!
 
Kupio Villager 1900x dosta dobar kosio sam vocnjak sa njime i zadovoljan sam ima snage dosta
 
Kako moze da istera semering,kad ide rucno istiskivanje?Ja radim ovako vec 5-a godina,i nista nisam isterao:osmeh:
 
Mislim da je u zavisnosti koliko se trimer koristi dovoljno jednom mesečno pregledati i po potrebi dopuniti a isterivanje tot masti sam mislio u varijanti kad se stavi mazalica pa sa dekalamitom ako grešim ispravite me
 
Pozdrav svima!
Ja podmažem pred svaku sezonu jednom, i gotovo!
Netreba to preterano mazati...
Tu se nalaze dva konusna zubčanika, isto kao i u svakoj maloj ručnoj brusilici (doduše nisu istih razmera) - gde u živutu niko ne dosipava masti, i brusilica radi...!
Tako da ako ako neradiš svaki dan sa njim, nego ono za svoje potrebe po kući, ili po njivi da pokosiš malo sanjim - ako ne mažeš, dobro je...ako mažeš, još bolje!
pozzz joe!
 
Mislim da je u zavisnosti koliko se trimer koristi dovoljno jednom mesečno pregledati i po potrebi dopuniti a isterivanje tot masti sam mislio u varijanti kad se stavi mazalica pa sa dekalamitom ako grešim ispravite me
Ma kakva mazalica,ona ce sigurno izbiti semering.Kad krene sezona radi mi trimer po nekih 6h dnevno.Zbog toga je obavezna svakodnevna procedura:pravljenje nove mesavine,sipanje masti u glavu i provera dotegnutosti delova.Naravno,kazem da je ovo za efektivno koriscenje.
 
kavi su al- ko trimeri jer mi zapao za okce ima oko 2 konja,uzeo bih ga u roda centru preko pika kartice(20000 se deli na 12 meseci bez kamate)sto je mesecno 1666,66667 dinara sto je neosetno za budzet,molim za savet ako neko zna ili je nacuo kakvi su nek javi.pooozzz
 
kavi su al- ko trimeri jer mi zapao za okce ima oko 2 konja,uzeo bih ga u roda centru preko pika kartice(20000 se deli na 12 meseci bez kamate)sto je mesecno 1666,66667 dinara sto je neosetno za budzet,molim za savet ako neko zna ili je nacuo kakvi su nek javi.pooozzz
Ako kupujes trimer alko,vilager ili slicne marke treba da znas sledece.Rezevni delovi za iste su pet puta skuplji od rezevni delova profesionalni masina koji se i ne kvare.Na primer:Glava za Husqvarna trimer kosta oko 7000din.ceo trimer kosta oko 70000din.Glaava za Vialger kosta 4000din,ceo trimer oko 20000din.A o razlikama u kvalitetu prenosnomehanickog sklopa i da ne govorim.
 
Nazad
Vrh