Trimeri

T35 je dobra glava,jedino zna da bude problem da silk izadje nepotrebno jer je opruga nesto slabija,pa svaki "jaci" udarac o tlo izbacuje nit napolje,ali se i to vremenom prevazidje
 
T35 znači.
Ok, daću šansu Husquarninoj reznoj glavi, pa da vidimo. Više bih voleo da sa nekim adapterom probam tu Stihl reznu glavu, ali ne mogu da pronadjem gde da uzmem taj adapter.Pitao sam u Motobike-u u Novom Sadu, oni ljudi nemaju pojma o čemu govorim.Imaju neki adapter, ali ne znaju za koji model, rekli su da je to univerzalan adapter za razne rezne glave, pitao sam da li moze Stihl 25-2 rezna glava, rekli su da ne može.
Ako već T35 ima taj problem sa 'jačim udarcem', gde da uzmem taj adapter i koji adapter, ima li preporuka za prodavnicu ili telefon na PM..bio bih zahvalan,jer sada nemam vremena da čitam šta se ovde sve pisalo u poslednje vreme,a verujem da jeste.Zvao sam Villager servis u Batajnici imam neki telefon,ali se uključuje faxmodem..011/8489022 pa ne znam da li su promenili broj,možda oni imaju taj adapter za Stihl reznu glavu.

Stihl auto-cut rezna glava 25-2 je 2700din. a ova Huquarna T35 je 1400din.Ajde, računam koliko para toliko muzike ,svestan sam da Stihl naplaćuje brand, ali mi nije žao da dam 1000din više, samo da mogu normalno da radim.

btw, naručio sam T35, pa da vidimo.
U principu svaka glava kada se zagreje i kada se zagreje silk, će da ga zalepi.
 
Poslednja izmena:
Na staroj Kineskoj kosilici sam imao Husqvarna glavu (12-13 evra) i još je živa a 3 godine je radila sve i svašta, a kad je crko Kineski trimer i ja kupim Stihl FS 56 i reznu glavu (28 evra) koja se kupuje posebno (bezobrazluk) i ta rezna glava je trajala 2 rezervoara! Pukla je kao da je od stakla, ja odem u servis i kažu mi da je to mojom krivicom, da je to udarilo negdje, bla, bla, bla... Moguće da je meni zapala neka falična ali jako sam se razočarao u njih, prosto nevjerovatno je to da tako kratko traje. Ne pasuje Husqvarna na Stihl zbog drugačijeg koraka navoja. Ja bih uzeo Husqvarnu iako je opruga malo labavija, pa troši više niti, ali nisam čuo da se narod žali na Husqvarna glave.
 
T35 znači.
Ok, daću šansu Husquarninoj reznoj glavi, pa da vidimo. Više bih voleo da sa nekim adapterom probam tu Stihl reznu glavu, ali ne mogu da pronadjem gde da uzmem taj adapter.Pitao sam u Motobike-u u Novom Sadu, oni ljudi nemaju pojma o čemu govorim.Imaju neki adapter, ali ne znaju za koji model, rekli su da je to univerzalan adapter za razne rezne glave, pitao sam da li moze Stihl 25-2 rezna glava, rekli su da ne može.
Ako već T35 ima taj problem sa 'jačim udarcem', gde da uzmem taj adapter i koji adapter, ima li preporuka za prodavnicu ili telefon na PM..bio bih zahvalan,jer sada nemam vremena da čitam šta se ovde sve pisalo u poslednje vreme,a verujem da jeste.Zvao sam Villager servis u Batajnici imam neki telefon,ali se uključuje faxmodem..011/8489022 pa ne znam da li su promenili broj,možda oni imaju taj adapter za Stihl reznu glavu.

Stihl auto-cut rezna glava 25-2 je 2700din. a ova Huquarna T35 je 1400din.Ajde, računam koliko para toliko muzike ,svestan sam da Stihl naplaćuje brand, ali mi nije žao da dam 1000din više, samo da mogu normalno da radim.

btw, naručio sam T35, pa da vidimo.
U principu svaka glava kada se zagreje i kada se zagreje silk, će da ga zalepi.

Ozbiljno, da ne omanjujes negde prilikom namotavanja silka kad se lepi? Burazer je na svojoj glavi namotao silk u pogresnom smeru pa nije hteo da mu izlazi? A i sto sto se previse greje glava? Topreterano grejanje nije u redu.
 
T35 znači.

U principu svaka glava kada se zagreje i kada se zagreje silk, će da ga zalepi.

Ja imam T35 glavu na svojoj Husqvrni. Danas sam kosio 3 rezervara u nizu s kratkim puzama od 2,3 minute prilikom dosipanja goriva. Nisam imao problema s ispuštanjem silka iako je teren nervan. Također nikako mi se nije lijepio slik. mada mislim da na lepljenje silka utječe i vanjska temeperatura. Danas je npr. bili 24 stupnja, a to nije ni približno isto kositi na 35, 40 stupnjeva.
 
A kako se to meni nikad od kad koristim trimer nije dogodilo? Zadnji put je radio skoro bez odmora , kad sam kosio 20 ari vocnjaka i 5 ari dvorista punim gasom ?????? Znaci l ito da je moj villager i glava za silk i silk unikat??????Ili sam ja dileja :osmeh:
 
Upravo to, spoljna temperatura utiče na regularno grejanje glave.Sto se silka tiče,samo je prva Villager glava radila onako kako se to očekuje od glave sa silkom.Medjutim, problem je u tome što glava sa silkom služi da se pokosi tamo gde nož ne može da radi.Sećam se da sam sa tom prvom,fabričkom,villager glavom,što sam dobio uz trimer,pokosio livadu 30ari,trava 20-30cm,bilo i paprati..i radio je Ok,ali posle njega,kada je odslužio svoje,nijedna villager,tekomek i sl. glava nije radila tako efikasno kao ta prva,fabrička.

Sutra stiže T35,pa ćemo videti kako to radi.Koristim Stihl 2.4mm,okrugli,crveni silk.
 
Evo adaptera koji odgovara za stihl glave, samo nije urezan navoj. Svaki strugar koji iole poznaje poso moze ovo da napravi i ureze navoj za bilo koji trimer.





- - - - - - - - - -

A evo i stihl glave vece, koju sam ja prepravio za moj bc1250. Koristio sam je par puta ali je preteska. Napravio sam i za brata ali on ima bc1900 i trimer je tera super.
Ja ovu glavu ne koristim, pa ako neko hoce.....Vidite da je ojacana limenom kapom na vrhu, tako da nikad nemoze da se plastika izguli.





 
Odeš u Sarajevsku i kupiš , 1300 i nešto.
Imam jednu neotpakovanu ako se ne snađeš.
Inače ja sam napravio šraf za Husq T45x kod strugara a i ti to možeš da napraviš za Stihl glavu, ako baš voliš Stihl.
 
Stigla jutros T35,uredno upakovana,odmah na prvi pogled se vidi da je reč o kvalitetnoj izradi.Došla je sa sivim silkom 2.4mm,okrugli sa nekim 'zarezima' po sebi.Našrafio sam je za par sekundi,startovao trimer(kosim neku livadicu 10tak ari..Ima paprati,poneki kamen i sl.,trava je 20-30cm visine)..i znači,ne umem da stanem.Samo sipam i vozim.Već sam,od jutros,istrošio taj Husqvarnin silk,namotao sam Stihl-ov 2.7mm,okrugli,crveni,samo brije.Istina da se dešava da ,pri udaru glave o zemlju,gde je neravan teren,otpusti silk,ali to je ništa što bi uticalo da promenim mišljenje.Naravno,o 'lepljenju' silka nema ni govora,sve radi baš onako kako se i očekuje.

Posle muke koju sam imao sa raznim Villager,Tekomek i sl. reznim glavama, Husqvarnoj T35 bih dao
10/10,bez obzira što otpušta silk.Prava uživancija,samo pridržavam trimer,on sve sam radi :)
Nadam se da će ta efikasnost potrajati..uz obzir da godišnje pokosim 20-30ari tako te, normalne, dvorišne i livadske trave.Ništa extremni uslovi.

Za sada ću se zadržati na T35.

- - - - - - - - - -

Odeš u Sarajevsku i kupiš , 1300 i nešto.
Imam jednu neotpakovanu ako se ne snađeš.
Inače ja sam napravio šraf za Husq T45x kod strugara a i ti to možeš da napraviš za Stihl glavu, ako baš voliš Stihl.
Potrošio sam 10m silka na 15tak ari.
To je puno?
Problem je što T35 ponekad odmota previše silka,a ja inače kosim bez zaštitnog dela i noža,jer mi odgovara kada je silk malo duži,ali ne i previše..
T35 je odlična glava, ali bih za sledeću kupovinu ipak razmotrio neki od saveta.Da li ta Husq T45x radi kako treba?Ako radi kao T35,a da pušta silk samo onda kada ja to želim, onda je to to.
Svidela mi se logika razmišljanja Husqvarne brenda..na svaku sitnicu su mislili..i vidi se da je to ozbiljan proizvodjač.Koju reznu glavu i koji adapter (ili ipak moram da narezujem navoj za M10,1.25 korak)..da uzmem ,i da rešim taj problem da se silk ne izvlači relativno često.Ne izvlači se on uvek..ali se dešava da zaredom ,ukoliko glava odskoči dva puta o neku neravninu, onda previše silka izadje i tada moram da ručno skraćujem,jer ne stavljam nikada zaštitni deo sa nožem, upravo zbog toga jer mi odgovara kada je silk malo više pušten.
 
Poslednja izmena:
Uzmi Villagerovu glavu, tamo se neizvlači "slučajno" silak :haha:
Sretno ti sa novom mašinom, i nek potraje 100 godina :ppozdrav:
pozzz joe!
 
Na T35 sve radi Ok, ali kao što sam napisao..desi se da odmota silk previše,tako da odsecanje na radnu dužinu je potrebno.
Da li je mnogo to što sam potrošio 10m Stihl 2.7mm silka na tih 15tak ari?Čisto informativno pitam.

Koliko ,aproximativno, može da služi..u nekim normalnim uslovima korišćenja, T35?
Za sada mi ona odgovara pa čak i to što uvek otpušta silk i pri manjim udarima o tle, mi ne smeta jer kosim bez noža,tako da uvek odmota koliko mi inače i treba..osim kada se desi da zaredom udari dva puta,tada izadje previše silka i kači zaštitnu masku,tako da mora ručno da se odseče, ili da se stavi nož.

Hvala za preporuku, S35 izgleda dosta slično kao i T35.Pošto ja ne štedim silk, brijem do zemlje, tako da se silk troši i samim krzanjem..verovatno bih relativno često morao ručno da otpuštam silk..što ,u mom slučaju, i nije baš praktično.
razmotriću prepravku navoja, mislim da je to generalno rešenje.

uzgred, Husqvarna je zaista dobar brend..nikada do sada nisam koristio nešto od njih.Do nedavno sam koristio Dolmarovo ulje za mešavinu,pa sam ovu zadnju godinu prešao na Stihl-ovo ulje.Čim ga potrošim, uzeću Husqvarnino ulje za mešavinu, čisto da probam jer mi se veoma svidela logika kojom razmišljaju njihovi dizajneri, bar što se t35 rezne glave tiče..na sve su mislili..i način namotavanja silka i onaj mali zarez u plastici koji, kada iz gornjeg kanala zakačiš silk za kukicu/kvačicu, koji se nalazi na donjem delu kanala..sve je Ok kod T35, osim tog 'slučajnog' odmotavanja silka.
 
Poslednja izmena:
Kupis od coveka ovu Stilovu glavu i kupis Stilov silk debljine 2,7,eventualno 2,4 mm,kvadratnog preseka,nema bolje od toga.Za one koji kazu da ne moze Forova tovatna mast u trimer,ja sam sipao,onu u zutoj kutiji,ne znam koja joj je oznaka,a pise da ne gubi svojstva do + 110 stepeni.Ovih dana sam kosio svaki dan po 7-8 sati sa prekidima samo koliko da sipam gorivo i namestim silk.Glava se nije grejala mislim vise od 40 stepeni.Vise se grejala kad sam tek nasvirao mast dok nije pocela da curi.Kaze mi jedan majstor ovde da ne valja previse masti u lezajevima i da visak hoce da se "zapali",sto sam kasnije imao prilike da vidim na malceru.Znaci bolje cesce po malo nego jednom previse.

Ako ti se lako odmotava silk,poturi dinar pod oprugu u glavi,i tako poturuj po dinar dok ne nastelujes kako ti odgovara.
 
Stihl 2.7mm (crveni,okrugli) i koristim,odličan je.2.4mm mi je tanko,nema efikasnost kao 2.7mm..baš se oseća razlika.
Ja sam kupio pre godinu dana Stihl mast i sve radi normalno.Mast je tamno braon boje.Imaju i neke plave.

Dobra ideja za T35..to sa dinarom.
 
Ne narezuješ ništa.
Matica se izvadi i odnese kod strugara i kažeš mu da ti napravi istu maticu ali da unutrašnji navoj bude levi 10 x 1.25 i kada on napravi tu novu maticu ti je samo ubaciš u glavu i zavrneš glavu na trimer.
Ja sam tako uradio , čak su mi napravili maticu od Inoxa jer je t45x glava profi pa je i ta orginalna matica koju sam im dao kao uzorak bila od Inoxa.
Jedino je problem sto sam morao da čekam jer nisu imali ureznicu 10 x 1.25 levu pa dok se nisu snasli.
 

Ovo sam resio ovako:

Sredinu sam izbrusio ravno sa obodom i kupio novu glavu za 1500 dinara

i to sad izgleda ovako


- - - - - - - - - -

Naravno ovo je resenje za kineze,viladzere,greene i ostale takve proizvodjace.
 
pozdrav za sve trimerase,i ja resih da krenem u sredjivanje :osmeh:

za profi trimer se naravno nema para,a nemam i neke velike povrsine,nekih 60a za odrzavanje,

imam u ponudi neki Dolmarov MS 24 U od 0,73kw za nekih 27000 din,ima i 4-taktni noz,a s druge strane je poznati famozni Villager BC 1250/1900 XC sa trenutnom cenom 19000/23000 din
iz KG sam,tako da je olaksavajuca okolnost sto je servis na istom mestu za oba,i oba su sa dve godine garancije

e sad voleo bi da cujem samo neke preporuke za ovaj Dolmar,da li vredi sto je slabiji ali skuplji od vilagera
 
Dolmar jeste dobra proverena marka,ali ovo je najslabija varijanta i predvidjena za povrsine od 20 do 30 ari,tako da u tvom slucaju je Villager pametnija opcija
 
Nazad
Vrh