Trimeri

Valjaju li čemu Partner, Grizzly, AGM.... trimeri, našao sam neke na oglasima

http://v2.pik.ba/artikal/7130638/benzinski-trimer/

http://v2.pik.ba/artikal/7569251/trimer-grizzly-mtr-30/

a ima i nekih novih

http://v2.pik.ba/artikal/8951245/agm-motorni-trimer-za-travu-4-taktni-2425/

http://v2.pik.ba/artikal/12743661/agm-motorni-trimer-2642/

Ne treba mi za neke profi namjene, malo da pokosim oko kuće, kraj medja i slično, tamo gdje je nezgodno sa ručnom kosom.
 
A taj BC1900 to nije kinez samo su mu mama i tata i svi iz kine i on je rodjen u kini ali je promenuo drzavljanstvo...:DDDDDDDD
Pa ne znam šta da ti kažem, imam prodavnicu poljoprivredne opreme,prodao sam krš tih kineza i vilagera uzeo sam za sebe jedan 1900bc (crni).Nije se puno kvario osim što mu je par puta otpala ručka (mislim na onaj rukohvat,jer je od nekog laganijeg materijala izliven) i što mu je pucao potezni kanap i još par sitnica, ali sa motorom nisam imao problema, bar ne za sada,jer sam ga kupio prosle godine.
 
Ja sam sebi uzeo Agm, piše da ima oko 850 wati snage. Za sada radi okej a pokosio je boga oca trave. Znao je i da radi po ceo dan u kršenju, samo sipam gorivo i teraj po vrućinama. Kupio sam ga pre dve godina i dan danas izgleda kao nov, pali iz prvog ili drugog puta. Jedino što sam zamenio do sad je glava za silk koja se raspala od udarca u kamen
Uzeo sam vilager glavu sa četvrtastim silkom i ne da kosi, ovako slab je kosio livadu od 30 cm.
Samo redovno podmazivanje i kvalitetna mešavina i svaki će raditi ok.
 
Cim ga budes kupio zaboravices kosu i ako mozes sa njom kositi. :osmeh: Uglavnom uzimaj trimere sa pravom drskom zbog kardana ovi sa krivom imaju sajlu i ona puca kako nedaj boze zakacis neki kamen i slicno.
Neznam baš da će u nekim situacijama da zaboravi ručnu kosu. Imam trimer već 5,6 godina, ali za neka mjesta ručna (otkovana) kosa je neprikoslovena.
 
i ja imam štrausa već drugu god.za te pare sasvim dobra masina ja stavljam 1 dl na 5lit

- - - - - - - - - -

ma toje isto čudo samo maska druga ja imam štraus a sve isto samo je na tim bc maska drugčija toti dode isto kao kod naših bivših automobila YUGO efi,l,gl,gtl a,itd cela abeceda:osmeh: a sve isto samo se malo plastika menjala
Ljudi verujte mi taj kinez STRAUS ili kako vec ima svojih mana ali to resite odmah po kupovini,ja sam zamenio rucice i lezajeve na glavi i zadnjih 6 meseci se slobodno mogu pohvaliti da skoro svaki dan radim 2-3 sata,potrosnja mu je stvarno za pohvalu ja sam za te pare prosto prezadovoljan.
 
Evo i kod mene se pojavio Straus trimer.Kupio moj prvi komsija i danas je pusten u rad.Platio ga nesto oko 8500 i par puta ponavlja meni i drugim komsijama kako je masina 3,5ks:haha:,a mi gledamo niti da se smejemo niti da kazemo da nije tacno to sto pise jer je covek stvarno uveren u to.Posto mi je tu blizu bas cu da pratim sta se desava i kako sluzi pa da napisem ovde.
 
Eto prilike za konkretno iskustvo. Ja još uvek nisam kupio (pisao sam već da mi treba tek od sledeće sezone) mada pratim pažljivo šta se dešava i iskustva ljudi koji ovde pišu. Brat mi je trenutno u Švedskoj gde će raditi 2-3 meseca, pa mi je obećao pokušati ako bude mogao, da nađe neki polovan "husqvarna" jačine oko 2ks, ako naleti u dobrom stanju. E sad koliko je i takvo što pametno i koliko čovek uopšte to ima "računa" da plati..?Ja sam mu rekao do 150 evra, smatram da je to možda neka realnost. Ispravite me ili dajte neki savet ako grešim...
 
Poslednja izmena:
Neznam koliko je konja i nezanima me,konje smo izbacili iz poljoprivrede i poslali ih u vladu a sto se mog druga kineza tice kolko je dosad odradio sad moze slobodno da crkne za te pare treba i spomenik da mu dignem.:osmeh::bravo:
 
dado74, ako brat nadje 235R2 (ovog imam), 240, 241, 142, 143, pa cak i nesto manji 535 (ali je noviji) neka uzima. To su masine uglavnom oko 40 ccm (osim 535) i sa ugradjenim sklopovima industrijskog kvaliteta (najvece izdrzljivosti). Ove masine ce odradjivati najveci opseg potreba, mada retko mogu ostati slabe za neke najteze zadatke. Ako ti treba bas svakodnevno krcenje, trska i sikara sa koporivama do brade, svaki dan po ceo dan i stalno osim kad je sneg, onda gledaj 245, 345, 545 (ovog Buzdu ja imam i to novog), te masine nema sta nece moci, ali su malo teze, pa su opravdane samo ako je zahtev posla takav da opravdava nosenje vece tezine.
 
Prije par dana sam kupio Al-Ko 4535 II, prakticno nov u ovlastenom servisu,prvi vlasnik ga vratio jer mu je bio pretezak. Masinu sam vec isprobao i nemam zamjerke,ima jako mnogo snage i cvrste je konstrukcije te je stvarno prilicno tezak no meni to ne smeta,i ja imam 95 kg i dosta kondicije. Planiram da napravim fiksnu glavu za silk jer mi se ove polu-automatske ne svidjaju.Pokosio sam nekih 1000m2 zivice,neke medje i oko 200m puta do jedne parcele i to reze kao ludo.Probao sam dva silka,od 2.5mm i 1.65mm, oba neki no-name.Deblji ne valja nista dok je ovaj tanji kao celicna sajla,veoma malo se trosi i odlicno reze.Sto je najvaznije,imam servis i sve dijelove u blizini.
 
Zanima me koje ulje koristite za mjesavinu,
posto ja imam Villager 1250 xc i u uputstvu pise da se sipaju 100%sinteticka ulja, a ja sam uzeo husqvarna hp, posto nije bilo xp, mada sam procitao da ni xp nije cisto sinteticko ;-)
 
Bilo je da rupe nisu bile zabiksnovane, pojele se za manje od godinu dana, a kosi samo pored puta travu i ponekad neku bastu.... Jednom mi je pukla opruga pa je stavljena druga al sad se toliko pojele rupe da se pocepalo parce i zablokira mi propeler hladjenja, mislio sam da je zablokirao jer se ugasio i zablokirao klip! Ostavio sam ga u garazi bez ikakve volje da ga gledam vise, al aj da ga otvorim samo zato sto volim da cackam. Slikacu kvacilo kako izgleda sada. U Planu je novi Stihl trimer, a ovaj samo cekam da se istopi klip ili pukne stublina pa da ga bacim u kontejner!!! Shvatio sam da nisam toliko bogat, da bih kupovao najjeftinije trimer!!!!

- - - - - - - - - -

http://www.kupujemprodajem.com/Trim...Naocare--12801606-oglas.htm?filter_id=8298973
Stvarno jeftin trimer .
Mene einhell od 1,2 kw služi odlično već 8 godina, održavam sa njim oko 40 ari, verujem da bi i ovaj straus isto tako dobro odrađivao.

Kako da ne, ovo je obicna igracka najgoreg kvaliteta nece te ni pola godine sluziti!!! Bas takvog imam ja...
 
Moguće...
MBS 34 je ovaj moj einhell, sad sam pogledao, platio sam ga 150 evra pre 8 god. Sledeća kupovina bi verovatno bio villager.
 
Trebalo bi da pasuje od ovih kineza ostalih. Ja bih ti savetovao da taj spakujes da radi pa da ga prodas kao polovan ili da ga ostavis da se nadje, ako si vec planirao da kupis nesto kvalitetno.
I ja vec duze vreme razgledam sta da uzmem mada vec par godina imam vilager i sa njim sam prezadovoljan. Njega da ubacim u oglas pa da dodam para za neki stihl ili husqvarnu. Videcemo, kako budu finansije dozvolile.
 
Nazad
Vrh