Trimeri

Али осећај кад оштром ручном косом косиш а трава само пада и иде сама коса у траву и онај звук кад се коси полусува и сува па ти милина како иде сама коса . Да покосиш хектар тако.
 
Ala ga ti veličaš za one koji neznaju kako je ručno kositi ceo dan.
Hektar je približno 'tri kose trave' iliti trojica kose vasdan.
Probaj kositi ceo dan, pa onda prenesi utiske..
 
Ostalo mi jedno 4 litre mesavine...pravili radnu akciju u martu mesecu, pa preteklo. Sta da radim s njom? Zao mi je da bacim. Da sipam tako, ili da dospem novo ulje, i koliko? Uglavnom sam pravio knap mesavinu. Sad mi bas puno preteklo.
 
Kad se ručno košenje spomene sjetim se odlomka iz Ane Karenjine o kosidbi . U "usmjerenoj" gimnaziji mi bio najteži predmet Srpski , takva profesorica bila . Kolko su se analizirali dijelovi npr Ane Karenjine , kao taj kosidba i slično da smo se umorili više nego da smo tamo bili.:haha:
 
Bez kose ništa...
Ko nema ožiljak na placu taj nije kosio sa kosom :-D.


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Evo, citajuci forum zakljucio da je za amatere solidan trimer villager BC 1250S pa sam ga kupio uz sajamski popust od 10%.
Mogu reći da sam i ja kupio isti trimer za 17890 dinara. Imao sam Bc900 deset godina pa sam prodao. Zanima me kako se skida svećica ili zaštitna kapa svećice na Bc1250s jer nije kao na prošlom trimeru.
63915dbe4ebf56eedb24c288c468fa56.jpg


Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi jel mogu malo na demonovom trimeru da ublazim komandu gasa posto je malo jace tvrda?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi jel mogu malo na demonovom trimeru da ublazim komandu gasa posto je malo jace tvrda?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

E, ja sam imao sličan problem sa ovim mojim kinezom (isto njesra k'o Demon), "problem" je u samoj sajli, ali rešio sam ga bez podmazivanja, tako što sam je samo popustio sa kardana, tj. ona je po uputstvu trebalo da bude zakacena preko drski uz kardan (valjda se tako zove ona cevka), no da ne dužim, otkačio sam jednu vezicu i oslobodio sajlu da visi, ostala je zakacena samo za držače i ne moraš onda da stiskaš k'o sivonja ;)

Nadam se da će pomoći i za tvoj trimer... :ppozdrav:
 
Juče ceo dan trimerisao u paru sa Viladžerom BC1900 starim 3 godine. Provereno više puta da troši duplo više nego moj 1250s za istu površinu. Ima više snage, što se najbolje videlo kada smo kosili šljivar koji nije košen košen ove godine. Površina pokošenog je beznačajna u odnosu na potrošnju.
Ko kosi velike površine ili za pare treba ovo da ima u vidu.
 
Kupio sam trimer BC1250S pa sam jedan rezervoar razradio po uputstvu kako je predloženo i mislim da je to pravi postupak jer u fabrici samo probaju da upali i radi minut a to svako može pogledati u japanskoj fabrici motornih testera na sajtu Peraš. Možda neko uvaži ovaj postupak ali i svako ima svoj izbor.
7effe971fa84fe1eb6204610a456e7ee.jpg


Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ovde su samo zaboravili da napišu da se pre prve upotrebe a kasnije u radu pre paljenja zove pop da mu očita "Oče naš"
Ma idi begaj, druže sipaj gorivo kako je napisano i teraj....
Ako ne treba ne forsisraj ga, ako treba očepi ga.


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh