Trimeri

Jel zna neko gde ima da se kupi neki normalan starter za trimer straus, ovo je vec drugi starter koji menjam a nisam ga upalio vise od 40 puta sveukupno (problem je sto spadne opruga i posle stalno spada i ne vraca kanap).
Kupio bi neki ako treba da i skuplje platim al da ne crkne nakon par koriscenja.

Ovakav sam imao na trimeru.

starter-za-trimer_slika_L_19262433.jpg


Druga stvar ako neko zna sta bi mogao biti problem a to je da mi u leru vrti glavu sa strunom bez ikakvog davanja gasa, probao sam spustiti na zemlju da vidim dali ce se zaustaviti ali i dalje se vrti glava.
 
Takav je kod mene na Villageru 1250, sa tim šipkicama, ne znam jesu rupe na istom odstojanju, inače i ja sam kupovao neki nonejm starter za trimer na prvi pogled sve odlično crkao posle nedelju dana, baš baš loše sve urađeno. Posle kupio original radi i dan danas.
 
Jel zna neko gde ima da se kupi neki normalan starter za trimer straus, ovo je vec drugi starter koji menjam a nisam ga upalio vise od 40 puta sveukupno (problem je sto spadne opruga i posle stalno spada i ne vraca kanap).
Kupio bi neki ako treba da i skuplje platim al da ne crkne nakon par koriscenja.

Ovakav sam imao na trimeru.

starter-za-trimer_slika_L_19262433.jpg


Druga stvar ako neko zna sta bi mogao biti problem a to je da mi u leru vrti glavu sa strunom bez ikakvog davanja gasa, probao sam spustiti na zemlju da vidim dali ce se zaustaviti ali i dalje se vrti glava.

Наштелуј руку да не извлачиш превише и прејако канап. То што врти на лер гасу значи да му је велики лер гас.
 
Jel zna neko gde ima da se kupi neki normalan starter za trimer straus, ovo je vec drugi starter koji menjam a nisam ga upalio vise od 40 puta sveukupno (problem je sto spadne opruga i posle stalno spada i ne vraca kanap).
Kupio bi neki ako treba da i skuplje platim al da ne crkne nakon par koriscenja.

Ovakav sam imao na trimeru.

starter-za-trimer_slika_L_19262433.jpg


Druga stvar ako neko zna sta bi mogao biti problem a to je da mi u leru vrti glavu sa strunom bez ikakvog davanja gasa, probao sam spustiti na zemlju da vidim dali ce se zaustaviti ali i dalje se vrti glava.

Cest problem sa pucanjem poteznica.... pogotovo tog starog tipa...zice se iskrive i onda lom.....bolje se pokazao novi tip sa dve cape,prelazak na novi tip je 960din..poteznica i nosac sa capama
ovih dana smo prodali sigurno 30 poteznica

to sto vrti glavu..ili je visok ler gas ili je pukla opruga na kvacilu.....odvrnite 4 imbus srafa 5,odvojite motor od cevi i vidite oprugu...u slucaju da je pukla pebrojte namotaje opruge...ima vise modela tj vise duzina
 
Ja sam 3 puta menjao oprugu za nedelju dana.
Treba bežati od tih Straus, Demon trimera, motorki,bolje uzeti polovno, a kvalitetnije.
 
Може савет који тример од понуђених:
Alpina b52d
MAKITA RBC414U
Villager bc 1900s?
Купује се у продавници w...w... на неки кредит, па је избор ограничен. Користио би се за 20-ак ари окућнице и 10 ари воћњака.
Најближи сам овој Алпини. Да ли је истина да је тешко наћи делове за Алпина машине у Србији?
 
Alpina i Makita su odlicne masine...ali servisna mreza kod nas je dosta labava...za delove jako tesko..ipak potrazite trimer od nekog drugog proizvodjaca..
 
Slažem se s Mišom, Vilager definitivno !!!
Prilično jeftin, za svoju "ciljanu" klasu, delovi jeftini i pristupačni...
Prilično pouzdan ako ga pravilno razradiš i nisi mazohista u radu s njim !!!
 
Pozdrav, imam jedno pitanje. Na trimeru AGM 520 sam primetio da su popustili šrafovi izmedju karburatora i 'tela trimera', a i loše je radio, pa sam ih pre par dana dotegao. Iznenadilo me da nema nikakvog dihtunga, karburator naleže direktno, metal na metal, pa ne znam jel to tako normalno? Inače, posle te 'intervencije' radi dosta bolje.

hvala
 
Kod kineskih trimera cesto se desi da ili razduva taj dihtung izmedju prirubnice ili cilindra ili ga kinezi uopste ne stave nego namazu silikonom....dihtung mora biti.....napravite ga od korica sveske i zavrsili ste gadjanje
 
Kod kineskih trimera cesto se desi da ili razduva taj dihtung izmedju prirubnice ili cilindra ili ga kinezi uopste ne stave nego namazu silikonom....dihtung mora biti.....napravite ga od korica sveske i zavrsili ste gadjanje

Komsija me juce zvao da mu pogledam trimer odnosno kako on kaze da mu nastelujem saug jer kaze gasi mu se... Naime, rec je bas o pominjanom Vilager 1900s a ovaj mazohista me podstakao da je to rec bas o mom komsiji jer je zaista strucnjak tog nivoa i prosto ti zao masine usima i ocima vidis to stradanje..
Trimer je star svega nekoliko dana i prakticno mu je prva kosnja. Uprtac vidim na ormanu visi (to ne treba), rucke namontirane tako da prave ostar ugao sa gornjim delom trimera i kaze tako mi odgovara dok je sa stitnika noza poskidao srafove kako bi ga povuko gore 30cm jer smeta -ne moze da kosi do zemlje

Usp da ga upalim i na po gasa odrzavam dok dobije pun gusi se i nestabilno radi.. pretpostavljam da je upravo o dihtungu rec. No odnece ga u servis jer je dve god u garanciji.

Pita jel ovo kinez? No usima i ocima gledajuci rad tog coveka je pravo stradanje..

Mazohista je izmisljena rec za pvaj spj ljudi :D hvala kolega duzan sam pivo
 
Ako gledaš mašinu od 2.7 KS to znači da se spremaš za ozbiljan rad . Onda bolje uzmi Stihl FS 350 , sad je na akciji.

A nije baš ni jeftin taj 2700 , malo i taj Villager počeo da diže cene kao da je to neki bren i kvalitet .

Ja lično imam 3-4 god Villager BC900 i za lakše amaterske radove to je ok , nemam problema . I koštao je ispod 15.000 din.

Ovi jači Villageri su bili oko 20.000 , a sada dati 37.000 za Villager 2700 xce kinez mislim da je mnogo.
 
Danas mi se komšija pohvalio da je poručio motornu kosu od 5,5ks za samo 110 evra. Ništa mu ne rekoh - a u mislima mi bilo " i na autobusu piše "banka", a nije". Uvek će biti lakovernih i onih koji ih preveslaju. Ja sam tu da ih posle saslušam i sredim tu "jaku a dobru i jeftinu" mašinu za koju nemaju garanciju. Pričam, pišem, upozorim... ali ne mogu da naredim.
:
 
Nazad
Vrh