Trimeri

Stihl FS 80 nije bas nesto snazan (nisam rekao da nije dobar), a Villager nema ni u snu ni 2,5 KS, ni slucajno. Villager ima oko 1,7-1,9 KS u zavisnosti od modela (1250 ili 1900). Odrade posao, to je tacno. Svi oni sto prodaju to pod drugim nazivom, druge boje i sa deklarisanim nerealnom snagom su ... u najmanju ruku ... a drugi netreba to da poveruju i nikako netreba da za to daju novac. Ni 2,5 ni 3,5 ni 5,2 KS ni u najludjem ludilu.:haha:
 
Skuter @,moje misljenje da nemaju ni toliko,plafon je 1,5ks,ali da ne lecitiramo,90 % ljudi ovde rade svoje povrsine,njima zavrsava posao,pa u zaru borbe hvale svoga konja.Ko nije radio sa pravim masinama,koje rade po dve smene i traje godinama ne znaju sta je profi masina i 2ks iza ledja,ali dobro,da ne kvarimo...bitno je da nije korov,jer mnogo ljudi nije kosilo ono sto danas kosi,bas zbog cene i da nije tih kineza,ostalo bi nepokoseno !
 
A moj novi Villager BC900 star 7 meseci nakon zimskog sna nema šanse da upali . Odnet u servis , u garantnom roku je. Kad mu sipam gorivo direktno upali odmah. Nešto sa karburatorom nije u redu.
 
Koliko troše goriva vaši trimeri ?
Moj willager BC 1250 S troši 1l/h.
Da li je to normalna potrošnja ili on negde prosipa gorivo?
 
Koliko troše goriva vaši trimeri ?
Moj willager BC 1250 S troši 1l/h.
Da li je to normalna potrošnja ili on negde prosipa gorivo?
Ja sam prosle godine testirao moj i evo citiracu post da vidis sta sam tad napisao.
Ne da sam se nakanio nego sam cak i bio nestrpljiv da mu uradim test potrosnje.Napravim taze mesavinu sa BMB 95 i STIHL uljem za mesavinu u odnosu 40:1,odnosno 2,5%.Rezni alat i dalje silk,onaj fabricki cetvrtasti,ne znam koja je debljina,ali sigurno tanji od 3mm.Stitnik sa nozem koji krati strunu skinut tako da je struna uvek bila podugacka.Trava neka divlja,gusta i ostra,oko10-15cm i trncici kroz nju,a na par mesta i divlja djetelina pa kad se umota to je cudo.Bejase Boga mi cedjenje suve drenovine ceo sat,a posle toga sam istocio preostali sadrzaj rezervoara u flasu sa mericom.Rezultat testa merenja potrosnje porazavajuc,ali mi ipak drago sto sam i odprilike tacno reko,dakle potrosnja trimera Villager BC 1900 XC oko 800ml/h.Za mene i moja shvatanja mnogo.
Sto se pokosene povrsine tice to ne bih znao tacno da kazem,ali mislim da ima oko 3-4 ari.Ne smem ni da pomislim koliko bi mi otislo za hektar.
 
Ja sam sa Alko trimerom 0,9kw prezadovoljan potrosnjom. Zbog toga je nikad nisam ni merio ali znam da sam ja izgoreo od kosenja nekoliko puta da su i gace mokre dok on rezervoar potrosi. A vecinom ako se koristi silk je pun gas. Sa nozem je upola jos manja potrosnja. Kad budem kosio nesto ovog proleca vise pokusacu izmeriti ali kazem da sam prezadovoljan. Vilager sam koristio stricev BC1250 koji sigurno duplo vise potrosi za istu rabotu .Doduse tad je jos bio nerazradjen tako da je i normalno da vise trosi.Amaterske i profi masine se ipak nemogu porediti pa ni u potrosnji goriva sigurno
 
Da se nadovežem na Demona "5,2 ks", što troši strah božiji potošio sam 3 litre čak i nešto više za posao gde sam ranijih godina standardno trošio sa FS 80 oko 2 litre:sta:
Silk je 2,4 mm četvrtasti trava je bila jako gusta ali nije oštra puna soka tako da je prilično lako odradio posao ali potrošnja strašno.
 
Gde god mozete radite roto nozem jer mnogo manje trosi a manjim gasom se radi. Drugo masina je jos nerazradjena tako da i tu malo vise guta.Cim vise konja mora se vise i pojiti i tu nema sta a mislim da nijedna ta masina nije vise od 1,9kw. To su najverovatnije standardni tipovi motora koji se koriste i na atomizerima.
 
Nazad
Vrh