Trimeri

da, jeste. a i Intercom je ozbiljna firma iz Subotice.
najsigurnije je kad nema čep na zavrtanje, već se otvara kao ampula
 
To je obicno mineralno Stihl ulje postoji jos polu sinteticko HP Super i sinteticko HP Ultra kao sto je VojaNS kupio, pitanje za voju gde je kupio to ulje i koja je cena zato so sam ja kod nas samo nalazio obicno mineralno HP?

E sada forumasi da iznesem moj problem. Uzeo sam da sredim moj trimer rasklopio sam potpuno detaljno oprao zamenio kvacilo(staro se raspalo) zameni dihtunge , otvorio karburator ocistio sprejom za karburatore zamenio sam membrane nastelovao paljenje sklopio i nece da upali. Onda sam sipao malo goriva direktno u cilindar vratio svecicu (i ona je nova) i upalio malo nastelova i radio je bez problema, malo nekako nedjednako i malo pocne da trokira u nekim momentima. Probam da ga upalim dok je vruc upali bukvalno napovlacenje od 10cm ali sutradan ista prica nece da upali, nejednak rad posle sipanja u cilindar i primetio sam da izbacuje ulje na auspuhu. Koristim mesvinu 1:50 sa Stihl uljem. I jos jedna stvar ne znam da li ima veze kada sam rasturio trimer na magnetu su bili zazori i to dosta duboki kao da je nesto upalo i sastrugalo ga, znaci ima zaor 5mm sirok i 2,3 mm dubok i nekoliko manjih da li to necemu smeta moja pretpostavka je ne zato sto baca varnicu odlicno? Majstor mi je rekao koliko god da cistim karburator da je nemoguce lepo ga ocistiti i da je to do karburatora i da stavim nov, sad mene interesuje da li je to resenje da nekupim nov karb i da bude opet isto?


I da se i ja pohvalim da sam procitao celu temu :)
 
Zato sto meni treba 2-3 flasice za celu sezonu. I to za frezu, testeru i trimer sve ukupno! :osmeh:
A tu je i Apn 4! :cool:
E sad ja u Smederevu nisam vidjao to sinteticko Stihl ulje, sto je kupio kolega VojaNS. Jel ono bolje od ovog HP mineralnog crvenog ulja?
Ja sam za sve godinama koristio njega. Stavim flasicu na 5l i teram frezu, motor, testeru, cak i motor za zalivanje. Za trimer sam posebno napravio na 4l benzina.
Dali su mi u radnji neko Villager crveno za mesavinu za trimer, ali nisam smeo. Stihl je ipak Stihl.
 
Milanzr nije mi jasno sto dirate karburatore koji rade kako treba.Velika mogucnost je ili da su nove membrane lose ili nisu namestene dobro a najpre bih rekao da nisu sitni kanalici dobro produvani posle sredstva za ciscenje pa je negde verovatno ta prljavstina zavrsila. To jedino da probas ponovo detaljno da ocistis i dobro gledaj dal nesto nisi naopako okrenuo. Ako su stare membrane ispravne vrati ih i probaj. Nekad pomogne ako se pod gasom par puta povuce pun sauh jer ce verovatno pod vecim vakumom proterati to. Ako jedino jos nesto nezeza sa dotokom goriva ili kanal za vakum kojim pumpica povlaci gorivo. Nemojte to preterivati u nekim stvarima jer vidite i sami do cega dodje. Moj Alko jos nije ni pran i sem ciscenja filtera vazduha i svezeg goriva nista drugo nedobija i ponekad malo masti u reduktor. Neke precizne stvari netreba jednostavno dirati kad za time nema potrebe. Drugo svi zamenski delovi nikad nisu kvalitetom ko original u ugradnji
 
Pumpica na karburatoru bila pukla pa reko kada vec otvaram karburator da sve zamenim, inace membrana stara je bila dosta kruta pa sam zato i resio da je promenim. Uzeo sam od prijatelja utrazvucnu kadicu pa cu da probam u njoj da resim problem, a da li znate da li mi prave neki problem zazori na magnetu i zasto mi baca ulje na auspuhu, i to dosta toliko da pocne da curi po rezervoaru?
 
Na auspuhu masti iz dva razloga,bogate smese i loseg sagorevanja,smesu mozes nastelovati (ako je karb.dobar),
 
Cojman@ Jel uzimas ulje kod "Kosaca" ?
Uzeo sam u "Nadvoznjaku". U "Moto Shop-u".

IMG_20150419_211321.jpg


IMG_20150419_211348.jpg


Zadnji put sam kupio kod kosaca. Bila je flasica na odvijanje, pa mi je to bilo malo sumnjivo. Ali vidim da na zvanicnoj stranici Stihla pisu koja je razlika izmedju fals i original flasice. E za ovo su mi rekli da je original jer je ovako hermeticki zatvoreno.
Malo sam zbunjen time sto covek vise ni u cemu ne moze biti siguran....
Nadam se da nisam pogresio u izboru ulja....
 
Poštovane kolege milanzr i Cojman, sintetičko ulje možete da kupite kod pojedninih Stihl distributera u Srbiji,

http://www.stihl.rs/pretraga-trgovaca.aspx

U Beogradu - Borči (Zrenjaninski put) košta 300 dinara.
U Zrenjaninu 280 dinara.
U Novom Sadu, kod velikog dugogodišnjeg distributera nema u ponudi, ali kod novog distributera je 252 dinara (Preduzeće poznato po prodaji čeličnih cevi i galanterije, ko je iz Novog Sada, znaće :osmeh:)

Ovo ulje se na tržištu Srbije pojavilo ove godine. Ja sam dve bočice dobio iz Italije. U Srbiji može da se kupi samo u pakovanjima od 1 dcl, jeftinije nego u EU.

http://www.stihl.it/Prodotti-STIHL/.../Oli-motore-e-catena/21856-1497/HP-Ultra.aspx

Da li vredi? Ne znam.
Kažu da su sintetička ulja, najbolja ulja. Za automobilske četvorotaktne motore vrhunskih performansi koriste se skupa sintetička ulja 0w-30. Razlika između mineralnog i sintetičkog ulja je uglavnom u baznom ulju koje čini 90% svakog motornog ulja. (10% su aditivi, deterdženti,..., sigurno desetak komponenti). Kod mineralnih ulja, koristi se bazno ulje dobijeno iz nafte, a kod sintetičkih, bazno ulje napravljeno od nekih hemikalija...

Ima i Husqvarna adekvatno sintetičko ulje za dvotaktne motore, ali ga ne prodaju na tržištu Srbije. Do prošle godine, u ponudi Stihla u Srbiji je bilo samo najjeftinije crveno mineralno ulje HP , dok je kod Husqvarna prodavaca moglo da se kupi polusintetičko ulje LS+ http://www.husqvarna.com/de/zubehor/trimmer-und-freischneider-zubehor/zweitaktol,-ls/ , pa je Husqvarna ulje bilo najbolje. Od ove godine Stihl na tržištu Srbije nudi potpuno sintetičko motorno ulje HP Ultra, a Husqvarna još ne prodaje svoje potpuno sintetičko ulje XP Sythetic. http://www.husqvarna.com/de/zubehor/trimmer-und-freischneider-zubehor/zweitaktol,-xp-synthetic/ pa mislim da je Stihl HP Ultra trenutno najbolji izbor na tržištu Srbije.
Evo sada vidim, Husqvarna više NE PRODAJE mineralno dvotaktno ulje na tržištu Nemačke.

Ni Stihl ni Husqvarna ne proizvode motorna ulja. Za njih, po njihovoj specifikaciji, ulje proizvode Shell, Castrol ili neka druga kompanija koja poseduje tehnologiju za proizvodnju ulja.

Kvalitetniji i skuplji proizvodi se prvo pojave na tržištima gde su kupci platežno sposobniji (bogatiji) i gde kupci zahtevaju i mogu sebi da priušte kvalitetnije proizvode . Pa za koju godinu u Srbiji.

Evo i podataka o bezbednosti proizvoda (bezbednost na radu) za Stihl i Husqvarna ulja:
http://static.stihl.com/security_data_sheet/downloads/GB_0781_319_806.._03_2014..pdf

http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSE/HUSE2012_EUen/HUSE2012_EUen_XP_Synthetic.pdf
 
Drugari, citam ovo sve redom, pise da je najmanje opterecenje za motor kosenje nozem. Interesuje me, da li je preporucljivo prilikom razradjivanja masine kositi nozem?
Malo mi je poodrasla travica! :ppozdrav:
 
Naravno,za noz ti skoro nikad ne treba pun gas,ali ako nikad nisi radio sa trimerom,bolje kreni sa strunom,cisto da osetis masinu,jer nema posledica ako negde zagacis zemlju,beton,sa nozem vec moras imati kakvu takvu rutinu.
 
poslednjih dana čujem da se nož-cirkular (onaj što se oštri okruglom turpijom) odlično pokazao u košenju deteline, da je lepo "slaže", pravi otkose. da li neko ima iskustva?
 
Jeste se dobro pokazao.Ja sam kosio divlju detelinu koja je bila polegla i jako gusta i kosi je pod malim gasom.Mada za otkose igra ulogu onaj veliki plasticni stitnik sto sam ostavio na trimeru.Kad bi stavio mali,metalni,koji je predvidjen za cirkular ili kad bi kosio bez stitnika,mislim da ne bih mogao da napravim takve otkose.
 
poslednjih dana čujem da se nož-cirkular (onaj što se oštri okruglom turpijom) odlično pokazao u košenju deteline, da je lepo "slaže", pravi otkose. da li neko ima iskustva?

Može i on samo nije isplativo cirkularom za drveće i deblje trnje kositi lucerku. Kosili otac i ja pretprosle godine lucerku trimerom i iz iskustva , može i trokraki nož i cirkular sa šiljatim zubima . Cirkular sa šiljatim zubima još bolji od noža zato što se s njim kosi na leru ali. Da bi ispadali dobri otkosi mora da se koristi plastični štitnik za silk. Bez njega ne valjaju ili uopste ne ispadaju otkosi. I još nešto, da bi se kosili otkosi cirkular ili nož ne sme da bude paralelan sa zemljom nego pod uglom , ne mnogo velikim ali da bude pod uglom u odnosu na zemlju. Kad se tako kosi dobija se otkos kao kad se kosi ručnom kosom.
 
Poslednja izmena:
Ja hvalih mog alka ali danas je poceo zezati . Poce odjednom da menja zvuk i trokira i ugasi se. Skinem filter vazduha on radi normalno. Operem filter stavim opet isto. Onda malo smesu nastelujem i masina proradi i sa filterom. Izgleda mi da i meni ona pumpica je vec pred kraj. A moram malo ga i oprati jer je prljav ko djavo. nesto mi je otprilike ovaj benzin sumljiv zadnje sto sam uzeo jer mi i kosacicu zeza pomalo. Nikad do danas da se tako ponasa i to malte ne odjednom. Izgleda sam ga previse hvalio a sad ce dobiti po tamburi jer kosenja koliko ga hoce ima

- - - - - - - - - -

Kad se kosi noze samo se na tregerima ili pojasu malo zadnja strana trimera podigne uvis i dobije se ugao za kosenje. Znaci na pojasu skratiti duzinu da zakacka dodje vislje
 
Nazad
Vrh