Trimeri

To je plastična struna sa grafitnim prahom u sredini, a izgleda kao da ima sajlu. Prozvodi ga već dugo Oregon, verovatno i neki drugi proizvođači. Grafitni prah služi da se struna pri zagrevanju u glavi ne lepi, pa da ne mora da se gasi mašina, otvara glava i razdvajaju stopljene strune.
A jel bolje kosi ta ili cetvrtasta struna od 3 mm?
 
Kako se radi to friziranje sa trimerom?
Sa ovim čudom
08095b31a429527f8bfd4c7e356ec090.jpg


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Evo kupio litar francuskog konjaka(Motul) da pojim zednog kineza:ppozdrav:kad bi i on tako o meni brinuo gde bi mi kraj bio...
 
E već tri dana odem u 5 ujutru i krljam Demona do 8 pola9
Kosim DŽUNGLU u voćnjaku izmedju sadnica u redu
Imam 10 redova po 200m dužine širina trave je oko 1m visina oko 1,2m gusto kao četka
Gas uvek pun nema smanjivanja turiranja isl
Ide DEMON ko lud
Sinoć sam i plac krljao 5ari trave do jaja
Ide

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Srce ovaj 2700bcx za medalju.,.danas uredjivao od pola 6 do 8 uvratine na njivana di je psenica, nem cega nije tu bilo...kosio sa cirkularom tu dzunglu, radi za sve novce....trokraku probao i nije tako lepo islo...

Probao i trnjinu na kanalu da seckam, milina za raditi...ide dosta brze nego li motorkom...
 
- Sta je bolje za smesu: BMB95 ili 98
- Preporuka dobrog duplog uprtaca?
- Preporuka dobrog vizira?
- Najaci 2.4 silk?
- Gde se koristi noz sa 4 kraka? Koja je razlika u odnosu na 3 kraka.
 
Pozdrav, vidim da je tema prilicno opsirna pa bi mi trebala pomoc od iskusnih clanova.

Planiram kupiti trimer za kosenje, ali sam bas u dilemi, novca za nesto profi stvarno nemam, tako da sam sa budzetom jako ogranicen najvise sto bih mogao da izdvojim jeste za nov Stihl FS 55 koji mogu naci u lokalnoj radnji za 20 000 din.

Ostale opcije su ovaj Demon [FONT=&quot]RQ580 [/FONT]koji se pominje sada cesto, Midori MJ-191 ( iste karakteristike kao Demon, a kao navodno Japanski ) ili Womaks W-MS 1700 B.

E sada za ono za sta bih ja primarno koristio zavrsio bi svaki posao, ali zelim da kupim nesto sto ce bez problema moci da kosi vecu i guscu travu i da moze da pokosi neke povrsine recimo 10-20 ari vece i gusce trave bez problema i stucanja...

Dakle da li nesto od ovih pomenutih ili nesto drugo ?

Karakteristike sa cenama :

Stihl FS 55 - 20 000 din 0.75 KW - 5 KG
Midori MJ-191 - 12 000 din 3.8 KW - 8 KG
Demon [FONT=&quot]RQ580 - 10 500 din 3.8 KW - 8 KG
[/FONT]
Womaks W-MS 1700 B - 11 500 din 1.7 KW - 5 KG

Prednost kod Stihla i Womaksa je to sto bi bio kupljen u ovlascenim radnjama sa fiskalnim racunom i ostvarivom garancijom u svakom momentu, dok kod druga dva to uopste nije slucaj to su uglavnom preprodavci sa severa ( fizicka lica ) koji nude neku garanciju od godinu dana koja je upitno ostvariva... Takodje Stihl ima realnu snagu to jest 0.75 KW, a nadam se i Womaks dok je kod druga dva uveliko cifra preduvana... Verovatno Stihl ne moze da im parira po snazi ali je sigurno kvalitetniji...

Sta vi kazete i kakva su vasa iskustva ?
 
Pa koliko onda imaju oni modeli sto im se krste kao 1 KW ? 0.3 ?
Sve u svemu ni demon nema ni priblizno 3.8 KW, tako da je to verovatno slicno nesto..
 
Demon ima taman a sad koliko je to nisam siguran!!!
Radi ne greje se ne zeza uvek pali nosi debeli najlon dobro nož i testeru još lakše


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da li je neko koristio onu plasticnu strunu sto u sredini ima metalnu zicu (slicno kao kanap za ves) ? Da li moze da ovolji veliku travu?

Користим Хускварнин whisper x са тврдим језгром али она нема жицу у средини. Свако коришћење жице може да поломи штитник. А ако те докачи по прстима одоше прсти . Са тим силком од 2.7 мм сам „косио " и младаре од шљива 40-50 цм висине. И из искуства то да се не лепи у глави није. Мени се залепио на сантиметру дужине али млатио сам млечику од преко метар ипо и слик од 2.4 јој на 30 сантиметара од земље није могао ништа. Кисело дрво је очистио као траву али је млечика била тврда као дрво. И зезао ме силк кад удари у млечику . Удари и увуче се у главу .
 
Nazad
Vrh