Trimeri

Moj trimer Straus dobro prima gas ovako na prazno:). Medjutim kad udjem u travu od npr 30 cm, on pocinje da se gusi, nema snage bukvalno ga trava zaustavlja. Da li je to normalno da se desava na tolikoj visini trave kada se kosi sa silkom?
 
Može li neko da mi kaže šta konkretno treba gledati kod kupovine duvača za lišće?Planiram kupovinu a služio bi mi za izduvavanje kombajna na njivi.
 
Samo snagu, samim tim i protok vazduha...Pre nekih 2 meseca uzeo malog Stihl-a (bio na akcijskoj ceni), izbaci 710 kubika/h...ne znam baš koliko bi bio efikasan u kombajnu, ali meni završav sav posao oko lakog otpada.Naravno,postoje i kineske varijante, jevtinije, ali mačka u džaku kao i sve njihove mašine...

2v9azhf.jpg

ztwxao.jpg

29likqr.jpg
 
Može li neko da mi kaže šta konkretno treba gledati kod kupovine duvača za lišće?Planiram kupovinu a služio bi mi za izduvavanje kombajna na njivi.

За комбајн је најбољи тракторски компресор. Има снаге и истераће сву прашину . Плус ужи млаз , већа снага млаза, мања површина па истера до последњег зрна прашине. Све остало не верујем да има снаге. Поготово на батерије. Ту си ограничен батеријом. Плус отвор већег пречника тераће прашину и коју не видиш.
 
Onda nemoj pisati tako...ovo (na slici) je slabija varijanta, ali taj duvač očisti skoro sve i svuda...(ne samo lišće, njega skoro i nemam).U firmi radim sa leđnim, 2,5x jači od ovog...ali to je već druga priča, radi po ceo dan, ne gasi se.
 
Moj trimer Straus dobro prima gas ovako na prazno:). Medjutim kad udjem u travu od npr 30 cm, on pocinje da se gusi, nema snage bukvalno ga trava zaustavlja. Da li je to normalno da se desava na tolikoj visini trave kada se kosi sa silkom?
Da je normno nije, sad zavisi koliko je star i koliko je jak trimer. Trava od 30 cm nije mala stvar ni za ozbiljnije trimere sa silkom.
Probaj sa nožem ili predji na tanji silk.
Kako kosi u manjoj travi?
 
Star je dve godine, a jacina je "laznih" 3.5 kubika koliko mi se cini. Sa nozem bolje ide. Znas kako gde je redja i niza trava on je dobro pokosi. Ali cini mi se da nikako da postigne pine obrtaje da silk bas zvizdi, mnogo se "dere":D. A ovo gde gusta tu se muci, a dam mu pun gas nem dalje. Nisam stigao ranije to da pokosim od drugih obaveza.
 
Poslednja izmena:
Moj trimer Straus dobro prima gas ovako na prazno:). Medjutim kad udjem u travu od npr 30 cm, on pocinje da se gusi, nema snage bukvalno ga trava zaustavlja. Da li je to normalno da se desava na tolikoj visini trave kada se kosi sa silkom?
to nije normalno da se gusi. verovatno ti je problem sa dovodom goriva i karburacijom

- - - - - - - - - -

Star je dve godine, a jacina je "laznih" 3.5 kubika koliko mi se cini. Sa nozem bolje ide. Znas kako gde je redja i niza trava on je dobro pokosi. Ali cini mi se da nikako da postigne pine obrtaje da silk bas zvizdi, mnogo se "dere":D. A ovo gde gusta tu se muci, a dam mu pun gas nem dalje. Nisam stigao ranije to da pokosim od drugih obaveza.
pokusaj da prestelujes karburator, jer se "dere# a nema snagu
 
@zexoni, koliko otprilike treba da se odvrne onaj srafcic na karburatoru? Kod mene je na otprilike 1.5 kruga sad. Skidao sam sad svecicu malo je cadjava.
 
Moj "Straus" se ugasio u sred rada prekjuče ničim izazvan :/

Nije ostao bez goriva jer sam dosuo dok je bilo još i upalio iz prve i nastavio, kosio dva minuta i ugasi se smarač...

Nosio u tri servisa, čim ga vide bukvalno me TERAJU napolje i viču kako ne rade kineze...

Ok, ljudi nemamo svi za Stihl jbga, ali ono, može to malo civilizovanije...

I sutra-prekosutra kad stignem, sam ću da otvorim da operišem da vidim mogu li naći gremlina unutra što ga gasi :)

Krećem od svećice prvenstvo, na šta još da obratim pažnju prvenstveno? (a vi svi sad razmišljate 'PA KOD NJEGA NA SVE") :haha:
 
Imamo iste trimere,ja sa mojim imam istih problema ponekad,uvek je svecica,zamasti je nekako...Drzim 3 u dzepu rezervne i promenim i teraj dalje,posle kuci ih ocistim sve i spremim za ponovo :p.Sad koji mu je tacno problem nzm,dal paljenje nesto nije dobro pa ne sagoreva kako treba,karburator mozda gura jace goriva,otkud znam.Inace radi odlicno,i pali veoma lako,bilo ladan ili ugrejan,sto bi rekli na pola uzeta upali.
 
Onda nemoj pisati tako...ovo (na slici) je slabija varijanta, ali taj duvač očisti skoro sve i svuda...(ne samo lišće, njega skoro i nemam).U firmi radim sa leđnim, 2,5x jači od ovog...ali to je već druga priča, radi po ceo dan, ne gasi se.

Нећу више да пишем тако али сумњам да је дувач за лишће добар за издувавање комбајна.
 
Moj "Straus" se ugasio u sred rada prekjuče ničim izazvan :/

Nije ostao bez goriva jer sam dosuo dok je bilo još i upalio iz prve i nastavio, kosio dva minuta i ugasi se smarač...

Nosio u tri servisa, čim ga vide bukvalno me TERAJU napolje i viču kako ne rade kineze...

Ok, ljudi nemamo svi za Stihl jbga, ali ono, može to malo civilizovanije...

I sutra-prekosutra kad stignem, sam ću da otvorim da operišem da vidim mogu li naći gremlina unutra što ga gasi :)

Krećem od svećice prvenstvo, na šta još da obratim pažnju prvenstveno? (a vi svi sad razmišljate 'PA KOD NJEGA NA SVE") :haha:

Kako se povlaci kanap? Ima li kompresije sad?

Imamo iste trimere,ja sa mojim imam istih problema ponekad,uvek je svecica,zamasti je nekako...Drzim 3 u dzepu rezervne i promenim i teraj dalje,posle kuci ih ocistim sve i spremim za ponovo :p.Sad koji mu je tacno problem nzm,dal paljenje nesto nije dobro pa ne sagoreva kako treba,karburator mozda gura jace goriva,otkud znam.Inace radi odlicno,i pali veoma lako,bilo ladan ili ugrejan,sto bi rekli na pola uzeta upali.

Pali i ovaj moj lako:), ali nema snage. I ja ocistim svecicu kad zavrsim sa radom, ali mi je to dosadilo. Koliko trosi? Ovaj moj za otprilike 7 ari potrosi 2 litra goriva.
 
Нећу више да пишем тако али сумњам да је дувач за лишће добар за издувавање комбајна.

Nijedna teorija nema mnogo vrednosti dok se ne potvrdi praktično. Tako da to što ti nešto smatraš i misliš da nemože nema mnogo težine ako su ostali proverili i dokazali da im duvač obavlja funkciju za datu namenu..
 
Gledao sam na lokalnom silosu kako čiste pistu,usipni koš i kip rampu od pleve,zrna i prašine veoma uspešno sa duvačem lišća a znam da dosta njih izduvava i kombajn od istih stvari.Ne planiram da izduvavam hladnjak i vazdušne filtere sa njim već plevu i prašinu koji se lepe na sve živo i da mi to posle olakša izduvavanje hladnjaka kompresorom tj.da sredina bude čista a i ako se desi da tokom noći porosi neka kiša neće se ništa zalepiti za limariju jer je sve čisto.U tom pravcu razmišljam.
 
Maticu ja koristim vilagerov duvac. Ekstra stvar za prasinu i plevu. Moze i filter vazdusni da izduva i hladnjak.Mislim da je oznaka vpv270pe.
 
Da mi pozajmis tog kineza kad idem u grad dok ovo lepo vreme...kroz prozor i samo gas kanda`sve odavno skinuta prasina ali...:cool:(Sedi dole eDGe kec kao vrata:osmeh:)
 
Nazad
Vrh