Trimeri

Nece on imati toliko puno posla,znaci najgore medje i krcenja,dugotrajne lake poslove ce raditi H240R (ima i ona oko 9kg).Imam i nekog kineza Al-ko ali trebam mu karburator zamijeniti.Njega cu koristiti tamo gdje postoji mogucnost da se nesto polomi i gdje mi se ne isplati rizik sa ova dva zbog dijelova koji su za kineze bas jeftini.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Evo mog zapazanja nakon pokosenih 30-ak ari sa Stihl fs 55 trimerom: kompaktan,lagan,mocan. Potrosnja na 30 ari kosenja visoke trave i korova po vocnjaku 3l. 80% glava sa strunom,20% noz-gde je bilo bas debelih korova. Pre njega sam imao priliku probati Demon od 5.2 ks i Viliger 1900 i jedina razlika koju sam primetio je da su ova dva osetno tezi. Jedina zamerka na fs 55 odnosi se na uprtace koje ne mogu vise da otpustim (nisu profesionalni) a hteo bi jos 5-6 cm. Mozda nekom pomognem u izboru!
 
Husqvarna 143r posle zamene karika i ciscenja karburatora normalno radi.Ali kompresija i dalje slabija nego na Vilageru ili Demonu.:sta: Ali pali i hladan i vruc iz prve.Ima li ko iskustva sa ovim tromerom?
 
Evo mog zapazanja nakon pokosenih 30-ak ari sa Stihl fs 55 trimerom: kompaktan,lagan,mocan. Potrosnja na 30 ari kosenja visoke trave i korova po vocnjaku 3l. 80% glava sa strunom,20% noz-gde je bilo bas debelih korova. Pre njega sam imao priliku probati Demon od 5.2 ks i Viliger 1900 i jedina razlika koju sam primetio je da su ova dva osetno tezi. Jedina zamerka na fs 55 odnosi se na uprtace koje ne mogu vise da otpustim (nisu profesionalni) a hteo bi jos 5-6 cm. Mozda nekom pomognem u izboru!
Kada kažeš "moćan" verovatno misliš u odnosu na njegovu težinu.To je dobar, kućni trimer, a njegova okrugla jedna konjska snaga stvarno može dosta da pokosi.Ali ne treba preterivati, češće pauze i kvalitetno ulje su ono što će mu dati dug vek.Što se mana tiče, ako one to zaista i jesu, to je taj uprtač.Naravno, kućni trimer ne može imati profi opremu, ali su mogli staviti nošenje na oba ramena.Druga, uslovno govoreći, mana je ta što umesto prenosnog kardana (čvrste veze) ima sajlu.Ne znam kakav je sad Stihl sa kvalitetom sajli, ali treba obratiti pažnju pri košenju sa nožem.Pri punom gasu i skrivenoj prepreci, eto problema i troška.
 
I ja sam za kucnu upotrebu i kosenje oko plastenika kupio FS55 Stihl i meni je ok. Obzirom da mi je ovo prvi trimer veoma sam zadovoljan. Kum je kupio Villager BC900 i razlika je velika, tezi je dosta, kaisevi su ogromni i jako se znojim sa njima i mnogo više trese prilikom košenja. Mislim da su iste snage i svakako preporuka za Stihl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Husqvarna 143r posle zamene karika i ciscenja karburatora normalno radi.Ali kompresija i dalje slabija nego na Vilageru ili Demonu.:sta: Ali pali i hladan i vruc iz prve.Ima li ko iskustva sa ovim tromerom?
"Ukaričiti" ne znači doći do potpune kompresije...stanje cilindra, klipa igra veliku ulogu u svemu tome.Možda si ga vratio iz mrtvih, osvežio i dobio prelazno rešenje.
 
Iz mog iskustva ako to 'karičenje' ne rezultuje odmah dobrom kompresijom, ni vremenom neće biti poboljšanja.
To je znak da je cilindar ovalan i da je za zamenu.
Naravno, može poslužiti..
 
"Ukaričiti" ne znači doći do potpune kompresije...stanje cilindra, klipa igra veliku ulogu u svemu tome.Možda si ga vratio iz mrtvih, osvežio i dobio prelazno rešenje.

Pa navodno su klip i cilindar dobri,a karike su bile pojdene za 4 stote.Ali nije mi jasno da mu motor tako popusti.Ipak je to neka marka.Ovaj motor im je valjda japanski,a ne husqvarnin,mozda je u tome problem.
Korisceno je husqvarna ulje za mesavinu litatsko pakovanje i radio je otprilike godisnje troseci 60 do 80 litara benzina.

- - - - - - - - - -

Mozda je stvar u tome,sto ne pusim i slabo pijem pivo.:sjasi: Slabo sam ga odmarao.Sastavljao sam po nekoliko sati u cugu bez gasenja.
 
Sad ne znam koliko je popustio (izmeri kompresiju), normalno je da popusti vremenom...nisi ga nešto rabio, ali nije ni stajao kao što stoji kod ljudi (pokose 3x 10-ak ari).davno sam još uspostavio praksu da posle 5 - 6 godina exploatisanja mašine prodam i uzmem novu.Novo je novo.
 
Pozdrav. Imam plac sa voćem površine nekih 20 ari. Ima dosta nabujalog korova ali nije još postao "debeo". Kako ne mogu ni sa čim da uđem od mašina a i trebaće mi ubuduće, kupio bi neki trimer za isti. Sobzirom da nemam nikakva iskustva sa tim, nasleđeno zemljište, a želo bi da isto dovedem u red, značila bi mi neka preporuka do nekih 28.000 din. U obzir dolaze samo motorni. Vidim da ih ima gomila na tržištu a ja ne znam ni šta mi je bitno da gledam kod trimera. Zahvalan ba bilo kakvom savetu.
 
Kupis STRAUS, DEMON
NAJ JACI 5ks I gurace dugo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Taj Demon ako ima 5 ks, ja imam mlazni avion...
Sta očekivati za 100 eura...
5 ks...
Idi begaj...
5ks nema sigurno, ali da radi posao radi samo tako. Ja sam ga kupio u aprilu, i do sad je progutao 30ak litara goriva, radi bez greske i to u teskim uslovima. Kosim sa njim sanceve, uvratine... Nije ni stucnuo do sad, a ima snage na pretek, radim uglavnom sa 3mm cetvrtastom strunom.
Za 100e nema boljeg sigurno.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh