Trimeri

Da li sajla gasa na trimeru treba da bude skroz zategnuta? Pogledao sam kod mene i ima malo lufta kad se stisne rucica gasa i kasnije hvata. Da li treba da se zategne sajla uz pomoc onog srafcica za gas na karburatoru?
 
Jel imate neku preporuku za šumski čistač, polovan oko 150-200 evra?
Mali Einhell počeo da se raspada, dobro se držao 8 godina, ali će mu onaj krivi nož doći glave. Mada motor radi kao sat.
 
Husqvarna 240-245-250-265 ili Jonsered ekvivalenti.Za cirkular i malc-noz kao stvoreni.Naravno i Stihl ekvivalenti. Navodim samo trimere sa jakom i masivnom prenosnom glavom upravo zbog posla u sumi.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ja imam H244rx, klasični šumski čistač za teške uslove.
Luda i skoro nepoderiva mašina, sa masivnom glavužom. Nije previše teška i ima i solidnu amortizaciju..
 
Poslednja izmena:
Pa piše da super radi, netreba popravka..
I moja je stigla iz Švedske, samo sam je pregledao, nije bilo potrebe za servisom.
Kupi Skarlet, trokraki nož, neku bolju glavu za debelu strunu(ja koristim 3-4mm) i teraj..
Proveri kompresiju(kod mene je bila fabrička preko 10)..
 
Scarlet imam, trokraki nož imam, tarup nož imam, husqvarna glavu za strunu imam.

Sad sam rasturio einhella. U subotu sam stavio novi kardan i cev, ali je posle sat vremena rada prestao da vrti. Mislio sam da nisam dobro namestio, ali je ustvari pukao kardan. Odmah ispod korpe.
Duže je izdržala sajla, 6 godina maltretiranja sa cirkularom i trokrakim nožem.
Neverovatno, ali motor je i dalje kao nov.
 
Ja sam neki dan namontirao drugaru karburator (od Saleta Brkina) na kineza, i usput izmerio kompresiju.
5 godina stara mašina, prilično maltretirana jer se pola stvari raspalo, ali kompresija kao kod nove - celih 10,5 bara..
Ja ti preporučujem da tu Husku ne propustiš, videćeš šta je prava mašina..
 
Ja sam neki dan namontirao drugaru karburator (od Saleta Brkina) na kineza, i usput izmerio kompresiju.
5 godina stara mašina, prilično maltretirana jer se pola stvari raspalo, ali kompresija kao kod nove - celih 10,5 bara..
Ja ti preporučujem da tu Husku ne propustiš, videćeš šta je prava mašina..

Pogodio kinez tehnologiju nikasila....zajebalo vek.....kod kineza kao i kod ostalih samo dobro ulje i gas.... traju pa traju....
uzeli burazeru bc 900 neki dan..star 7*8 godina....Miro verovo ili ne zazor karika 0.08 motor kao novi iznutra....naravno zasluzno je samo dobro ulje..
 
Meni stradao ugaoni prenosnik posle devet godina teškog rada ali nikada se nije grejao a niti sam ga mazio i podmazivao ali došao kraj.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav drugari, treba mi savet u vezi trimera tj. kose.
Dvoumim se izmedju Sthl FS 250 i Oleo Mac 741. Iste karakteristike samo sto je italijan tezi za 1.5 kg i jeftiniji 5.000.
 
Za Villager 1250, koju testeru-cirkular preporučujete? Pptrebna mi je za sečenje rastinja (crni trn i sl.) debljine do npr 7-8 cm. Deblje bih sekao motornom tasterom.
 
Moja preporuka je da i to odradiš testerom. Sitniš i korov očisti trokrakim nožem, cirkular poput husqvarna scarlet za pruće do 3-4 cm, a deblje testerom. Rade ljudi trimerom i deblje od 10 cm, ali nije to alat za obaranje drva. Ograničeno područje rada, nemaš slobodu kao sa testerom, a ni vremenski nije brže.
 
Pozdrav drugari, treba mi savet u vezi trimera tj. kose.
Dvoumim se izmedju Sthl FS 250 i Oleo Mac 741. Iste karakteristike samo sto je italijan tezi za 1.5 kg i jeftiniji 5.000.

Oleo - Mac, ali moja preporuka je 440T, iste karakteristike, ali je još jevtinija i lakša...Kupio je pre par meseci...bez i jedne mane.
 
koliko treba da se greje dekla od kvacila uzo sam nov trimer pa sad sve zagledam sa starim na to nism obracao pažnju odmor bio sipanje goriva i koliko se ja odmorim toliko se hladio o sad se baš ugreje da mu treba baš dosta vremena da se ohladi radi se o bc 1900 pe viliger.
 
Zavisi kako radiš sa trimerom. Nadam se da shvataš kao radi automatik. Nemoj ga daviti, malo jači gas, više obrtaja, više se širi kvacilo, bolje prenosi snagu, manje proklizava, manje se greje.
A mora biti i toplo jer se deo temperature prenosi sa motora na kvacilo i šolju kvacila.
Nemoj brinuti, samo dobra mešavina, dobro ulje za istu i redovno podmazivanje i vozi...
 
koliko treba da se greje dekla od kvacila uzo sam nov trimer pa sad sve zagledam sa starim na to nism obracao pažnju odmor bio sipanje goriva i koliko se ja odmorim toliko se hladio o sad se baš ugreje da mu treba baš dosta vremena da se ohladi radi se o bc 1900 pe viliger.

Prvo da budem iskren neznam uopšte šta je i gde je dekla kvačila, ali koristim isti takav trimer već oko 5-6 godina i nikad nisam primetio da je tu nešto toliko toplo da bi mu trebalo posebno hlađenje. Znači baš kako si napisao sipanje goriva i jedan cigar i teraj dalje...
 
Nazad
Vrh