Trimeri

Milanche

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
9 Jul 2009
Poruka
921
Lokacija
Kraljevo -Goricani
Mislim da su veoma potrebni svakom seoskom gazdinstvu.Ja imam husqvarnu 235 R sa tri glave stuna cirkular i noz za kosenje.Kakva su vasa iskustva i masine? :D :D
 
Ja imam Viking-ov elektricni od 900 vati, ima samo jednu glavu za kosenje prima damil do 2 mm debljine i za oko kuce je odlican!
 
Napisao sam na temi o testerama,jer ovu nisam video.
Pa evo da kazem i ovde,gde treba.

Husqvarna 343R 2,7 KS trokraki noz,trimi glava i cirkular.Profesionalna.
Ova motorna kosa nema sta nemoze da uradi.Za nju nepostoji nemoguca misija.
2wh42s9.jpg
 
Ja imam Vilager, trokraki nož i najlon 2,7 mm, 1 ks. Bilo bi bolje da je jači ali šta je tu je. Za toliko para je više nego dobar. Sad koliko će da traje to ćemo videti. Pokošeno 3 kj jagoda a šta mu je kolega radio mogu samo da pretpostavim jer je nož do pola potrošen.
 
ja imam STIHL 106 kod mene je jedno 7-8 godina i pokosio je trave koliko i ja imam kose na glavi,ljudi samo proverene marke veruj te mi i dan danas kardan uopste netrese i kosi kao prvog dana
 
Јел можете да правите откосе као са класичном косом ?
 
mislis na silikonsku traku??
ona je za manju travu i da je razbacas tj nemas otkose koje moras kupis...moze i ona u vecu travu aili ide sporije nego noz
najprostije receno ona je za fine poslove ili negde gde imas kamenje i nagib kanala njive pa stavis nju da ne pokidas noz
 
baca zavisi kako teras verujem da znas al da kazem za one koji ne znaju
kad ides levo das mu gas kad vracas ides prazan i pustis gas i tako ideeeee
i kad se kosi 3krakim nozem skine se ona crna plasticna zavesica iza noza

Nije da solim pamet nekom al aj da dam koji savet onima koji ne znaju jer je i meni bio dobro dosao
 
Znam baća.Princip rada sa njime je isti kao i sa ručnom kosom samo ne moraš da gladiš gladilom i vučeš mišićima.Potrošnju sam merio sa kumovim BC 900,uporedo smo radili i njegov mnogo manje troši,normalno slabiji je.Neka troši samo kada ne moram ručno :D
 
meni ujakov komsija objasnjavao inace radi kao komunalac na odrzavanju zelenila motorkama i trimerom,kaze da je bolje jer motor bude rasterecen,smanji se potrosnja,ne bruji stalno,ako za nesto zapnes on stane jer je na leru...nabrojao mi dosta prednosti nego da ga drzim na jednakom gasu
 
I ja kad radim stalno dodajem i oduzimam gas. Mislim da to što je rekao komšija NA ima logike. Meni niko nije rekao da ga tako koristim, nekako mi je to samo došlo :osmeh: . Samo što kad radim nekoliko sati neznam dal me više bole leđa, ruke ili prst kojim dodajem gas.
Potrošnju nisam precizno merio ali mislim da moj Vilager komotno može sat vremena sa rezervoarom od 0.5 l.
 
North ARMY je napisao(la):
i kad se kosi 3krakim nozem skine se ona crna plasticna zavesica iza noza

Sta bre skines?!? :nono:
Ako mislis na zastitnik,onda sinko neko te je to pogresno savetovao.Ne daj Boze da se otkine noz ili da izbaci kamen i pogodi nogu-pozdravi se sa fudbalom.
Plasticna zastita da ne treba ne bi je konstruktor stavio.Izbacio bi je iz same konstrukcije masine.

Jedina varijanta oko zastitne plastike je da kada se koristi silikonska nit je da se ne stavi njen zastitnik sa kontra nozicem,vec da se koristi zastitnik koji ide u paru sa trokrakim nozem.Ovo sve iz razloga sto se manje trosi nit jer nema kontra noza da je pri obnovi skrati,i sto se sa duzom niti ima veci zahvat.Radi se malo brze.Ali sve ovo sto sam naveo je neko prakticno iskustvo a ne preporuka proizvodjaca.
Zato pamet u glavu jer ovo nisu igracke vec masine koje mogu biti veoma opasne ko ne ume sa njima da rukuje ili misli da "ume".
 
Nazad
Vrh