Trimeri

Za 100 eura da me drži jednu sezonu ja bih bio zadovoljan. Imam fs 80 već je na izdisaju ne može izdržati 2 meseca bez kvara,duša mu je izvađena nema deo koji nije menjan na njemu.Prošle godine me koštalo 100 eura košenje koje nisam mogao da uradim zahvaljući trimeru.
 
Ej,ali gde im pade na pamet da napisu ni manje ni vise nego 5,2ks?Kad se dobro zna da toliko jak trimer ni jedan proizvodjac nema u ponudi,a oni ga prodaju za 100e.Ajde onaj kad bese od 3,5ks pa se ljudi i nadaju da mozda ima toliko,a ovo su ga sad stvarno preterali.
@talianu,nemoj tako za STIHL,to je "bezgresna" masina.
 
Daleko od toga da ga kudim ali mučenik se naradio,sada mi se ne daju pare ze neki veći nego ako bi se prošvercova sa kinezom za 100 e,to mi je cilj.
 
Imam samo reci hvala za njega,kod mene radi vec par godina,jako je lagan i zgodan za rad,delova ima jer je dosta zastupljen.Ono na sta treba obratiti paznju,pored osnovnog odrzavanja,je ciscenje one mrezice na auspuhu (hvatac varnica),jer ako se ne cisti hoce da zapusi i samim tim nema dobar izduv i pojacano se greje.Ne znam koliko planiras sa njim,ali kod mene radi kao pomocni sa Stihl fs 90,neka preporuka fabrike do 50 ari.Ima kardanski prenos,konkretno ovaj oglas,jedno 30e dole.
 
Hvala na brzom i preciznom odgovoru ...
Što se mojih potreba tiče, to je posao redovnog košenja niske i čiste trave na "ranču", znači od tri do pet puta u zavisnosti od godine. Jedno košenje bi trajalo jedan nepun dan, odnosno nekih maksimalnih 4-5 efektivnih sati rada ...
 
To je nista koliko kod mene radi,naravno da ne ponavljamo pricu o kvalitetnoj mesavini,podmazivanju glave...
 
Da naravno, pravilno rukovanje i održavanje se podrazumeva. Bitno mi je da u startu kupim mašinu koja će zadovoljiti moje potrebe, a da opet ne izvlačim maksimum iz nje. Ovaj mi model deluje kao nešto u šta bih se ja realno uklopio, proizvođač pouzdan, još ako budem imao sreće da naiđem na dobar primerak i, to je to ...
 
Znaci DongFeng vise nije ni 1,8 ni 3,5 KS? Sada je malo jeo Kineskog spanaca pa ima 5,2 KS?! Taj sto je oglasio verovatno kosi po sobi u dilkarnici pa ga pustili na vikend da malo zaradi. Kolega svaka cast, vec koji put nalazite ovakve ponude!

- - - - - - - - - -

Ima li neko iskustva sa ledjnim trimerima, vidio sam neke Stihl modele kod kojih se motor nosi na ledjima a on je sajlom spojen sa "kosom" koja se drži u rukama. Znači sajla ide od motora do "kose" tj. cijevi kroz koju ide kardan i na kojoj je glava i ručke. Gledao sam neki Stihl, ne sjećam se broja ali je dosta težak i masivan i ima 3 ili 3.2KS. Prodavac kaže da je to baš prava profi mašina i cijeni ga 300E. Mene brine ta sajla, šta i kako sa time? Sad imam Alko trimer, dosta je jak i dobar i nije mi pravio probleme ali ipak je malo slab za posao koji treba da radi a to je najviše krčenje medja oko parcela, u mom kraju medju niko neće da održava tako da tu ima mnogo teškog posla inače medja ode do pola njive za jedno ljeto pa sam mislio nabaviti neku ozbiljniju mašinu. Pored toga, jednu parcelu od jedan hektar ne mogu kositi čak ni samohodnom kosačicom ako je vlažna godina pa sam prošle godine sve to dva puta kosio trimerom i trokrakim nožem.

Stvar je u tome da radim pa sam ograničen sa vremenom, kad dodjem sa posla i odem da čistim nešto onda nema odmora i gašenja trimera, radi se do mraka ili dok se ne završi a bojim se da ovaj Alko neće baš dugo izdržati takav režim.
zombie_666 imas odgovor na strani 135 broj 2694, vrati se dve strane. Ledjni su za jake strmine, ako je blaza strmina ili ravno,nije u prednosti ledjni nad standardnim trimerom sa ravnom osovinom.
 
Dok je naivcina koji misle da se za malo novaca moze dobiti kvalitet dotle Kinezi nemaju razloga za brigu.
 
Niko ne očekuje bog zna kakav kvalitet, ali za te novce se obično može naći solidna mašina. Mnoge ne zaostaju za (ne)kvalitetom domaćih proizvoda (koji su opet neuspjela kopija četrdeset godina starih rješenja).

Profesionalne su super, ali za nekoliko časova rada godišnje i ove savršeno obavljaju posao. Sa druge strane treba gledati i to da se mašina otplati u razumnom roku. Koji je smisao kupiti nešto i platiti nekoliko puta skuplje ako za te novce možeš platiti čovjeka koji će završavati posao desetak godina i njegova briga će biti radi li to ili ne?
 
Poenta je da iza tebe treba da ostane potomocima nesto sto valja a ne da te upamte kao krpeza i skorojevica koji je samo krpario budzio od danas do sutra.
 
[QUOTE = Pavao.; 991.088] Poanta je da iza tebe treba ostati potomocima nesto sto valja a ne da te upamte kao krpez i skorojevica koji je samo krpario budzio od danas do sutra. [/ QUOTE]
ja od tebe onda ocekujem da zivis u najboljoj i najskupljoj kuci, da imas najbolje auto, mobitel da kosta min 1500 eura
evo ja licno imam mobitel ZTE,kupio ga prije 2 godine na kiosku,nov me kostao oko 12 eura.Najednostavniji i najlaksi telefon koji sam vidio,i zamisli radi i dalje bez greske,i sluzi svojoj svrsi.Ja sam i tada znao kao i sada da je S4 bolji,ali koliko to meni zaista treba?!?!?!

- - - - - - - - - -

Poenta je da iza tebe treba da ostane potomocima nesto sto valja a ne da te upamte kao krpeza i skorojevica koji je samo krpario budzio od danas do sutra.

ja od tebe onda ocekujem da zivis u najboljoj i najskupljoj kuci, da imas najbolje auto, mobitel da kosta min 1500 eura
evo ja licno imam mobitel ZTE, kupio ga prije 2 godine na kiosku, nov me kostao oko 12 eura. najednostavniji i najlakši telefon koji sam vidio, i zamisli radi i dalje bez greske, i sluzi svojoj svrsi.Ja sam i tada znao kao i sada da je S4 bolji, ali koliko to meni zaista treba?!?!?!
 
Ma ako pogledate postove od clana Pavle., videcete da je u pitanju dezurni provokator, i nemojte se truditi da mu nesto objasnjavate kada to ne vredi. Ja sam probao na strani 136 ove teme, ali ne vredi. I uvek bez argumenata samo kudi neke stvari.
 
Ali Philby je dobar,zivota mi.Sto kaze dok potomci stasaju to ce da bude odavno prevazidjena masina i onda psovanje ne gine.Kao meni sto je deda kupio '84. godine tomosku testeru i dan danas sljaka,ali nema amortizere,kocnicu,trosi dosta,bucna,teska,ali hvala mu,hahaha.
 
Ja sam izgledao odlucio Villager 1900..Mjastor u blizini kaze,da nemaju neke velike probleme,koje uz malo para se zavrse.Opcenito kaze da vrijede tih para.
 
Ovo mi se dopalo "Mjastor u blizini kaze..." :ppozdrav: , ja dodajem i trlja ruke, jer će biti ::novac:: ! Ljudi, koliko para - toliko i muzike! Jeste da treba par puta godišnje, ali baš kad rešiš da kosiš - e ona neće... a bila je jeftina i jaka!
 
[QUOTE = Motorka; 991,35 tisuća] Ovo mi se dopalo " mjastor u blizini kaze ... ":ppozdrav: , ja dodajem i trlja ruke, jer će biti ::novac::! Ljudi, koliko para - toliko i glazbe! Jeste da treba par puta godišnje, ali baš kad riješiš da kosiš - e ona neće ... a bila je jeftina i jaka! [/ QUOTE]



Sta ce trljat kad ima 2 godine garancije.A ja godisnje dam otprilike 200 eura da mi covjek pokosi vocnjak i vikendicu.Nek mi traje 2 godine,meni ce se isplatit.Plus sam sebi cu radit,puno bolje,pa malo i rostilj bacit,provest se na zraku i u radu :)
 
Ovo mi se dopalo "Mjastor u blizini kaze..." :ppozdrav: , ja dodajem i trlja ruke, jer će biti ::novac:: ! Ljudi, koliko para - toliko i muzike! Jeste da treba par puta godišnje, ali baš kad rešiš da kosiš - e ona neće... a bila je jeftina i jaka!
Taj "majstor" je zapravo neki lupez ili podlac koji uziva da navlaci naivcine na tanak led pa da ih onda peljesi.
 
Nazad
Vrh