Trimeri

I ja imam vilager bc750 star 6 godina. Kupio sam ga jer je bio najjeftiniji na trzistu, pa sledece godine, kad zaradim pare kupicu nesto kvalitetnije :) A on sljaka i dan danas. Pokosio mnogo toga, i jagoda i korova (i to ozbiljnog). Ove godine promenjena cev sa kardanom (2200 din) jer su mi otisli oni lezajevi sto drze kardan a nema ih posebno kupiti. Malo je slab ali obavi posao. Jeste pravi sklepani kinez i cesto im pomenem familiju kinesku, ali ne koristim ga svaki dan pa je podnosljivo.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I ja imam vilager bc750 star 6 godina. Kupio sam ga jer je bio najjeftiniji na trzistu, pa sledece godine, kad zaradim pare kupicu nesto kvalitetnije :) A on sljaka i dan danas. Pokosio mnogo toga, i jagoda i korova (i to ozbiljnog). Ove godine promenjena cev sa kardanom (2200 din) jer su mi otisli oni lezajevi sto drze kardan a nema ih posebno kupiti. Malo je slab ali obavi posao. Jeste pravi sklepani kinez i cesto im pomenem familiju kinesku, ali ne koristim ga svaki dan pa je podnosljivo.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
imam isti takav..villager bc 750, odprilike isto toliko je star...radi jos bez greske , nista pipano na njemu osim svecice..a boga mi radio je dosta
 
Kod mene izgleda da je samo svecica bila u pitanju,juce radio bez greske skoro ceo dan!ali pomalo mi curka benzin na reyervoaru ja sumnjam na gumeni deo gde crevce ulazi u karb!
image00075.jpg
 
paše na vijak ( nije 045 ) ..od stroja 47 kubika

Da li postoji razlog da ne namontoram karburator okrenut za 180 stupnjeva u odnosu na položaj ugradnje na motorno pili gdje je bio prije ugrađen ?
 
I da i ne. Ako je rec o samom polozaju karburatora nema veze, (ti karburatori rade nevezano u kom su polozaju jer "pilu" koristis u svim polozajima pa radi bez problema) a ako uzmemo u obzir stvari koje su potrebne za rad tih karburatora uopsteno onda da. Koji model je taj walbro koji zelis da stavis na taj trimer i zasto komplikujes stvari kad vec imas karburator koji je na trimeru. Nista ne dobijas samo zamenom karburatora bilo koji da stavis.
 
Jel zna neko koji je zakonski rok do kada trimer mora biti popravljen u ovlascenom servisu koji je u garantnom roku?
Trimer mi je promenio malo zvuk, ostavio sam ga 04.09. U ovlascenom servisu, zvao ih 2-3 puta i svaki put su mi rekli kako ce odmah da krenu da ga poprave i kako ce biti gotov do kraja dana...i evo proslo je vise od mesec dana. Tj prosao je jedan dan od ovih mesec dana :)
 
I da i ne. Ako je rec o samom polozaju karburatora nema veze, (ti karburatori rade nevezano u kom su polozaju jer "pilu" koristis u svim polozajima pa radi bez problema) a ako uzmemo u obzir stvari koje su potrebne za rad tih karburatora uopsteno onda da. Koji model je taj walbro koji zelis da stavis na taj trimer i zasto komplikujes stvari kad vec imas karburator koji je na trimeru. Nista ne dobijas samo zamenom karburatora bilo koji da stavis.
koliko sam gladao radi se o WA ..nažalost ništa ne piše na njemu osim wlbro ..uglavnom to je jedini bez leptira čoka na tjelu karburatora ...
o razlozima ne pitaj , ne bi razumio .....
 
Jel zna neko koji je zakonski rok do kada trimer mora biti popravljen u ovlascenom servisu koji je u garantnom roku?
Trimer mi je promenio malo zvuk, ostavio sam ga 04.09. U ovlascenom servisu, zvao ih 2-3 puta i svaki put su mi rekli kako ce odmah da krenu da ga poprave i kako ce biti gotov do kraja dana...i evo proslo je vise od mesec dana. Tj prosao je jedan dan od ovih mesec dana :)
Nisam siguran ali mislim 40-45 dana i ako u tom roku ne odrade popravku duzni su da ti daju drugi(novi)
 
Ovo je vec bezobrazluk. Mislio sam da je mozda mesec dana, pa da odmah danas odem i insistiram na novom. Zovem, a oni kazu:" evo uzimamo odmah vas nalog, i dajemo ga serviserima. Bice odradjen do kraja dana tj do 15h...." i onda naravno nista.. i tako 3 puta!
Proci ce mi sezona dok oni poprave trimer.
 
Jel zna neko koji je zakonski rok do kada trimer mora biti popravljen u ovlascenom servisu koji je u garantnom roku?
Trimer mi je promenio malo zvuk, ostavio sam ga 04.09. U ovlascenom servisu, zvao ih 2-3 puta i svaki put su mi rekli kako ce odmah da krenu da ga poprave i kako ce biti gotov do kraja dana...i evo proslo je vise od mesec dana. Tj prosao je jedan dan od ovih mesec dana :)

Ako u roku od 45 dana ne poprave u obavezi su da ti daju drugi, tj. zamene za nov.
 
Cuti, kupio sam ga 18.09. 2012 a odneo na popravku u garantnom roku 04.09.2014. :) tj sada vec nije u garanciji vise :)
Zakacila ga je poplava, pa je posle paljenja promenio zvuk. Ja se nadao da ce dok malo radi da bude sve ok, al ostao neki bezveze zvuk, kao recimo da mu je malo olabavljen auspuh, pa baguje. Inace, pre poplave, dve godine aktivnog rada, 1900 xc se drzao odlicno bez ikakvih problema.
 
koliko sam gladao radi se o WA ..nažalost ništa ne piše na njemu osim wlbro ..uglavnom to je jedini bez leptira čoka na tjelu karburatora ...
o razlozima ne pitaj , ne bi razumio .....
Imas na svakom wallbro karburatoru oznaku na telu karburatora. Ne samo on nego na zama tilitson i sl.....
 
Nazad
Vrh