Trimeri

Lepo radi viliger jedino se slazem a mislim da je jednom neko prokomentarisao da ima malo vise vibracija ali sve je to manje bitno.
 
Pa tako je kad kupujete pravu mašinu pa sipate šta hoćete i koliko hoćete... a neki moraju na miligrame u špric pa da prave mešavinu i da koriste menzure. :osmeh:

Ма и за Хускварну 340 и за Вилиџера Bc1900X мора на шприц кад не састављам 5 литара. Исту мешавину сипам и у тестеру и у тример а правим мешавину за тестеру 2% .
 
I ja merim na špric. Testera i trimer 20ml a tomos motorna pumpa 30ml na litar benzina. Nemam vremena da radim sa alatkama po ceo dan. Po malo, pa zato i ne pravim na 5 litara benzina.
 
@dejan351

Inbox je pun, ne mogu da posaljem poruku... Zanima me rvoje iskustvo sa Oleo Mac u odnosu na Stihl..
 
Odluka pada opet na Villager BC 1250 PE. Mislio sam da uzmem Oleo Mac ali davati veći novac? Mišljenje i komentar ako već ima neko taj model da odgovori o kvalitetu i iskustvo.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Prvi put koristim trimer i probao sam od prijatelja Stihl FS 94C na placu od 10ari, da vidim kako izgleda kositi travu.
Nemam iskustva ali sam veoma zadovoljan: lagana, jaka, malo trosi, pali lako, ne umara.

Sa obzirom da si uzeo Oleo Mac 440 kakav je u poredjenju sa Stihl FS 90?

Uzeo bih Oleo Mac 250 (oko 190e), pa me zanima koliko je to blizu/daleko mog dobrog iskustva sa FS 94 (duplo skuplji oko 420e)?
To nisu mašine za poređenje (Oleo - Mac 440 i Stihl FS 90), jednostavno, ogromna je razlika u snazi / težini.Ono što ih jedino spaja jeste kvalitet i pouzdanost.Ovaj Stihl je kod mene 8 godina, za to vreme zamenjena je samo svećica i sajla od gasa.Oleo - Mac je robusan, jak trimer...nema prepreka za njega i to pri malom gasu...malli problem je težina.Ali ako se ima šta raditi sa njime, onda takav alat mora biti malo teži.Kao i kod motorne testere...jedna velika, jaka i teška, za obaranje velikih stabala i druga, pomoćna, laka i snažna za svoju ,masu, za okresivanje i manja stabla.Konkretno, ako kosiš samo tih 10 ari, onda je ova Sparta sasvim dovoljna (do 30 ari preporučena površina).Stihl je malo ozbiljnija mašina od nje, ali kako je u pitanju mala površina, skoro više nego duplo jevtinija varijanta italijanke je potpuno logično i dobro rešenje.
 
FS55 motorni trimer nije radio od oktobra kada se sam ugasio kada mu je nestalo goriva. Sinoć sam sipao svežu mešavinu i upalio ga i radio je kada je prekidač na položaju startovanja hladnog motora (da se izrazim po uputstvu).
Nekoliko puta sam pokušao da ga upalim kada je položaj prekidača u položaju startovanja toplog motora. Ali nijednom nije hteo da upali. Posle desetak minuta ispraznio sam rezervoar i upalio ga opet kada je prekidač na položaju startovanja hladnog motora i radio je dok se nije sam ugasio.
Imate li neki kamentar?
 
Koliko se sećam, FS 55 ima komb. prekidač hladan start, + vruć start i - gašenje)...Hladan start (krajnji položaj) nije ništa drugo već isto što i +vruć start ali je sajla gasa na pola, pa kada motor upali, stisne se gas i vrati se u režim praznog hoda.Ovako, kako ti opisuješ, pali samo na položaju "hladni start", ne pada mi ništa drugo napamet već prekidač koji odvodi struju na masu, položaj gašenja i "vrućeg starta" su jedan drugog ?
 
Postoji prekidač na motoru (dva položaja - hladni start i topli start) koji se postavi u položaj hladni start a na ručici se postavi prekidač gasa u položaj start (tri položaja - stop, prazni hod - položaj kada se radi i položaj start kada se pokreće motor).
Prema uputstvu (a tako i radim) prvo se prekidač na ručici gasa postavi u položaj start a položaj prekidača na motoru u položaj hladnog starta. Povlači se kanap dok se ne malo ne pokrene motor - malo proradi pa se ugasi. Onda se položaj prekidača na motoru postavi u položaj topli start i motor se startuje posle 3-4 pokretanja kanapa. Onda se položaj gasa prebaci u položaj za rad.

Sad kad malo razmislim možda sam ga i upalio u položaju prekidača za topli start i da je neko vreme i radio u tom položaju. Kada sam ga ugasio i okrenuo naopačke da istočim gorivo onda više nije hteo da radi u tom polođaju za topli start. Onda je samo startovao motor u položaju hladni start.
Moguće je da sam tu nešto poremetio. Malo sam bio i ometen jer sam pažnju rasipao i na motornu testreru koju sam u isto vreme startovao.
U svakom slučaju hvala ti - videćemo kad ga upalim ponovo krajem januara ili februaru.

- - - - - - - - - -

Da ipak budem sto posto siguran ponovo sam upalio trimer prema uputstvu i sve je u redu. Par puta povučen kanap dok se motor ne javi a onda prekidač na motoru postavljen na topli start. Motor se startovao posle tri povlačenja kanapa.
Mora da sam se 'zapetljao' juče gledajući čas trimer čas testeru.
Ostaje da nastavi zimski san.
 
Koliko se sećam, FS 55 ima komb. prekidač hladan start, + vruć start i - gašenje)...Hladan start (krajnji položaj) nije ništa drugo već isto što i +vruć start ali je sajla gasa na pola, pa kada motor upali, stisne se gas i vrati se u režim praznog hoda.Ovako, kako ti opisuješ, pali samo na položaju "hladni start", ne pada mi ništa drugo napamet već prekidač koji odvodi struju na masu, položaj gašenja i "vrućeg starta" su jedan drugog ?
Dejane šta može biti upalim Bc900 i on radi jedno vreme i posle počne da smanjuje obrtaje i rad i ugasi se totalno. Opet startujem i tako se isto ponaša. Šta je uzrok da nije hladno vreme ili kvar cilindera. Pozdrav

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ne 'buši' žicom odušak kao što je to radio kolega Šumadinac... čini mi se da je on imao iskustva sa oduškom na čepu.

Прогурао паљену жицу кроз одушак и после тога избијао млаз горива док нисам купио нов поклопац. Нов поклопац и нема проблема. Stvrnost купи нов поклопац и види. Ако настави можда зеза карбуратор или прљав филтер за гориво. А можда и нешто треће. Колеге ће ти већ објаснити шта може да буде ако није поклопац и одушак на поклопцу.
 
Moram svima zahvaliti na savetima. Probacu do vikenda pa cu objaviti šta je uzrok i da li se isto ponaša. Pozdrav

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Dejane šta može biti upalim Bc900 i on radi jedno vreme i posle počne da smanjuje obrtaje i rad i ugasi se totalno. Opet startujem i tako se isto ponaša. Šta je uzrok da nije hladno vreme ili kvar cilindera. Pozdrav

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Nije ni hladno vreme, ni ni "kvar cilindra", ne znam posle koliko vremena rada se to dešava.Kao što su navele kolege, može biti i odušak na rez., ali i prljav filter goriva kao i sito na karburatoru (ako ga ima).
 
To nisu mašine za poređenje (Oleo - Mac 440 i Stihl FS 90), jednostavno, ogromna je razlika u snazi / težini.

Konkretno, ako kosiš samo tih 10 ari, onda je ova Sparta sasvim dovoljna (do 30 ari preporučena površina).Stihl je malo ozbiljnija mašina od nje, ali kako je u pitanju mala površina, skoro više nego duplo jevtinija varijanta italijanke je potpuno logično i dobro rešenje.

Hvala na odgovoru.

Da, mozda malo vise od 10ari, jos par placeva slicne povrsine u sezoni, dva-tri puta godisnje.

Zmaci mislis da je sasvim dovoljna slabija Sparta 250 (0.7kw, 1ks, 190e)?
Ili da idem na jace modele: BC240 (0.9kw, 1.2ks, 290e) ili Sparta 380 (1.3kw, 1.8ks, 340e)?

Ima li nesto u ovoj ceni oko 200-250e sto bi bio bolji izbor od OleoMac-a?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, koji tarup uzeti sa kp za obradu u malinjaku?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh