Trimeri

ovu varijantu sa ubačenim komadima debljeg najlona hvale, ja nemam iskustva. da li je neko isprobao?

pauk_galava_1.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

malo falilo da zaboravim da čestitam novim vlasnicima motornih kosa da ih dobro i dugo služe :ppozdrav:

Takvu glavu sam nasao u Zemumu, Tosin Bunar 1 i kosta nesto manje od 1000 din.

E, sad i ja da se pohvalim. Pazario sam Villager bc 1700xc i za pocetak sam zadovoljan. Odradio sam razradjivane po PS.u, probao da kosim sa trokrakim nozem i sve ok. Nisam ga jos poterao punim gasom i necu dok ne potrosim bar jos 2 litre malo jace mesavine.
E, sad da predjemo na probleme, odnosno ono sto mi se ne svidja a to su uprtaci. Na ovom mom primerku mi se onaj karabin za kacenje nalazi nekako isuvise pozadi pa muke dok ga zakacim i ne stoji mi lepo- isuvise mi je pomeren unazad tako da mi se rukohvat prakticno naslanja na butine. Probao sam da ga obucem naopako odnosno tako da mi karabin dodje na levu stranu a oprtarci kontra-ono sto dodje na ledja ide na grudi i tako mi karabin dodje tacno gde treba ali sa kontra strane. Kako je kod ostalih koji imaju ovaj model uprtaca?

- - - - - - - - - -

ovu varijantu sa ubačenim komadima debljeg najlona hvale, ja nemam iskustva. da li je neko isprobao?

pauk_galava_1.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

malo falilo da zaboravim da čestitam novim vlasnicima motornih kosa da ih dobro i dugo služe :ppozdrav:

Takvu glavu sam nasao u Zemumu, Tosin Bunar 1 i kosta nesto manje od 1000 din.

E, sad i ja da se pohvalim. Pazario sam Villager bc 1700xc i za pocetak sam zadovoljan. Odradio sam razradjivane po PS.u, probao da kosim sa trokrakim nozem i sve ok. Nisam ga jos poterao punim gasom i necu dok ne potrosim bar jos 2 litre malo jace mesavine.
E, sad da predjemo na probleme, odnosno ono sto mi se ne svidja a to su uprtaci. Na ovom mom primerku mi se onaj karabin za kacenje nalazi nekako isuvise pozadi pa muke dok ga zakacim i ne stoji mi lepo- isuvise mi je pomeren unazad tako da mi se rukohvat prakticno naslanja na butine. Probao sam da ga obucem naopako odnosno tako da mi karabin dodje na levu stranu a oprtarci kontra-ono sto dodje na ledja ide na grudi i tako mi karabin dodje tacno gde treba ali sa kontra strane. Kako je kod ostalih koji imaju ovaj model uprtaca?

- - - - - - - - - -

Ne znam kako sam uspeo da dupliram post. Ivinjavam se i molim moderatora da intervenise . Hvala.
 
Hahahaha,ma nema veze...vec si verovatno citao temu,kupuj samo kvalitetno ulje i cepaj,neka te dugo sluzi !

- - - - - - - - - -

Da ne bude zabune,bilo mi smesno kako si reagovao kad si video dupli post,a za te uprtace ce se vec neko javiti
 
Temu sam procitao od pocetka do kraja i saznao dosta toga o koriscenju trimera-bas ono sto treba-koja mesavina, kako razraditi, podmazivanje, vrste i namene alata. Ali ovo sa uprtacima mi stvarno nije najjasnije..
Da li su se kinezi malo zez kad su ih sili ili je nesto drugo u pitanju ne znam (kad kazem nesto drugo mislim na moju visinu i tezinu). Najverovatnije cu ovih dana kod prodavca da vidim kako stoji stvar sa drugim uprtacima.
Da se opet vratim na onu prodavnicu od malopre. Video sam da prodaju istu takvu glavu ali sa lancima umesto strune ali je ne bih bas preporucio. Ako se onaj lanac prekine,izleti i nekog zakaci teske povrede su neminovne-veoma teske i ozbiljne povrede.
 
Kod kopče na sredini popuštaj traku sto ide preko pojasa od kuke za kačenje. Ako je skratiš pomeraš kuku napred a ako je popuštaš kuka ide prema zadnjici.Drugo , traka što drži ce onaj deo na kome je kuka , što ide od kuke prema leđima skrati je da pomeriš kuku unazad. Kad podesiš kuku tako da ti motor dođe iza leđa . Tad na malo pomeranje ručica imaš veliko pomeranje glave sa silkom ili noža i dobiješ veću širinu košenja. A i zaokreći ručice prema zemlji da ih odmakneš od tela. I treće to ti nije nikakav problem dok se navikneš neće da ti smeta. Nije stvar u podešavanju nego u kondiciji i omanjivanju ( mahanju )levo desno.
Taj položaj ti je taman za rad sa cirkularom.
 
uprtači služe da se mašina objesi o bok i da se rasterete ruke, jer je teško kontrolisati balans mašine ako se drži samo u rukama, ostalo, pogledajte

što se tiče izbora, isto kao i kod motornih pila Husqvarna, Stihl i nemaš brige, sve drugo je - drugo

vidjeo sam da neki pitaju o Husqa 165 rx - mašina je plafon što se tiče snage, imam i ja jednu, međutim nisam je ni pipnuo ima i godina, preteško - oguli čovjeka
trenutno se zezam sa Jonsered čistačima - u principu jeftinije pri kupovini a jednako dobro kao i Husqa


https://www.youtube.com/watch?v=FGacSoJ4fI8

ponekad, kad zaboravim uprtač, jednostavno, komad užeta preko ramena, neka krpa preko ramena da uže ne žulja, podesi sebi visinu na kuk, zakači i deri
 
Ima moj stric nekog Dolmara, mator ko Biblija i tezak ko djavo:haha: Na njega je stavljen neki cerkular i lagano sece bagremcice od 10cm precnika. Odlican za krcenje zaraslih medja, ali treba imati snage i ledja da bi mogao da radis sa njim. Dok je tata radio sa njim, sutradan je jedva hodao od bola u ledjima
 
E, ovako-problem resen. Nisam uopste lepo namestio uprtace. Posto sam nizak isao sam na to da prvo skratim onaj kais koji drzi karabin kako mi se trimer ne bi vukao po zemlji i to mi je diktiralo kako da podesim ostale kaiseve . Sad sam taj kais popustio (karabin na dole) zatim sam dva vertikalna kaisa i onu srednju kopcu zategao i karabin je dosao tacno gde meni odgovara (karabin u pravcu: ramena-kuk-nozni zglob). Trimer mi lezi u vagi i rukohvat je dosao na nekih par santimetara od butina, rucice napred ali ne da moram da se savijem,opterecenje ramena i kukova otprilike onako kako mi odgovara i sad samo da se vreme malo prolepsa da sve to testiram u radu, a ne masuci ugasenim trimerom po garazi :osmeh:

@Gorstak
Kolega znam da moze i obican kanap preko ramena ali sto ne koristiti na pravi nacin deo opreme koji je placen. Radio sam sa nekim Stihl trimerom i to pozamasnijim i kad mi je kolega namestio uprtace cini mi se da bi mogao ceo dan da ga vukljam na ledjima i cilj mi je da i ovo sto imam iskoristim u skladu sa mogucnostima.
 
biće od tebe pravi kosač, @duca011! odlično si analizirao kao treba da stoji motorna kosa, samo da grane sunce :cool:

lepo da te služi mašina!
 
Meni se trimer juče pokvario. Kosio sam medju (samo trava, uglavnom engleski ljulj od pola metra) sa silkom, nikakav posebno težak posao. Nakon nekih sat vremena rada počeo je da gubi snagu i ugasio mi se. Posle sam ga jedva upalio i nekako zavrsio tih zadnjih desetak metara. Danas poslepodne neće nikako da upali. Kupio sam novu svjećicu i opet neće, džabe čok. Pregledao sma filter zraka, čist. Pregledao sam filter goriva, čist. Pregledao sam crijeva, čitava. Pregledao sam odušak na rezervoaru, pušta zrak. Ima kompresiju dobru, ima varnicu na svjećici. Probao sam da štelujem onaj čudni vijak, nema efekta. Uspio sam par puta da ga upalim i radi pod gasom ali čim ga ostavim na ler počne polako da usporava dok se ne ugasi. Probao sam da povećam ler tako što sam zategao sajlu ali opet isto, čim ga ostavim na leru počne da "umire". Šta bi moglo da bude? Probao sam sve moguće i nemoguće ali nema efekta. Sad sam ostao bez mašine u sred posla bukvalno, imam strašno mnogo da radim na održavanju medja i puteva pored mojih parcela a nemma vremena da to mlatim ručnom kosom kao prije. Da zlo bude veće, nikakav dobar trimer da se pojavi na oglasima. Sve sami kinezi i poneki markirani trimer sa malom snagom i velikom cijenom. Villager je po mom mišljenju skup u odnosu na snagu a garancija od 2 godine im nije neki plus uzmem li u obzir iskustva nekih prijatelja koji su mjesecima ostali bez trimera dok su ih prodavci slali kojekud po servisima u garantnom roku.
 
meni to liči da negdje vuče zrak

a trimera na oglasima ima, pitanje cijene - valjda

http://www.olx.ba/artikal/9001989/razni-alati-i-masine/

Pitanje je što je to 5 sati vožnje u jednom smjeru od mene. Jel taj tvoj 165RX na prodaju?

Ili membrana karburatora,drugar je imao takve simptome na Kinezu.

Juče sam probao sve što je u mojoj moći išto se tiče "očiglednih" stvari. Nije membranu problem zamijeniti, radio sam to na motornoj testeri ali je pitanje može li da se nabavi.
 
pa, North ARMY, problem je, otprilike u tome, da ljudi ne shvataju da je trimer snažna, brza i kompleksivna mašina (mada to i nije trimer - samo ga naopako tako zovu kod nas, trimer je mala mašinica, za baštice i sitnica - ovdje se radi o -čistači šikare)

čistač šikare ima veoma visok broj obrtaja, mnogo učestaliju promjenu turiranja gasa od motorne pile, svašta nešta, zato je jako bitno znati da zajebancije tipa vilager, tools, mac, stiga i slični klinci palci - nikada neće udovoljiti potrebama

kada se kaže čistač šikare, podrazumijeva da mašina mora da komotno nosi metalne noževe, cirkulare i da se nosi sa bezbroj zamaha teškog alata na kraju extremno dugačke osovine

zbog svega toga a i uz godine iskustva, više od 15 godina se zezam sa tim mašinicama, želim reći:
bolje ga nemati

husqa, stihl, tanaka, jonsered, hitachi - vrhunske i pouzdane - sve ostalo...
to je samo moje mišljenje i ne želim ubijati u pojam bilo koga, smatram da je pametnije kupiti polovnu, pa čak i stariju od ovih novih made in ...

tužna je istina koja nas ubija - nema dobro a jeftino
 
Imamo iskustva sa polovnim brendiranim stvarima i novim iz Kine...samo novo za NASE potrebe.
Trimer je kupljen 2011 u ovo doba i do sad je samo svecica promenjena da ga ne ureknem i dokupljen trokraki noz umesto fabrickog.
 
Nazad
Vrh